Dopravci Železnice Zprávy

RegioJet vykázal za loňský rok zisk 102 milionů, do vlaků chce dát miliardu

Nejnovější Bombaardier Traxx ve flotile RegioJetu. Autor: RegioJet
Nejnovější Bombaardier Traxx ve flotile RegioJetu. Autor: RegioJet

Železniční dopravce RegioJet ze skupiny Student Agency vykázal za loňský rok zisk před zdaněním 101,98 milionu korun, když předloni měl ztrátu 35,8 milionu. Tržby vzrostly ze zhruba miliardy v roce 2017 na 1,6 miliardy v roce 2018. Firma výsledky oznámila v tiskové zprávě, mluví přitom o rekordu. Jde o výsledky českého RegioJetu, tedy fakticky jen za komerční vlaky.

„Železniční doprava je vysoce perspektivním oborem našeho podnikání. Naše nedotované vlaky jsou ziskové na všech linkách, kde jezdíme a v pozitivním trendu dalšího růstu a příznivých ekonomických výsledků pokračujeme také v prvním čtvrtletí letošního roku,“ uvedl majitel Radim Jančura. Dálkové vlaky RegioJetu, které jezdí na trasách Praha – Ostravsko, Praha – Košice – Humenné a Praha – Brno – Bratislava / Vídeň přepravily v roce 2018 celkem 5,9 milionu cestujících. Meziročně tak jimi cestovalo přibližně o 1,2 milionu cestujících více, zejména díky zavedení nových spojů na trase Praha – Brno – Vídeň / Bratislava.

V roce 2018 nasadil RegioJet do provozu nová vozidla v hodnotě stovek milionů korun. Jde především o čtyři vícesystémové lokomotivy Bombardier TRAXX a nové vagony Astra. Nasazení dalších lokomotiv a vozů plánuje RegioJet na letošek a další léta.

„RegioJet má připravené další nákupy a rekonstrukce vozů v hodnotě přes miliardu korun, které by rád začal realizovat během následujících dvou až tří let, tak aby pokračoval ve zvyšování počtu nabízených sedaček a mohl tím zajistit dostatek míst pro zvyšující se počet pasažérů,“ napsala firma v tiskové zprávě.

66 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří 2

Kde jsou ty časy, kdy Jančura sliboval málo sedaček (tuším že to tehdá bylo max. 40 nebo 46) a personál v každém voze. Pak uvedl do provozu původní vozy Bmz (tuším 11 kupé – 66 míst) a nové vozy Astra. A najednou chce nabízet ještě více míst cestujícím? Pomalu to začíná sardinkovatět…

Y.K.

Vlak není B747. Počet sedaček vlaku se zvyšuje…. tadadadá… přidáním vozu. Jančura začínal se čtyřvozovými soupravami.

DRABADURA

Myslím, že kdyby se ČD dohodli s Jančurou, že si koupěj např. 33% jeho firmy s tím, že do něho zainvestují např. 5 mld. na expanzi v zahraničí (když nejsou narozdíl od OBB a DB schopní založit vlastní filiálku v cizině), tak by to byli nejlépe investované peníze ČD. Jančura by to rozjel ve velkým, až by se z toho v cizině po… a ČD by měli na dividendách výnos o jakým se jim ani nezdálo. Jenže to by se muselo přemýšlet a státní firma podnikat, aby měla co největší zisk.

DRABADURA

Jó kdo umí, ten umí. Jančura je King :)))

Janette

Ale aj pekne sli hore ceny za jizdenky BA-Praha.

Souprava

Když se daří, tak se daří a do švestek se vydrží. 🙂

Pavel Novák

Můžete dát odkaz na tuto tiskovou zprávu ? Na webu Regiojetu v sekci média jsem ji nenašel a ani přes vyhledavač jsem ji nikde nesehnal …

Martin K.

Dobrý den pane Šindeláři. Prosím, můžete mi ji také poslat? Děkuji

Georg

jj, taky jsem zaregistroval, ze z nejakeho duvodu prestali davat tiskove zpravy na web (ostatne ten web je dost priserny cely).

Martin V.

To je zvláštní. Vlastní web je přece nejlevnější kanál, kterým se dá zveřejnit tisková zpráva v kompletním znění (často pod čarou do plněná vysvětlujícími komentáři o společnosti apod.). A když hledám zprávu, kde to podstatné nebylo ztraceno v překladu, tak web společnosti je to první, kam jdu.

Martin z Moravy

Nechce jezdit s vlakama Brno – Jihlava – Plzeň nebo třeba Brno – Znojmo?

Standa

Proboha jen to ne. …

Ilona Zelenáková

Brno – Znojmo?

to myslíte vážně? to si nedovedu představit
(PS: nejde mi o barvu dopravce)

Martin K.

Kde je Petr R.?

Martin Hanzal

Má ban

Martin Hanzal

Děkuji za minus, ale on má opravdu ban 🙂

Martin K.

V klidu, já mám x mínusů jen za dotaz na to kde je diskutér, který byl v poslední dobou nepřehlednutelný a to zejména v diskusích o soukromnících. 😉

X 1

Petr.r. rozhodně nemůže mít ban. To by byla diskriminace menšin a výsledků integrovaného školství. 😉
Lze se tedy domnívat, že Petr.r po zjištění pozitivního hospodaření svého pana božského, roztočil oslavné kolečko, sklépek – záchytka – sklépek – záchytka – sklépek …
😉

Leoš Konečný

Skoda jen ze SA posledni dobou zapomina trosku na busy, diky kterym je tak, kde je a vse se ted soustreduje na vlaky. Ale i zlute busy by se mely modernizovat. Napriklad jsem nedavno potkal Irizar jeste s cislem 137 a to bude tak z roku 2011 s najezdem cca 3 mil. km

noerf

Autobus z roku 2011 se již převážně používá jako záložní a najeto má tak kolem 2 milionů km (cca 250 000 km ročně).

Martin K.

Regiojetu gratulace k výsledku.

Roman Svačina

U Regiojetu nelze brát tiskové zprávy vážně. Tak cca 2 roky zpět byli jednou ve ztrátě, po druhé v zisku. Nereste to.

Jan Sůra

Mohu poprosit o odkaz, v jakých letech to bylo?

Roman Svačina

Zkusím dohledat, zrovna teď se na tohle téma bavim s chlapami a tipujeme rok 2017. Ale nejsme si jistí. Zkusím dohledat

noerf

V roce 2017 byli vlaky ve ztrátě, v roce 2016 v zisku cca 30 milionů.Ztráta v roce 2017 souvisela tuším s ukončením provozu linky Bratislava – Košice a nevyužitými vagony a zejména lokomotivami.

Rossec

A je známo jaké zadluženosti RegioJet dosahuje?

kade

Výroční zpráva 2017 uváděla cizí zdroje ve výši 1,023 mld. Kč , v roce 2016 714 mil. Ona teda výše aktiv je podobná, ale stejně by to vyžadovalo hlubší vhled do výsledovky i u provávazaných společností a vzájemné transakce ….

Bob

určitě nižší než ČD a LE

Martin V.

Takže pokud jsem správně vyzobal čísla z článku a z diskuse, tak na dálkových linkách přepravili 5,9 mil. cestujících a na příměstské lince Bratislava – Komárno dalších 3,8 milionu. Tržby (jen za dálkové?) inkasovali 1,6 mld. Kč. Tedy z průměrného dálkového cestujícího měli 270 Kč tržby a 17 Kč zisku? Při 42 spojích každý den to pak v průměru vychází 385 cestujících na vlak.

Pokud jsem něco špatně pochopil (spočítal), tak mě opravte. Diskuse k článku byla podnětná, ale trochu se roztáhla v čase a prostoru včetně korekcí vstupních dat.

noerf

Jan Šindelář: Když loni Regiojet odebral čtyři traxxy, tak měl tuším smlouvu na osm lokomotiv, s tím, že čtyři měl zařadit letos. V nedávném rozhovoru pro váš portál řešil nákup osmi lokomotiv Vectron, Traxx), ale o zařazení oněch čtyřech traxxů ze smlouvy se nezmiňoval. Mohli by jste zjistit, kde je zádrhel?

železničář v důchodu

Interpretace statistických údajů je velice zrádná záležitost, pokud k ní není detailně popsána metodika, jakou byly její údaje získány, a co konkrétně mají jednotlivé údaje představovat …

Tronda

Proč nenapíšete rovnou, že jste chtěl říct, že statistiky ČD jsou křišťálově čisté a všichni ostatní švindlují.

Jirka

9,7 milionu cestujicich za rok ve vlacich Regiojet? To sotva. Pri 365 dnech to dela 26575 lidi denne a pokud by provozovali 30 vlaku denne, dela to cca 886 lidi na kazdy vlak. Pri 40 vlacich cca 662. I kdyby mel vlak 11 vagonu (coz u nich nema urcite ani polovina vypravenych vlaku), tak je to cca 80 lidi na vagon, coz jde taky sotva, pac vetsina z nich ma kapacitu max. kolem 70 lidi.

A netreba snad rozvadet, ze kazdy vlak v roce fakt vyprodany NEMAJI.

9,7 milionu lidi je podle me dost velka lez.

Kubrt

A co Slovensko?

Praguerunner747

Je potřeba brát v potaz, že jejich vlaky jezdí na poměrně dlouhých trasách, a dochází tedy k výměně cestujících na trase. U 1003/1012 jezdila spousta lidí Praha-Olo, Olo-Ova, Ova-Tatry, Tatry-KE apod. To samé Praha-Brno a Brno – Videň/Blava.

Tronda

Ale to jim nevysvětlíte, šotoušci v tom musí hledat nějaký švindl, protože nemůžou rozdýchat, že Jančura má zisk z podnikání a ČD z rozprodeje majetku, který zdědili.

Samuel

Počet cestujicích bude sečtený i s tratí Bratislava-Komárno🙂

Tomáš

RegioJet vypravuje v Čechách celkem 42 spojů (21 párů), jak píšou ostatní je tu ještě trať Bratislava – Komárno a Vaše počty počítají s tím, že v celé trase je sedačka obsazena pouze jedním cestujícím, což ale nemůže být pravda, i RegioJetem jezdí cestující v části trasy vlaku a po výstupu ho nahradí jiný cestující, takže Vaše čísla nemají žádnou hodnotu.

Permonik

Ovšem co když cestují nejezdí z počáteční stanice do cílové, ale pouze část trasy a další část jede jiny cestující? Kapacita vágonuje 80 lidi. Nevim kolik přesně ma vlaku Jančura, ale trasa Ova – Paraha jede 11 spoju jdením směrem, Brno – Praha 10 spoju jedním směrem. Což je celkem min. 42 spojů. A jeden myslim nejde přes Ostravu….větší část spoju má kolem 11 vozů…
Mi výchází 600 lidi na spoj… což je 7,5 vágonu spoj. Což odpovida a pokud někdo jede jen část trasy. Tak na spoj stačí 5 vágonu aby byl full stav…..

malej-jarda

Vídeň/Bratislava jezdí většinou jen 5 vagonů.

Dan

Článek je nešťastně napsaný. RegioJet provozuje i autobusy a potom ještě trať BA-KN. A je to spočitano asi všechno dohromady.

Kubrt

Je tam napsáno explicitně „ve vlacích“.

železničář v důchodu

A také je tam uvedeno, že jde o „nedotované“ vlaky, takže by tam Žitný ostrov být započítán neměl, protože tam Jančurovci nejezdí „na vlastní triko“, ale na objednávku.

Kubrt

Ne. Je tam napsáno „Vlaky RegioJetu využilo na všech linkách 9,7 milionu cestujících“ a pak v další větě „Naše nedotované vlaky jsou ziskové na všech linkách, kde jezdíme“. Z toho vůbec neplyne, že se jedná o počet cestujících v nedotovaných vlacích.

železničář v důchodu

Sémanticky sice máte pravdu, ale ve skutečnosti stejně nemáte – je tam totiž také napsáno (už vpředu), že „Jde o výsledky českého RegioJetu, tedy fakticky jen za komerční vlaky.“.

Kubrt

Aha, článek byl dodatečně zpřesněn…

Jirka

Pardon, mate pravdu, Slovenko me nenapadlo. Ale pokud spocitate vsechny provozovane vlaky za den, nevyjde mu 9,7 milionu ani nahodou, i kdyby je mel vsechny plne do posledniho mista v cele trase vlaku.
Kdyby Regiojet mel jen v Cesku kazdy den pri 42 parech zhruba 300 lidi na vlaku (coz urcite nema a nektere vlaky nejsou naplneny ani z poloviny), je to cca 4,6 milionu lidi za rok. A na Slovensku urcite pet milionu neprepravil.

9,7 milionu u Regiojetu za rok je vymysl.

železničář v důchodu

Mýlíte se, to vůbec nemusí být klamavá sebechvála: každé místo může být cestou obsazeno postupně několika cestujícími, přičemž každý se počítá zvlášť = není to celková nabídka míst, ale celkový počet cestujících, kteří někde do nějakého Jančurova vlaku nastoupili, byť by jím jeli třeba jen 30 km nebo i méně.

Anton aus Tirol

Zeleznicar: Ty pocty jsou jednoduche: V Praze nastoupi dnes na vlak Regiojetu treba 200 lidi, pak v Pardubicich treba 70, v Zabrehu 30, v Olomouci 150 atd. a treba to udela 500 lidi celkem za vlak za jednu jeho cestu. Samozrejme zalezi, jestli je to pondeli ci patek, jestli budou svatky atd. I kdyby prumer byl 500 lidi na kazdy den a kazdy vlak, nevyjde to ani se Slovenskem. Realnych je podle meho nazoru tak 7-8 milionu cestujicich, ne 9,7.
Myslim, ze si Regiojet schvalne pridava.

Tronda

Přesně tak, lidi, kteří čtou obzor odhalí každou imperialistickou lež, která jim rozkládá jedinou správnou dráhu.

babilon

Když jsem jezdíval Havířov-Praha, tak se běžně v mém kupé vystřídalo 10-15 cestujících. Takže na to, abyste odvezl 300 lidí, zdaleka nepotřebujete 300 míst.

Jan Sůra

Provozovatelem autobusů RegioJet není RegioJet, a.s., ale Student agency k.s.

Vlada

Kdy začne Regiojet jezdit vlakem Praha Tábor Budějovice?

železničář v důchodu

Po výlukách …

Kubrt

Kdyby začal jezdit v době stavebních prací, tak to schytá že vyžírá už tak nedostatečnou kapacitu. Má to těžký, ať udělá co udělá, je to špatně 🙂

železničář v důchodu

Nedostatečnou kapacitu čeho, prosím?

Kubrt

Tratě.

železničář v důchodu

Ta se ovšem na nevyloučeném úseku už stejně nezmění – takže?

traveler

pokud s ním grafikon počítá, kapacita mu již byla přidělena ať jezdí či nejezdí

Rossec

Pokud myslíte výluky při současné rozestavěnosti, tak nejdřívre podzim roku 21.

Vlada

zeleznicar v duchodu: reviojet ohlasil jaro pak leto 2019 po vxlukach u hermanicek ktere skoncily minuly tyden ale myslim ze regiojet nema masiny a personal na novou trat…

noerf

Vlaďa: Začít jezdit by měl od letní změny jízdního řádu a využije soupravu, která ráno přijede z Brna a odpoledne pojede z ČB přes Prahu až do Bratislavy.

Vlada

noerf: regiojet hlasal odjezd z prahy cca 9:00 rano pak tabor budejovice. zpet z budejovic po obede.