dpp

Regiojet seškrtá spoje mezi Brnem a Zlínem, chomutovskou linku vrací na Florenc

Autobus Volvo Irizar PB, foto: Student AgencyAutobus Volvo Irizar PB, foto: Student Agency

Kromě škrtů autobusů mezi Prahou a Brnem kvůli železniční expanzi na stejné trase čekají cestující u největšího soukromého dopravce na

Kromě škrtů autobusů mezi Prahou a Brnem kvůli železniční expanzi na stejné trase čekají cestující u největšího soukromého dopravce na dálkových trasách v Česku od 10. prosince další velké změny.

Zřejmě největší je redukce jízdního řádu na trase mezi Zlínem a Brnem. Z pěti spojů denně zůstanou tři každým směrem, v pátek a v neděli ještě jeden na navíc. Firma to vysvětluje jako reakci na poptávku ze strany cestujících. Končí navíc trasování části spojů přes Uherské Hradiště, všechny pojedou přes Kroměříž. To přinese zkrácení doby jízdy o patnáct minut.

Další změna se týká linky z Prahy do Chomutova, Jirkov a Mostu. Od prosince začnou všechny zajíždět opět na autobusové nádraží Florenc, dosud končily na Hradčanské. Kromě změny výchozí a koncové zastávky v Praze dochází k drobným posunům jízdních řádů u některých spojů.

Na trase Praha – Liberec se jízdní řád nezmění, dojde ale k návratu více žlutých autobusů Fun&Relax. RegioJet jejich počty seškrtal s nástupem FlixBusu, teď je vrací. V systému zůstávají ještě dva páry autobusu Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou s plošinou pro vozíčkáře a jeden pár economy spoje, jinak budou nasazovány žluté autobusy RegioJet se standardem Fun&Relax s individuálními obrazovkami v sedačkách a bezplatným připojením k internetu. Některé ale pojedou bez stevardky.

Změny chystá Regiojet i na trase mezi Brnem a Ostravou. Firma upravila spoje tak, aby je lépe navázala na přípoje na vlaky RegioJetu v Olomouci. Z Olomouce odjíždí nový autobusový spoje v 6:20 v pondělí a v sobotu, z  Brna pak odjíždí nový autobusový spoj ve 21:30 v pátek a neděli. Mezi Brnem a Frýdkem-Místkem přidal RegioJet dva nové páteční a nedělní spoje zajištěné externím dopravcem.

V rezervačním systému dopravce se objevily i nové zastávky. U linky Praha – Klatovy přímo v Klatovech: Pod Nemocnicí a na Tylově nábřeží, které jsou obyvateli a návštěvníky Klatov hojně využívány.

Tagy RegioJet
8 komentářů