2206_CENDIS_sleva_jizdne_Zdopravy_728x90

RegioJet spustí železniční spojení z Brna na vídeňské letiště, zatím dvakrát denně

Bombardier Traxx MS2 v barvách RegioJetu ve Vídni. Foto: RegioJetBombardier Traxx MS2 v barvách RegioJetu ve Vídni. Foto: RegioJet

Dopravce zatím nabídne dva vlaky z Brna přímo na letiště.

Brno se dočká od 16. června letošního roku poprvé pravidelného přímého spojení vlakem na vídeňské letiště Schwechat. Zavede ho společnost RegioJet, která na letiště prodlouží dva vlaky denně. Deníku Zdopravy.cz to potvrdila manažerka mezinárodních projektů Tereza Ptáčková.

Na letiště budou jezdit spoje, které dosud končily ve Vídni na hlavním nádraží. Dojde k prodloužení spoje 1033 a 1037 (Brno 11:48 a 18:48) ve směru na letiště Vídeň. V opačném směru se jedná o spoj 1034.

RegioJet cestujícím také nabídne možnost přestupu na hlavním nádraží ve Vídni ze svých dalších vlakových spojů na regionální vlakovou dopravu ve směru na vídeňské letiště. Přestup bude samozřejmě možný i v opačném směru. Věříme, že se díky těmto našim krokům cestování nejen mezi Brnem a Vídní stane zase o něco atraktivnějším,“ uvedla Ptáčková. Přestup na regionální vlaky bude možný u spojů: 1031, 1035, 1032 a 1036.

Dopravce zatím nezveřejnil jízdní řády, jízdenky mají jít do prodeje během zítřka. Dosud jezdí RegioJet na letiště s autobusy. RegioJet bude na letiště jezdit bez jakýchkoliv dotací na vlastní riziko. Přímé vlaky s dotací chce zavést naopak Brno s Jihomoravským kraje, proběhla už i zkušební jízda. Městští radní dnes schválili záměr zajistit přímé vlakové spojení od letošního prosince.

Tagy Brno - Vídeň Letiště Vídeň přímé spojení z Brna na vídeňské letiště RegioJet VIE železniční spojení na vídeňské letiště
75 komentářů