RegioJet promění interiér „růžovek“. Vozy po Deutsche Bahn budou mít nové sedačky ze Španělska

Interiér vozů Bmpz RegioJet po rekonstrukci. Foto: RegioJetInteriér vozů Bmpz RegioJet po rekonstrukci. Foto: RegioJet

Vozy po modernizaci interiéru se mají objevit i na nové lince z Kolína do Ústí nad Labem.

Společnost RegioJet začala s modernizací celkem třiceti vozů řady Bmpz, které přivezla loni z Německa od Deutsche Bahn. Vozy dosud nasazované v nejnižší třídě Lowcost projdou výraznou proměnou interiéru. Kvůli původní barvě sedaček získaly ve firmě přezdívku růžovky.

První tři vozy již proměnou prošly, u nich ale došlo k úpravám interiéru ve standardech třídy Relax s využitím přečalouněných původních sedaček. Do dalších vozů půjdou už úplně nové sedačky.

Dohodli jsme se se španělskou společností Fainsa na dodávce celkem dvou tisíc kusů nových sedaček, první bychom měli přebírat v příštích týdnech,“ řekl majitel RegioJetu Radim Jančura. Fainsa patří mezi největší evropské výrobce sedaček, aktuálně dodává sedadla například do nových vlaků Talgo pro Deutsche Bahn.

Podle Jančury souvisí proměna těchto vozů s potřenou navýšit počty vozů právě ve třídě Relax. Ta je u RegioJetu „vyšší“ druhou třídou, dopravce na ni používá bývalé vozy 1. třídy u rakouských drah. Na rozdíl od vozů v tarifu Standard mají uspořádání je 2+1.

Vozy řady Bmpz nakoupil RegioJet u Deutsche Bahn loni, šlo celkem o třicet vagónů. Část vozů po modernizaci nasadí dopravce také na linku R23 z Kolína do Ústí nad Labem. Na tu dopravce vstupuje letos v prosinci. Aktuálně má RegioJet ve svém vlastnictví zhruba 300 různých osobních vozů. Podle Jančury hledá dopravce další vozy, které by pomohly další expanzi společnosti na nové trasy.

Tagy Bmpz Fainsa RegioJet Top
78 komentářů