RegioJet spustil spojení Vídeň – Budapešt. Letos chce růst o 30 %, připravuje expanzi v Německu

Scania Irizar i8, foto: RegioJetScania Irizar i8, foto: RegioJet

Společnost Regiojet dnes poprvé vyjela s autobusy na novou linku mezi Vídní a Budapeští.  Na nové trase bude konkurovat především

Společnost Regiojet dnes poprvé vyjela s autobusy na novou linku mezi Vídní a Budapeští.  Na nové trase bude konkurovat především svému rivalovi FlixBus a také železnici. Letos chce zvýšit počet cestujících nejméně o třicet procent.

Rozhodli jsme se v letošním roce inovovat naši obchodní strategii a začít v návaznosti na měnící se trh rozšiřovat nabídku našich autobusových spojů také na klíčových trasách v dalších evropských zemích – mimo Českou republiku a Slovensko. Linka z Vídně do Budapešti je první vlaštovkou; následovat by mělo rozšíření našich spojů na území Německa,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

První ranní spoj z Vídně do Budapešti vezl podle rezervačního systému 40 cestujících, z Budapešti v 11.10 byl až na šest míst vyprodán. Na lince jezdí slovenský personál: důvodem je fakt, že jde o prodloužení linky Bratislava – Vídeň.

RegioJet bude jezdit na trase v každém směru šestkrát denně, ceny začínají na devíti eurech. Autobusy navazují na železniční expanzi firmy do Vídně.

RegioJet díky startu nových linek čeká letos další velký růst. „Díky novým linkám do Vídně očekáváme růst počtu cestujících v roce 2018 o více než 30 %. Připravujeme vstup také na německý trh a naším cílem je, abychom se z lokálního dopravce stali globálním hráčem v Evropě,“ řekl majitel firmy Radim Jančura. Detaily o expanzi v Německu zatím firma tají.

Tagy RegioJet
7 komentářů