RegioJet prodal za dva týdny přes 10 tisíc jízdenek k Jadranu

Vlak RegioJetu ve stanici Rijeka. Pramen: RegioJetVlak RegioJetu ve stanici Rijeka. Pramen: RegioJet

Musíme nějakým způsobem získat srdce Maďarů, říká majitel RegioJetu Radim Jančura.

Zpět na článek
284 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David
Michal

doufam,ze mu to vlada zatrhne,protoze tyhle jeho vlaky stoji za podzimnim zhorsenim situace

Y.K.

Takový nesmysl musel kolovat někde na Facebooku, že se toho někteří drží jak klíště. Polovina lidí ignoruje či bojkotuje opatření, ale ne, korona se vylíhla ve vlaku do Chorvatska a zničila Česko. A žluté vysvětlení pro třetí vlnu chybí.

Vašek

Korona se ve vlaku nevylíhla, ale rozhodně nájezdy do Chorvatska ke zklidnění situace rozhodně nepřispěly. Jsme národ egoistů, proto jsme tam, kde jsme.

Ruda

Naprostý souhlas. Ti naši paštikáři bez toho slanýho rybníka nevydrží?

dvojiteF

to určite 😀

EC104

Trošku z jiného soudku, (nehledě na COVID) před nějakými léty nakoupil RJ i nějaké poměrně slušné restaurační vozy ex OBB, na tyto spoje by byly více než stvořené. Párkrát jsem ty vozy viděl na spojích z Prahy na Ostravsko asi kolem roku 2014. Neví někdo jak to s těmi vozy vypadá? Jestli je pustil k někomu dál, nebo stojí v kopřivách?

Karel

RJ měl celkem 7 kusů ex OBB WRmz. V roce 2020 bylo 6 vozů prodáno někam na východ, ve stavu RJ tak zůstává jeden (neprovozní) vůz.

Adrián

A prečo ich kupoval, keď ich potom posunul ďalej? Plánoval tam aj reálne podávať teplé jedlá?

Bmo

O něčem takovém se rozbagrovaným Českým drahám ani nezdá. Toho se nikdy nedočkáme, aby nás vozily vlakem někam za teplem k moři!

Vojta

Koronavlaky… Taky si myslím, že tyhle vlaky a další hromadné akce stojí za nárůstem v srpnu a za celou podzimní částí „pandemie“. Za to nemohou jen 1-2 lidé ve státě, ale chování lůzy o prázdninách i později…

Y.K.

Lůza. Hmmm. Předpokládám, že vy jste nosil poctivě celé prázdniny respirátor a nevytáhl paty z ulice, s nikým se nepotkal…

David

Copak Vojta… Vojta je chytrý, bystrý a hodný chlapec. Buď i ty jako Vojta, nos roušku a měj na všechno názor.

Kom

nehysterči, zalez do sklepa a nech ostatní žít

dvojiteF

sám si pivničná lúza 😀

Šejdr

Na základě této diskuze mě dost překvapuje, že Jančura prodal tolik jízdenek. Že by cestující veřejnost na rozdíl od místních odborníků netušila, že RJ má letos jen dvě možnosti: a) nevyjede, b) do švestek? 😀

Michal Stew

Naleštěná bída, raději pošlete kontrolu na dodržování Covid opatření na Smíchově. Nikdo tam totiž respirátory nenosí (ani vedení, ani strojvedoucí, ani ostatní zaměstnanci). Prostory na Smíchově (kanceláře) jsou zralé na hygienu a o těch šrotech co se posílají denně na trať… o těch snad ani nemá smysl mluvit. Když budete mít štěstí, tak vám ten vagón těch 20 hodin do Chorvatska možná i bude klimatizovat. 🙂

Avlaky

Vy si najivne myslíte že dodržuje opatření každý, co ty tisíce lidí v ukicichy co nenosí roušku a porušují tím nařízení ze v zastavěné oblasti ji mít musíte….

Trochu blbost, to co píšete

Jarka

Taky je to na vysledcích vidět, že je tu samej chytrák!

Jouda

Ne ne pane. Zde zastání nehledejte. Zde jak se na jakékoliv téma napíše pravda a kritika, je zle a hned se do vás pustí diskutující. Jakoby vše bylo sluníčkové a zalité sluncem. Ano máte pravdu. Souhlasím. Jednak často projíždím Smíchovem společném nádražím, takže vidím catering vedle kterého ustříkávà netěsný hovnocuc, několikrát jsem osobně viděl prostory RegioJetu, no to je taky síla na to že je rok 2021. Opraváři válející se pod vozy přímo za provozu v dopravních kolejí a do toho multikulturní osoby roky umývají chemií vozy na dohled Vltavy. A světe div se, to úřadům nevadí. Ale nad čím… Číst vice »

Vašek

A kolik cestujících utáhnete za kávu zdarma!

Cestovatel z Vysočiny

Loni tento vlak denně přivážel nakažené kovidem, kteří ještě navíc celou cestu společně propili. Nevzpamatovali jsme se z toho dodnes. Tak to se vyplatilo.

Pe.tr

Jakoby to psal sám hradní fosil z vysočiny . Modrý kraj , rudé myšlení .

Cestovatel z Vysočiny

Vůbec mě neznáte, tak se zdržte takového typu komentáře, buďte tak laskav. Namísto toho argumentujte. Uveďte, proč bylo správné vyslat vlaky do země, kde bylo víc nakažených než u nás, kde se střetávali lidé z různých států a kde všechno bylo mohutně podpořeno potoky alkoholu. Kvůli opilcům z Jadranu pak děti nemohou do škol. Ale to nevadí, Jančura je kamarád pana premiéra a pan premiér hledá nevzdělance k urnám a k linkám. Ten vlak byl naprosto absurdní počin, a ten pocit nemám jen jako generál po bitvě, ten pocit jsem měl hned jak s tím přišli, a ještě nezapoměli exhibovat… Číst vice »

David

To je fakt. Nerudnej dědek nám tady nebude kádrovat lidi.

Miloň

Jakým právem urážíte dvakrát demokraticky zvoleného prezidenta?

Vnější pozorovatel

Hele, měl by sis s někým promluvit

Tomas

ale houby.

Mirek Zv.

Tak letos už to snad bude jenom pro očkované, ne?
A jestli náhodou se kromě očkování uzná i výsledek testu těsně před cestou, abychom udělali úlitbu uřvaným rozvracečům, tak normální člověk se stejně dá oočkovat, než 2 testy a riziko, že po tom testu na chorvatské straně tam zůstane, s nemocí.
A když těch exotů jen s testem zůstane tak 10%, tak to pro šíření nebude moc podhoubí.
Letos snad všichni počítáme s volbou: buď očkování nebo nepříjemná omezení.

bohyn

Vy verite, ze v lete bude ockovani dostupne plosne pro vsechny? Soucasne tempo ani neumoznuje proockovat celou populaci, jen cca 3-4 mil. obyvatel.

Bob

Ono to sem vozili lidi i auty a autobusy. A prvně to sem přivezli auta z Alp loni začátkem března.

Jan

A nějak podloženou tuhle pitomost máš…?

Y.K.

nemá, ale hodit problém na někoho jiného je osvobozující.

Y.K.

V zemi kde nebyla ŽÁDNÁ opatření, lidi normálně vysedávali po hospodách a krafali do noci, scházel se každý s každým, nechápu jak může takový vlak situaci zhoršit.

Martin

Nebuďte hysterický, možná pár lidí tu virózu přivezlo, ale zase to není tak, že nebýt rekreantů tak tu máme covid free Czech republic.

Nekdo

Stačí, když místo píva a párků bude v občerstvení nabízet vinný střik a guláš 😉

medical_examiner

Když by byl perkelt anebo paprika-gulyáš, tak by mohla jít slušně na odbyt i komáří moč…
A co teprve skutečné pivo nebo tokajské víno…

Mirek Zv.

Hm, mohl by vína nakoupit od Maďarů a udělat tam okolo toho nějaké novinové divadlo, že si chce vybrat jejich dobrá vína pro svůj vlak. Toho by si mohli všimnout (a mezi zeměmi na cestě, zvlášť s uvážením poměru cena/výkon, je to i logická volba).

cestující

já bych prosil pravou čabajku a nakládané feferonky 🙂

Kom

stejně nikam nepojedou, stát se šikany nevzdá…

J.D.

Nepochybuji, že zrovna tohle by si jančura u bureše dokázal nějak zařídit – i kdyby to měla být výjimka jen pro tenhle konkrétní spoj.

Bob

Tady jde spíš o to, že Bureš sám chce opět letět do Řecka a paní Monika do Dubaje. Navíc budou volby a už teď mu hromadně utíkají voliči.

cestující

s tím že nám Rakušáci, Slováci a Němci zavřeli hranice Babiš nic neudělá, smiřte se s tím! To je naše vlastní blbost, že jsme nedisciplinovaný národ a všichni se nás bojí!

ABC

stát nemá právo zakázat svým občanům ho opustit

Honzak

Zrovna tak má země právo cestující z jiné země do své nepustít že je to tak?

gajda

Ale pak jim dokáže hodně okořenit návrat

medical_examiner

Teď možná ne…
Ale nebude dlouho trvat, a 40 000 rodin bude mít obživu z absence těchto „svobod“…👺

Ruda

Zajímavé, že furt touží po socdovolené v jugošce

Fantomas

Tak dúfam, že sa priatelia z ČR oblúkom vyhnú Slovensku a Tatrám a Fatrám a naša vláda bude mať rozum a bude sprísnený režim na hraniciach aj lete. A nieže to tu budú (nielen ) Česi dovážať cez deravé hranice a našich ľudí budú buzerovať so zákazmi vychádzania a pohybom v rámci okresu a respirátormi v letných horúčavách. A našich SK cestovateľov po svete po príchode pozatvárať do Gabčíkova na 14 dní. Česi zase poroznášajú COVID po Európe.

svojsin

Áno, „česi urobili britskou mutaci“ a dovezli ji do Anglie.

Fantomas

Písal som o COVIDE všeobecne, mutácie sem prišli s cestovateľmi a vracajúcim sa ,,etnikom,, cez deravé hranice. Každý normálny štát sa teraz chráni (viď DE/AT/NL/NO). Toto skôr bol návrh na prevenciu na leto. Radšej rozvoľniť vnútroštátne a mať prijateľné prírastky ako nechať deravé hranice a pre mesiac ,,párty,, mať potom trištvrte roka ,,death,,. A nechápem ľudí, ktorí si nevedia odpustiť 1 – 2 roky nejaké ožranské – skupinové – dovolenky. A to platí aj pre SK. Pre 2 týždne si dokúrviť celý rok. A niesom za trvdé reštrikcie vnútroštátne aby bolo jasné. Rozvoľniť a sankcionovať príchody zo zahraničia (karanténa, aj… Číst vice »

Karel

Zapomněl jste, že jsme best in covid díky jednomu estebakovi ze Slovenska,

Vašek

Jo. On všechny nakazil. Vy nejste kompletní.

David

Já se Slovensku vyhýbat nebudu, protože já Slovensko miluju.

Fantomas

Tí, ktorý používajú zdravý rozum mi nevadia a Bureša nevolili Slováci na Slovensku. Takže vo voľbách máte možnosť toho komika (že sa nevie za tie roky poriadne naučiť Česky, keď sa drbe do politiky v ČR) vymeniť 🙂

David

A proč mi to píšete? Co já mám společnýho s Burešem?

Vnější pozorovatel

Já jsem pro, když Vás nebudou stejně tak pouštět sem

Fantomas

V pohode súhlas. Inak toto je o doprave. Takže rozumné by bolo vhodné zaviesť v medzištátnej vlakovej doprave povinnú rezerváciu a obmedzenie a zachovať len určité vlakové prechody, napr. ČR/ SR Břeclav – Kúty, Lideč – Púchov a Mosty – Čadca a tam len EC a Ex aj to by stačilo pri tejto situácii 2 – 3 páry vlakov denne s kontrolami každého cestujúceho. Tvrdé, ale lepšie ako čakať a potom zrušiť úplne. Medzištátne osobáky zrušiť úplne. A Regiojetu v medzištátnej preprave úplne klepnúť cez prsty. A Jadranskému rýchliku umožniť prechod Slovenskom, ak to chce, ale bez zastavenia a možnosti… Číst vice »

Jan1203

Ti, co si kupují jízdenky již nyní, celkem riskují situaci, kdy sice vedení vlaku bude umožněno (to je ostatně i dnes), tedy k vrácení jízdného nebude důvod, ale podmínky pro cestu samotnou budou pro ně neakceptovatelné – pokud vyjdeme se současného stavu, tak respirátory po celou dobu jízdy, z české strany minimálně před cestou zpět AG test, po návratu PCR a izolace (beru jako návrat z „červené země“). Chorvatsko nyní zdá se vyžaduje také PCR před příjezdem. K argumentu, že se to do té doby zlepší, no asi ano, ale je celkem jasné, že roušky/respirátory v uzavřených prostorech bude to… Číst vice »

Samo

To s tým Rakúskom nie je pravda, v lete sa najprv v interiéroch (mimo MHD) nevyžadovali vôbec, neskôr len v obchodoch s nevyhnutnými potrebami.

Preto som celé leto 2020 nakupoval práve v Rakúsku, lebo tam to na rozdiel od Slovenska išlo bez rúšok.

Jan1203

OK, to jsem popletl. Ale ve veškeré veřejné dopravě byly vyžadovány. Tuším, že snad i v autech mimo členy jedné domácnosti.

Růža

Risk to je, ale balík peněz rozhodně ne.

gajda

Ono se to domluví, po prázdninách jsou volby, a nedostat čechy v klidu do jejich milovaného Chorvatska by byl průser, kterej si největší populista nedovolí. Většina lidí stejně naplní jedno kupé společně a tam se na roušky a respirátory moc hrát nebude. A zbytek to prosedí u piva, tedy konzumuje a je to to stejný.

gajda

PS: to neznamená, že s tím souhlasím, ale reálně to tak dopadne

Vnější pozorovatel

Doufám že budou úspěšný. Já bych ale raději přímý vlak do Stockholmu. Ve Svédsku jsem dlouho nebyl. Asi se primeho vlaku nedockam ale to neznamená že bych nejel jinak.

Nightjet

Však z Berlína bude letos jezdit přímý noční vlak Snalltaget do Stockholmu, od června do konce srpna má jezdit každý den pokud to teda nezruší kvůli Covidu 19
Do Berlína dojet snad není takový problém

Anonymní alkoholik

Od května bude jezdit přímý noční vlak z Berlína do Stockholmu, takže stačí jen přestoupit z pražského ECčka. 🙂

Samo

Jedna možnosť je Snalltaget spomenutý vyššie, druhá je potom vlak do Gdansku a odtiaľ loď do Nynashamnu. Tá loď je veľmi prijemný zážitok, len si treba vybrať deň keď ide Nova Star, nie Wawel.

Samo

..a z Nyhnashamnu potom normalne stockhomlsky regionalny vlak. Je to v cene MHD listka.

Mirek Zv.

Na kolik to tak z Čech vyjde? Případně s nějakým 400 km dalším výletem někam za Stockholm do některého parku?

medical_examiner

Když by jste se dožil tak 200 let, respektive doby, kdy „civilizované“ země odtáhnou na Mars (a v Evropě zůstane jen Česká republika…), tak tam budete moct jezdit hyperloopem…z podzemního nástupiště pražského hlavního nádraží…

Palecek.M

Bude onlajn reportáž?? Kolik piva na palubě?

Vnější pozorovatel

Jasně

medical_examiner

Piva a jeho karikatur bude k dispozici nepochybně fůra, protože někteří naši bohužel-spoluobčané umí především…chlastat…

Vašek

Vidím, že je tu stále obrovské množství nepoučitelných lidí, co mocí mermo chtějí poznat jednotky intenzivní péče zevnitř. Měli byste si ovšem náklady na léčbu hradit sami ze své kapsy a utahanému nemocničnímu personálu líbat ruce. Že se vás to netýká? Ale jděte.

Vnější pozorovatel

Neměl nesmysly

Vašek

Zřejmě jsi jeden z nich. A když, tak nemel. Zkus češtinu.

Vnější pozorovatel

Starej se o sebe a nebudeš mít problem

Vašek

Ale já ho nemám ani teď. Dík za péči.

-TR-

To víte, to jsou fanoušci Lubomíra Volného, vykuka, který chce příspěvek od státu za volební výsledek, anebo Jany Peterkové, která je shodou okolností bývalá reportérka na TV Nova a byla milenkou daňového podvodníka Tomáše Pitra.

kix

a jako proč bych měl po jízdě vlakem do Chorvatska poznat JIPky zevnitř? Já nějak nechápu tu logiku..se v tom vlaku bude covid rozprašovat nebo jak?

-TR-

Rozpráší ho Volný z paluby letadla DHL, které bude letět nad vlakem 😀

kix

Já nějak nechápu, proč bych po jízdě timhle vlakem měl poznat JIPky zevnitř? Se v tom vlaku bude COVID rozprašovat nebo jak?

Vašek

On se tam rozprašovat nebude, rozprášíte si ho sami mezi sebou. Ve vlaku, v hotelech, v hospodách a přivezete si ho domů pro nás všechny. Zamyslel jste se, proč jsme na tom z civilizovaného světa nejhůř? Evidentně ne. Alespoň to zkuste.

Vnější pozorovatel

🤣🤣🤣🤣🤣 ty fakt nemáš problém?

kix

a ono obyvatelé jiných národů nikam necestují a sedí rok na zadku? Jedině česi loni cestovali vlakem do chorvatska a proto jsme na tom nejhůře.. Obávám se, že tohle je na poznání jiných oddělení zevnitř..

medical_examiner

Třeba márnice některého ÚSL…💀
To je tak důležitý obor, že ho mají i v Liberci…😀

LiborV

Jestli ten Covid lidi z ČR špíše nevyvezou.

Y.K.

Tak to by mě zajímalo proč jsme na tom nejhůř, když hotely jsou zavřený, hospody taky, cestování minimální… Mnohde to zdaleka tak tvrdé nemají a jsou na tom lépe.

kix

protože zavřít většinu na půl roku je největší kravina..se to jen přesune z těch zavřených míst do „šedé“ zóny..aneb je lepší se sejít v hospodě s určenými rozestupy, rouškami a třeba možností dezinfekce na ruce, než se sejít v nevětrané malé garáži absolutně bez žádných opatření.. případně zavádět opatření pouze krátkodobě i kdyby se mělo jet systémem 14 dní lockdown a 14dní uvolnění, tak ve výsledku to bude fungovat lépe pro všechny..naše vláda bohužel předvádí to nejhorší co může v kombinaci se svojí reputací a naprosto chaotickém zavádění jednotlivých opatření to prostě nemohlo dopadnout jinak.. jestli si někdo ve vládě… Číst vice »

Y.K.

Tak ona to byla spíše řečnická otázka, ale ano, co vláda předvádí v rámci opatření je šílenost. Některé obory dusí a ničí půl roku a vice, což spoustu lidí stálo existenci, školství je naruby, a přitom některé obory si vesele jedou dál a koronu v provozech šíří. Místo dvou-tří-týdenního důkladného úplného lockdownu, aby se to utlo a vazby přenosu zpřetrhaly, půlroční mučeníčko bez úspěchu.

A když vidím kvalitu procesů kolem očkování, tak se mi chce bušit hlavou do zdi.

Jan

Prober se, prosím…

Tomas

tak stačí jeden dva lidi .. aby to tam měli .

za týden to má půlka vagonu.

kix

skrz kupé se ta nákaza nepřenese, na chodbě bude ochrana dýchacích cest povinná, na wc s nikým najednou asi také nebudete a na přenos skrz kontaminované povrchy (ačkoliv takový přenos v podstatě je spíše teoretický) existuje dezinfekce..nějak nevidím problém s takovým vlakem ani v době covidu, mnohem bezpečnější než denní dojíždění mhd/vhd do práce..a lidé tím aspoň udělají i něco pro své zdraví, vitamín D je v boji s covidem hodně důležitým faktorem

Tomas

Dobrý .. pohádky fajn, ale ted prosím do reality 😀

– na chodbe bud eochrana dýcachích cest povinná – jasne. a vy verite tomu, ze to bude nekdo dodrzovat v nejake masovejsi mire?

David

Realita je taková, že loni, když jsem tím vlakem jel, tak to lidi dodržovali.

kix

to už není problém vlaku, ale lidí, to stejné platí všude, když někdo se bude chovat nevhodně, tak se nákaza bude šířit, na to nemusí jet do Chorvatska, ale skočit autobusem do nejbližšího kauflandu v okrese..Já loni v Chorvatsku byl s rodinou (autem), ale za celou dovolenou jsme měli tak desetinu kontkatů co bysme měli normálně v běžném životě, rozumná dovolená rozhodně není riziko zvyšující, pokud se člověk pohybuje v krajinách s podobně rozšířenou nákazou, což Chorvatsko rozhodně loni rizikovější, než pobyt v česku nebylo a případné zavlečení nákazy sme si ověřili dvěma testy, protože dva dny po návratu jsme… Číst vice »

švestka

Tím chcete říct, že lidi co jdou k doktorovi teď si neplatí zdravotní pojištění?

Vašek

Tak tohle opravdu nemohu vědět. Ale když nabouráte auto pod vlivem, pojišťovna vám nic nedá. S nezodpovědným hazardem se zdravím by to mělo být podobné.

švestka

Pokud vím, tak zdravotní pojištění je u nás povinné, samozřejmě je rozdíl jak kdo z něho čerpá, to už stejné není, nicméně vycházel bych z toho, že léčbu si každý předplatil ze svého zdravotního pojištění. Ale srovnávat to s řízením pod vlivem, které je zakázané zákonem, zatímco vycestování není (a ani být nemůže, protože by to porušovalo ústavu) je trochu mimo. Jo a hromadnou přetahovanou o akční zboží v Lidlu a dalších řetězcích, často právě těmi nejohroženějšími skupinami obyvatel, za nezodpovědný hazard nepovažujete? To mě teda pobyt na čerstvém vzduchu u moře přijde mnohem zdravější než bitka o rohlíky v… Číst vice »

Vašek

Nájezdy akčních hrdinů na markety jsou samozřejmě také hazardem, každý svého štěstí strůjcem. Lidé by měli používat mozek a ti, co se snaží za každou cenu rozumná opatření oje..at, to nedělají.

rtep

Ze zdravím nezodpovědně hazardují:
– všichni kuřáci
– převážná část konzumentů alkoholu
– všichni lidé s nadváhou
– všichni, kdo mají na psychiku náročné povolání
– všichni, kdo žijí v místech se znečištěným životním prostředím
– všichni, kdo jedí nezdravá jídla
– všichni, kdo provozují adrenalinové sporty
– etc…
Dle vaší třeskuté logiky by tedy nikdo z těchto lidí neměl mít pojišťovnami uhrazenou lékařskou péči. Těm zbývajícím několika stovkám obyvatel ČR by tedy léčba hrazena být mohla, že?

medical_examiner

Zdraví riskují všichni sportovci (pokud neberete šachy jako sport)…
Já osobně jsem proto, aby bylo možné nastavovat platby zdravotního pojištění právě podle způsobu života…👺

A propos, strojvedoucí by hlídalo AVZZ nejen pedálem bdělosti, ale i tlačítkem SOS, umístěným jako součást telefonu v levé části ovládacího pultu.

Vašek

Nebylo by lepší dát tlačítko bdělosti na strop, aby fíra musel vstávat každých 20s? To by určitě neusnul.(pro méně chápavé- toto je ironie)

Samo

Po dvoch covidoch, kde pri jednom som bol jeden a pol dňa unavený a druhý by som si ani nevšimol keby mi neprestala chutiť cola, sú moje obavy z vlaku kde som v kupé s max dvomi ľuďmi celkom nízke.

Vašek

Je fajn, že jste to tak zvládl. A kolik jste potkal lidí, než jste to zjistil?

Mirek Zv.

Tak hlavně ať třetí není horší. Z tohohle zatím těžko říct, jak Vám to vytváření protilátek zatím jde.

jan

Do chorvatska bych sice osobně rád. Jen si ovšem nejsem zcela jist. Že mě pustí. Třeba bez očkování. Jinými slovy, že o prašivé Čechy bude zájem.

David

Vy jste prašivý? Hlavu vzhůru, chlape!

opravdovýjan

Hlavu sice můžete mít vzhůru, jen nevím, jestli to bude mít nějaký vliv na rozhodování Chorvatů. Resp. jejich úřadů.

Martin 2

To pomáhá trubko?

David

Samozřejmě. S výjimkou zakomplexovaných jedinců, kteří si libují ve vlastním utrpení.

mauricio

Ale to víte že bude. On ten turismus je pro spousty zemí existenčně důležitý a to pak půjde stranou i virus. Ostatně loni to také tak bylo. Pak je už na uvážení každého jedince – já to letos milerád opětovně vynechám, zdraví je důležitější.

Samo

Česi do Chorvátska takmer určite budú môcť ísť.

MartinS.

Češi loni zachraňovali Chorvatům sezónu. Paměť Chorvatů je sice velmi krátká, stačí aby přijel Němec a Čech je od té chvíle nezajímá, ale není důvod, aby to letos nebylo stejné, že budou Čechy potřebovat.

David

Němec může do RJ vlaku přistoupit v Praze z Berlineru nebo ze Západního expresu a v Chorvatsku vystoupit spolu s Čechem. 🙂

Jirka

Jízdní doba je sice delší, ale zato umožňuje plné využití Vectrona, který může jet až do Rijeky. Kdyby jel přes Slovinsko, tak si musí půjčovat lokomotivu. Takto potřebuje cizí lokomotivu jen v úseku Ogulin – Split.
Očekávám, že situace ohledně korony se bude podobat té loňské. Chorvati pustí každého, protože jim jde o peníze. Zvrtnout se to může z důvodu přístupu tranzitních zemí.

jan

To si nejsem úplně jistý z naší dosavadní pověstí. A klíčoví klienti jsou pro ně Němci.

Jirka

Chorvatsko je o závislejší na přijmech z turistů více než Španělsko nebo Itálie.

David

To možná ano, alo pokud Němci nevykoupí 100% turistických kapacit tak co pak? Myslím, že jsme pro Chorvaty poměrně dost důležití.

ABC

ještě to tam maj v oblibě Holanďani. Proč asi 🙂

medical_examiner

Levný chlast?

george

Poslední dobou je v létě v Chorv. vice Poláků než Čechů, většinou s naducanější prkenicí. Němci a Rakušané bejvavalo! Pouze v některých resortech jako přístavy s jejich jachtami… Ale nemám problém s Chorvatskem..

David

Jo, to je možný. Chorvatsko je fajn. A moře určitě víc na koupání než v Polsku.

ABC

ano, všichni solventní Němci touží utrácet zrovna tam

medical_examiner

Všichni nejsou solventní…

bohyn

Zadna vyhra, tam jezdi chudsi DDRoni. Typicka cilovka Nemcu je Spanelsko.

Jaaa

No, i oni musí počítat s tím rizikem, že pak možná nebudou nemocnice pro jejich vlastní občany. Prachy nejsou všechno…

Nyvlt

Už smažíme řízky a čekám kdy bude Májka v akci.

Huh

Dost trapné…

Ruda

Trapní jsou ti naši řízkaři 😂

george

Polovina Němců si je vete taky!

george

Polovina Němců je má napakovany také…!!!

Jerry

Hnusna majka .. bláto

David

Vy jste zamrznul v 90. letech, člověce.

Vašek

A vy všichni nemáte potuchy, co je to ironie.

David

Svoji zastydlost za ironii neschováte 🙂

Vojtaur

Skoda tech aut. Chapu, ze nesveze 40 lidi, ale zase se na vagon vejde kolik – 8 aut? Takze by se muselo za auto zaplatit tolik, kolik za 5 lidi – tzn. 2500 za auto a smer. I kdyby si dal 3000, at nezeru, tak se mu to preci musi vyplatit 🙂

Chronosphere

Ve vagóně sveze víc než 40 lidí.

Vojtaur

O přepravě automobilů, kterou nabízí konkurenční České dráhy na Slovensko a v minulosti ji nabízely i na lince do Splitu, Regiojet neuvažuje. „My jezdíme do Košic a do Chorvatska na maximální kapacitu. Když vezmeme na jednom vagonu několik automobilů, tak nesvezeme čtyřicet cestujících,“ doplnil Jančura.
Mozna myslel ty, co spi na lehatkach, nebo nevim, ale vychazim z jeho argumentace.

Chronosphere

Aha,tak to potom jo. 4 lehátka v kupé,10 kupé na vagón.
Do vagónů na sezení jich namáčkne do kupé minimálně po 6.
Každopádně předpokládám, že má zkušenost,že osobák zaplní i v okrajové sezóně,zatímco u těch osmi aut to nemusí být tak jisté. Myslím, že ty vlaky na Jadran mu vychází jen s odřenýma ušima,a jakýkoliv výpadek v příjmech by mu mohl způsobit bolest hlavy.

David

10 kupé po 4 je 40. Pokud je plně obsazeno.

Jan

Nevím, jestli by Jančuru vytrhlo mít 8 zákazníků na vlak navíc s auty, to se fakt vyplatí plánovat pro tak malé skupiny cestujících?

Vojtaur

tak ja nepocitam ze 8 aut bude 8 lidi. Vetsinou to je rodina, pripadne parta kamosu, no a nebo teda i nejaky pary. Kazdopadne pokud by bylo 8 aut od rodin se dvema detma, tak je to 8×4=32 lidi. By se jim zaplatil skoro jeden vagon a zbyly 2 kupecka muzou nabizet tem, co maji zajem o autobusy 🙂
Kazdopadne ale chapu, ze je jednodussi zaplnit vlak lidmi nez auty.

Romino

Nie je to len o počtoch ľudí. Je to aj o tom, že ten špeciálny vagon na autá musí mat a nemá ho, musel by si prenajať, zasa na 3 mesiace sa to neoplatí a navyše jento aj o hmotnosti vlaku, o predpisoch, pp Česku by už nemohol ísť asin160 a ppdoobne. Uvedomte si že on je železničný Ryanair, nie České a

kix

3000 za auto/směr už se pomalu nevyplatí a vyplatí se půjčit si auto na místě, v případě týdnu už klidně rovnou u nádraží a zas ho tam vrátit. jako myšlenka je to hezká a přepravě by to dalo jistý uživatelský komfort, dojelo by se z domu k vlaku a od vlaku dále do cíle, ale ekonomicky to zas tak smysl už nedává, navíc by na to musel někde ten vagón pořídit což taky není zadarmo, musel by zajistit nakládku přes rampu..to si myslím, že možná ani ty 3000 by mu nemuselo ekonomicky stačit, aby to nedotoval

Iveta

Ne získat srdce Madarů,ale dopravit jim turisty na Balaton,když už ten vlak mám a nepřijet do Splitu odpoledne ,to je pozdě ,mnoho lidí pokračuje na ostrovy.Jinak opravdu nevím zda je dobrý nápad kupovat jízdenku v době kdy se vše mění ze dne na den a místo peněz mít pak poukaz .Od Flix Bus mám dva a jsou mě na hnědku

-TR-

On tam bude mít i síť návazných autobusů, které ty lidi na ostrovy dovezou. To, kdy tam ty autobusy dojedou, je v podstatě jedno, když počkají na vlak.

Chronosphere

Jo, jo túristi jsou jen substrát,kam je zavezeme,tam zůstanou. Nepoznaj Balaton od Jadranu.🤪

David

RegioJet není FlixBus. Tohle srovnání se vám moc nepovedlo.

MartinS.

Trajekty na Brač, Hvar, Vis, Korčulu plují ze Splitu několikrát denně, s časem příjezdu vlaku tedy není problém. Katamarány odplouvají z pevniny na ostrovy odpoledne, první je Korčula a Lastovo v 15:00, poslední Vis v 18:00. Takže pokračování na ostrovy je také bez problémů.

Krtek

Já teda nevim, samozřejmě taky rád cestuju. ale možná kdybysme všichi poctivě seděli čtrnáct dní doma na prdeli, tak už máme dávno po epidemii…

-TR-

Souhlasím. Největší problém z toho pohledu představují nelegální hromadné akce, ať už jde o tajné párty nebo o různé pokusy o demonstrace pořádané exoty typu Volný, Chcípl PES apod. Nejhorší na Volném je to, že boj proti vládním opatřením vede nejspíš jen pro peníze. Když už není v SPD, tak šance, že by se dostal do Sněmovny, je minimální. Založil si pidistranu, která když získá aspoň 1,5 % hlasů, bude mít nárok na příspěvek od státu za volební výsledek. Volný je vychytralý a moc dobře ví, jak se obohatit. Vzpomeňme na jeho skandál, kdy pronajímal byty nepřizpůsobivým a inkasoval peníze… Číst vice »

-TR-

A nedávno se probíralo i to, kolik Volný bere na poslaneckých náhradách. Za rok 2020 inkasoval Volný 2 273 220 Kč. To by byla škoda, přijít o takový příjem.

https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/vydaje-poslancu-nejvice-stoji-ostravsti-volny-a-ozanova-20210228.html

ABC

Narval bych je do mišelinky, tahat pneumatiky! Hajzly intelektuálský!

-TR-

Volný a intelektuál 😀 😀 😀 Ale jo, tu mišelinku bych mu přál. Zcela vážně.

Vašek

Na pátou, na pátou kolej.

medical_examiner

Myslíte v Břeclavi na hranicích?

Šejdr

Poručík Žluva nebyl z Břeclavě, ale z České Třebové.

Vašek

Myslím svobodníka Halíka z Černých baronů

Jerry

Nebo možná kdyby nám andrej a jeho poskoci každý den nelhali

-TR-

Česká klasika. Pořád se vymlouvat a svalovat na jiné své vlastní neúspěchy. Kašlete na to, co dělá Babiš, to je úplně jedno. Člověk by se měl chovat zodpovědně z vlastní vůle. Nejsme už proboha děti ve školce, které je třeba vodit za ručičku.

Jerry

Víte jak vypadá situace v Evropě? Já na nikoho nic nesvaluji. Ale že se tady lze lidem o situaci.. a dělají si z toho kšeft.. to je hnus všech hnusu.ja dodržují jejich zkur.. pravidla

-TR-

To, že pravidla dodržujete, je chvályhodné. Ale když je u nás docela velká část lidí, která se snaží pravidla obcházet (a bohužel i na těch nejvyšších postech), tak potom není divu, že u nás máme problém s přeplněním nemocnic. V některých evropských zemích jsou pravidla ještě přísnější než u nás.

Motivy obcházení pravidel jsou různé. Buď je to snaha o pohodlnost a vlastní prospěch (což se ještě dá pochopit), anebo snaha o protest proti Babišovi za každou cenu (což se v této situaci pochopit nedá, obzvlášť v situaci, kdy se blíží volby a bude možné rozhodnout v nich).

Jerry

Právě že ne.. kamarád jezdí dodávkou a teď byl od Itálie po Švédsko a říkal že vše otevřené .. kavárny ,hospody ,obchody .. dokonce kina.. a že nosí se normálně jen roušky

Jaaa

No, a pak se dozvíte, že sousedku ve věku 55 let s těžkým oboustranným zápalem plic nevzali do sanitky. Že prý když dokáže sama telefonovat, tak, že sanitku nepotřebuje a hospitalizaci taky ne.

Až když přijel její syn, dispečerku seřval na 4 doby, sanitka přijela a saniťáci byli neskutečně oškliví, ale syn se nedal a sousedku odvezli.

V nemocnici potom doktoři řekli, že přijela za pět minut dvanáct. Stačilo respektovat saniťáky a umřete.

To vám přijde normální?! A děje se to v tomto státě dnes a denně. Díky sviním ze Chcípl pes a hajzlům co pořádají tajné chlastačky.

ABC

A kde k tomu sousedka přišla, na tajné chlastačce nebo na demošce chcíplého psa? Nebo jen nedodržovala pravidla?

Jaaa

V obchodě. Jinam nechodila.

bohyn

Takze se tam s nekym vykecavala, nebo se prala s duchodcema o rohliky v akci. Ja sem si zatim nevsim, ze by byl prolem zajit do supermaketu v dobe kdy je tam jen par lidi, nebo treba zakladni veci se daj koupit i u vietnamcu, kde je max 1-2 dalsich zakazniku, nebo jsem tam uplne sam. Kazdej je sveho stesti strujcem.

Jerry

V této banánové republice .. kefalin co si predstavujete pod pojmem normální.. tajné chlastacky a na fotbal chodí papalasi. Chcípl pes s tím nic nemá. Úroveň našeho zdravotnictví v některých oblastech klesla … Na úroveň Mongolska. Třeba nemocnice v NJ.. katastrofa ,tam se chodi umírat.

medical_examiner

Myslíte v Novém Jičíně?

Jaaa

Ale má. Rozšiřuje Covid a dělá si z toho byznys. Lidská špína.

glosátor

Chcípl PES ovšem žádné tajné chastačky nepořádá: ten, pokud je pořádá, tak veřejně, ale nikoho nenutí se účastnit – každý přitom může vidět, kdo se zúčastnil, a sám se zařídit, jak uzná za vhodné.
Kdyby hospody a obchody nebyly uzavřeny násilně, ale do hospod byl třeba vstup umožněn jen s potvrzeným vyhovujícím testem, „tajných“ chlastaček (o kterých stejně všichni vědí) by bylo mnohem méně, a to to méně by se i šířil virus.
Na Čechy žádné zákazy neplatí a nikdy platit nebudou – kdo tohle nechápe, nikdy u Čechů uspět nemůže (a ani žádný teror to dlouhodobě nezajistí).

Jaaa

Přesně tak, „na Čechy žádné zákazy neplatí a platit nebudou“. Češi jsou taková hovada, že klidně budou zabíjet své spoluobčany po tisících, a bude jim to jedno, hlavně že oni budou mít svoje „pivko“.

Morálka je sprosté slovo. Zkuste někomu cokoli říct. Ale ono se vám to machříci vrátí, nikdo nepomůže vám, až vám bude ouvej. Jste všichni jak 15letí puberťáci.

Pokud tenhle národ dokáže položit už virus se smrtností 2 %, tak co jakákoli větší krize? Hezky se ženete do otroctví a dobře vám tak. A zase si fňukejte, jak vám všichni ubližujou.

Jaaa

Víte vy co? Když na Čecháčky žádné zákazy neplatí, tak na mne teda taky ne. Odteď žádný whistleblowing na prasárny, co se dějí na SŽ. Podle Čecháčků je to jenom práskání. Tak ať si jejich daně rozkrádají jiní. Já vám na to seru. Odteď žádná pomoc nikomu z veřejnosti, ani žádná pomoc se zlepšováním projektů a informovanosti na SŽ. Dopravní politika, projekty, datová infrastruktura, hledejte si data a informace jak chcete a kde chcete. Já si budu dělat „do výše svého platu“ (který je mizerný, takže výstupy pro VAŠI železnici budou taky mizerné), přesně tak jak chcete. Já si můžu… Číst vice »

bohyn

Tak ted si nam to nandal.

Vašek

V Německu je vše zavřené mimo potravin. A daleko déle, než u nás!

ABC

Lockdown ztratil smysl, lidé ho nedodržovali, řekl rakouský kancléř Kurz

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kurz-rakousko-kancler-lockdown-testovani.A210225_134544_zahranicni_jhr

medical_examiner

Mezi Velikonoční říší a Zemí kojenců jsou nemalé rozdíly!

Vašek

Já nehodnotím, jestli je to dobře, nebo špatně, jen konstatuji, že v Německu jsou otevřeny jen potraviny. Jestli jsem dostal červené palce za toto konstatování, nebo Němci za to, že neotevřeli, čert ví.

glosátor

TR: „Kašlete na to, co dělá Babiš, to je úplně jedno.“
Není to jedno, protože on lidem brání právě v tom, k čemu nabádáte vy!

-TR-

Vám Babiš brání v logickém uvažování? 😀

glosátor

Mně ne, ale mnoha lidem zjevně ano – aspoň podle toho, jaké to má výsledky.
Ale logicky neuvažuje především vláda, kterou vede Babiš, když nesmyslně (nebo spíše zlomyslně) brání lidem dělat to, co nebezpečné není a svádí je svými hloupými nařízeními dělat to, co smysl nemá nebo co dokonce škodí.

Jaaa

To by mne teda fakt zajímalo, jaká psychologická páka k tomuto vede.

Kdo není ovce a má svých pět pohromadě, nebude Babiše vůbec reflektovat.

bohyn

To je ale presne to, nad cim tady celou dobu brecis. Vladnou nam nemehla a zlodeji a nikoho uz ty zakazy nezajimaj, protoze davno ztratil prehled v tom co vlastne aktualne plati. Zakazy probihaj bez konzultace s odborniky a probiha to asi tak, ze Babis rano vytahne sopl z nosu a kam mu upadne, tak to zakaze.

David

Okamura nebo Bárta už před časem ukázali cestu, jak přes politiku přijít k penězům. Volný už to jenom kopíruje.

-TR-

Nejen oni. Staří kmotři z ODS opět čekají na svoji příležitost, a určitá pravděpodobnost, že ji budou mít, tady je, protože Babišova vláda dělá mnoho chyb.

Martin

Nemáme.

ABC

Asi jako v Izraeli po třetím přísném locku, že jo

Tomas

ono záleží, co je to „sedet doma na prdeli“ .. vzhledem k tomu, že ve většině zemí světa je situace s covidem lepší, než u nás… je k diskusi, jak moc je to cestování kotnraporduktivní.

a ano, pokud bychom sedeli na pozadí … tak bychom na měsíc meli po epidemii, ale za mesic dva by to tu bylo znova.. bez ohledu na sezeni, cestování, cokoli

Pezos

Již na podzim WHO upozorňovala, že v podmínkách Evropy jsou lockdowny jen odsouvání problému v čase (nemusí být nutně na škodu, protože bude dostupné očkování atd) a stejně i po půl roce tu někdo vypustí, jak by jsme epidemii porazili dvěma týdny sezení doma.

Pezos

***jak bychom***, pardon

Jaaa

To se vědělo už před rokem, že lockdowny vám jenom kupují čas. Drahý čas. Řešením je jen a pouze plošné očkování. Jenže tahle vláda to absolutně nechápala a nechápe to ani doteď. Natož občané…

ABC

tak hlavně že plán dodávek vakcín sjednaný EU jede na 120%

glosátor

Řešením bylo v první řadě plošné testování + karantény nakažených osob, ale ne až teď, ale hned ještě loni v listopadu, když se řešení situace našim skvělým představitelům začalo rozpadat pod rukama. Ale to už je teď jen pláč nad rozlitým mlékem, které ovšem teď kvůli tomu budeme utírat o to déle.

ABC

tak plošné testování měli na Slovensku a je jim to teď hodně platný…

glosátor

Zjevně to nedotáhli do patřičného konce: jedno jediné otestování pochopitelně nestačí, je třeba je udělat soustavně vícekrát po sobě s několikadenními odstupy, což Slováci zjevně neudělali.

Jaaa

Tím ten virus zpomalíte, ale neudržíte. Tohle funguje jen ve společnostech s naprosto rozdílnou mentalitou – v jihovýchodní Asii. V Evropě se to nedaří nikomu. Tam lockdown prostě nakonec bude…

Vnější pozorovatel

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Vnější pozorovatel

A kam by ten vir šel prosímte za 14 dní díky lidem jako ty tady máme všichni domácí vezeni, se prober…

Miky

Zalezte si třeba pod zem, Krtku, vezměte vám podobné sebou, ale nás nechte žít a třeba i umřít.

Tomas

By me zajimalo, kdy lidem jako vy konecne dojde, jak moc jsme v haji … a ze „nechte nas zit“ tady tak trosku nefunguje.

mauricio

Ač s pány KRtek a -TR- souhlasím… Je opravdu nutné mít ten virus denně na očích? Otevřu k-report, řeší se tam subjektivní názor na virus. Otevřu zdopravy, je to to samé. Otevřu seznam, je to to samé.

Jaaa

Není. Nesleduju zprávy už 3 týdny. Nic s tím Covidem ze své pozice neudělám.

Akorát se pak vždycky rozčílim, s jakejma tady žiju nedospělejma troglodytama. To je naprosto zbytečný. Když ty lidi nedovedli slušně vychovat jejich vlastní rodiče, tak už to nedovede nikdo.

bohyn

A jak zvladas sledovat vladni opatreni, co se meni den odedne? Sam tady za ne tak bojujes, tak snad uz vis, ze rouska nestaci a chodi se ven s respiratorem.

Bagoun

Už je potřeba hecovat paštikáře. Byl jsem tam taky několikrát a už nikdy více, oni potřebují je vaše peníze a nic nového za to nenabízejí.

ABC

ani tu vodu v moři nevymění, co

Pája

Jste mně dostal 😀

medical_examiner

Písek loňský, promočený…místo piva bahno…

Původní Pražák

Myslíte třeba něco jako pivní kola na pláží a podobné inovace, co umíme nabídnout my?

Venda

jenom blázen by si teď koupil jízdenku do Chorvatska ….

medical_examiner

Třeba si koupil rámeček a nemá co do něj…😀

Dejv

Děti mám ještě menší, ale příští rok už to půjde a jedeme určitě taky. Už se těším 😉

Vnější pozorovatel

Cesta vlakem pro ně bude zážitek, držím palce ať to vyjde

Avlaky

V soupravě může být i více jak 15 vagonu, maximální délka soupravy umožňuje i 26

-TR-

Ověřoval jste si, jaké předpisy mají okolní země? Některé úseky, po kterých bude Jančura jezdit do Chorvatska, jsou jednokolejné a je zde problém např. s délkou výhyben. Pokud by vlak byl delší, tak by se nemohlo ve stanici provést křižování s jiným vlakem.

David

Při křižování vlaků na jednokolejné trati stačí, když se vejde do stanice jeden, nemusí se vejít oba.

-TR-

Teoreticky ano, ale hodně záleží i na takových faktorech, jako je např. konfigurace nástupišť (za předpokladu, že min. jeden z vlaků zastavuje pro nástup a výstup cestujících).

Jirka

Už vidím, jak nastupují do 26 vagónového vlaku, kde 15 vagónů stojí u nástupiště a abyste se dostal do posledního musí projít až 11 vagónů. Dokážete se představit, kolik by takové nastupování zabralo času, kdy se uličkou musí protlačit několik set cestující s kufry, kteří cestují vagóny stojícími mimo nástupiště?

-TR-

To není samo o sobě největší problém za předpokladu, že cestující procházejí uličkou a mezi vagóny během jízdy, což je technicky možné. Ale komfortní to není. Spíš je problém s jednokolejnými úseky a délkou výhyben, aby se zvládlo křižování s jinými vlaky.

kakov

a jaká je délka nástupišť hlavových nádraží v Pešti? kde bude problém s křižováním i s nástupem?

-TR-

O délce nástupišť na Kelenföldu nemám ponětí. Ovšem problém s křižováním může být hlavně v Maďarsku a Chorvatsku, tam je jednokolejných úseků nejvíc.

Tomas

Jede to přes kelenfold.

délka nástupiště (toho nejdelhšího) je necelých 500m

MartinS.

Má-li to z Prahy až do Rijeky táhnout jeden Vectron, určitě to v Budapešti nepojede na hlavové nádraží. Takže než by to zbytečně táhli na Déli, úvrať bude už v Kelenföldu.

Martin2

Nic proti Jančurovi, ale loni v létě se tomuto spojení u nás říkalo Koronaexpres.

Martin

Děkuji za informaci, posílám klíčenku.

Martin2

Velké díky.

David

Fakt? A z které díry jste?

Martin 2

Z prdele jak ty trubko.

Y.K.

Říkali tomu tak méně bystří jedinci, kteří pak odpoledne šli pochlastat nebo pokecat se sousedy (kde se tenhle termín doslechli). Od září Jančura k moři nejezdí a korona přesto vesele kvete. Takže problém je jinde.

Pája

Tak ono stačí přivézt jednoho nakaženého jedince a šířit se to bude ještě za rok. Jak se to asi dostalo do ČR v první vlně jinak než přenosem?

Y.K.

To jistě platí na začátku, akorát že my tu neměli jednoho, ale epidemickou kalamitu na Karvinsku a ještě nějakých okresech, co už si nepamatuji. Nějakých 50 – 250 nově pozitivních denně.

Vnější pozorovatel

Dobrý, teď ještě proč? Protože bylo třeba hledat vnějšího nepřítele. To je celý. Myslíš, že by to sem neprivezl řidič kamionů, třeba?

Martin 2

Jde vidět že tady nikdo nerozumí srandě.

LeKon

Jenom malà oprava – není to železniční dooravce ale i autobusový dopravce

ABC

a prodejce letenek!

Avlaky

RegioJet je jen dopravce, letenky neprodává

MartinS.

Není to autobusový dopravce. Autobusy pod značkou RegioJet stále provozuje Student Agency k.s.

Anonymas

Oni si vážně myslejí, že někam pojedou. Ještě sehnat výjezdní doložku, devizový příslib, prohlášení o bezinfekčnosti, očkavací průkaz, potvzení o ubytování, zvací dopis nebo něco nového nám vrchní STBák v rámci spravedlivého národního boje proti celosvětové komedii vymyslí? Holt nová doba sebou přinese nové “možnosti“.

Zeleznicar

Ja planuji letos dve dovoleny. Spanelsko a Recko. Zadne restrikce me nezajimaji.

Zapa

Otázkou je, jestli nebudou zajímat ostatní.

Ludva

A vám už bylo 70, že budete mít pas na to že jste očkovaný ? Jinak to asi bude dvakrát 14 dnů karanténa. No jestli máte tolik dovolené, tak proč ne.

Zeleznicar

Dle rozhodnuti EK bude potreba budto ockova pas NEBO POTVRZENI O TESTU. Nevidim v tom zadny problem , bez ohledu na vek 😉

Jan

Takže vás omezení zajímají, protože se budete muset minimálně dvakrát testovat, při odjezdu z každé země. A pokud budete pozitivní, tak si dovolenou neplánovaně prodloužíte, v izolaci a na vlastní náklady. Ale pokud na to máte, tak prosím.

Vašek

On pojede pod vagónem na podvozku. Tam z něho ten covid vyfouká.

Vašek

Já bych zeleznicare tipoval tak na 7 let, podle jeho mentálního vybavení.

Vašek

A právě kvůli takovým ma..rům, jako vy, jsme stále tam, kde jsme. V pr.eli.

asdfg

Naděje umírá poslední. Peníze jdou na účty vrátit vždy. 🙂

Leinad

Dá se prolobovat výjimka z pravidel. Na co vracet peníze, když se dá tisknout poukaz.

zdeněk

jenže jančura vám nic nevratí ale da poukaz na další rok

medical_examiner

Takže příští rok bude vydávat poukazy s nápisem „sorry, že nám to loni nevyšlo?“

Twix

Přesně tak, dá se to snadno stornovat. Koukal jsem na konkurenční EN z Vídně do Splitu (resp z Bratislavy, ale web ZSSK se k němu zatím vůbec nezná), který má vézt i auta, a našlo mi to 214 Eur jednosměrně v lůžku za rodinu se 2 dětmi (jedno do 6 let), což mi přijde dobrá cena. Akorát je to zřejmě zcela nevratné ani v případě vládních omezení.

-TR-

Vycestovat z českého území můžete již nyní, není to zakázáno. Problém je v podmínkách, které si stanovují zahraniční státy. A na to opravdu Babiš nemá vliv.

A i kdyby měl, Babiš a Jančura mají celkem dobré vztahy, takže proti sobě nepůjdou.

-TR-

Důkaz – vycestování do zahraničí je uznatelným důvodem pro překročení hranice okresu: https://okresy.mvcr.cz/soubory/COVID19-okresy_-_VZOR-Formular_pro_cesty_mimo_okres_-_20210227.pdf

kakov

Vy nechápete, že pro určitou skupinu lidí může Babiš za všechno? i za to, že na Sahaře je poušť? Takovým lidem to nevysvětlíte. Třešinka současného stavu je chování ODS, kdy poslanci s Fialou mluví úplně jinak než jejich hejtmani, jako by ani nebyli z jedné strany 😀

Jan

Babiš samozřejmě nemůže za všechno, ale může za koordinaci polovičatých opatření bez řádného zdůvodnění a analýzy jejich dopadu, a jejich náhlou, impulzivní změnu podle toho co mu lidi napíšou na Facebook. Dále pak je osobně zodpovědný koordinátor očkování, které má už teď výrazný skluz a sklady se plní vakcínami. Spíš mám pocit, že ostatní se snaží nějak fungovat navzdory němu, nikoliv díky němu.

Jaaa

Ano, to je přesně ono. Navzdory vládě. Všechno dobré za poslední 4 roky v tomto státě je navzdory vládě.

noerf

V půlce května už bude vše v klidu, protože na konci března končí chřipková sezona a Češi budou postupně promoření a částečně pro čkováni.
A hlavně bude několik rozhodnutí soudů, že některé výmysli České vlády nebo minsterstva vnitra jsou nezákonná.

Lektor

To jste hodně naivní, že to skončí v březnu.
Soudy už zrušily skoro všechno, ale vlastně nikdy nic nezrušily. Buď to ruší až ve chvíli kdy to už neplatí a nebo to obratem vydají znovu a ani se nikdo nenamáhá to nějak předělávat.

Pezos

Toto je největší bída českého soudního systému. V Německu soudy vydávají předběžná opatření v řádu dnů. U nás by mohli klidně vydat nezákonně opatření úmyslně s vědomím, že soudy rozhodnou za půl roku, když už bude „po“ a pak mohou říct jen „sorryjako“.

Ludva

Pane, nebylo by lepší se nejprve pořádně naučit český a psát bez hrubých chyb a pak teprve mluvit do práce soudům?

Chronosphere

Vi si mislíte, že to zda jsou opatření české vlády zákonná,nebo ne,bude někoho v zahraničí zajímat? Svatá prostoto.

alian

Tak bud´te si jistý, že Chorvatsko bude otevřené. Toho bych se vůbec nebál. Chorvati udělají maximum, aby otevření zůstali. Bez turistů by je postihla katastrofa….

Pezos

Vsadím se, že tam taky mají odborníky, kteří by zavřeli všechno a na furt. A nejspíš je taky spojuje to, že jim celý život chodí na účet peníze z eráru.

2084

Ale je otázka, jaká bude epidemiologická situace v Česku a Chorvatsku, tedy jestli bude vůbec možné vycestovat z ČR kvůli dovolené a jestli po návratu z Chorvatska lidé nebudou muset být v karanténě, což si myslím, že by značnou část lidí odradilo.

Pabloz

A je to tak dobře. Prostredi u moře je totiž to nejzdravější pro organismus. Tam toho covida nechytite. Diskkteky a hospody, to uz je horší….

Ted

Pondělí ráno a už tolik žlučovitosti a nenávisti. Já nevím, kde se to v lidech bere.

Zeleznicar

Narod cesky pane. Nasranost uz z podstaty zivota. Remcat Remcat a Remcat. Furt dokola.

jura

Nic Vas tu nedrzi. Vsude jinde na Vas cekaji mili, usmevavi, vstricni lide, kteri se pro blizniho sveho pretrhnou.

Martin

Proč jsou lidé takhle zlí, Esterko?

medical_examiner

Moc krátký víkend…😁

medical_examiner

Hmm… Odeberete se do Prahy, Olomouce, nebo Brna za cenzory, ti tam na vás vybafnou německy a anglicky (aby ověřili že se nedomluvíte), odevzdáte diplomy a maturitní vysvědčení (případně výuční list), zaplatíte si směnu peněz (které vám budou vyplaceny až v cíli), samotné jízdné (místenka není potřeba z vlastní podstaty), a správní poplatky 💰. Vlak bude vždy odjíždět z nejzadnějšího, střeženého nástupiště. A až všichni předloží cenzurou vydané jízdenky, vlak se vydá směrem…dalekým…do Brna. Hraniční a jiné kontroly už z české strany nebudou. V zahraničí budete ubytován v prostorách zastupitelského úřadu, který vám (na základě českého potvrzení) vydá tamější peníze.… Číst vice »

jan

To se nám zase vrátí, coviďáků…

Zapa

Naopak, můžeme ho zadarmo vyvážet.

medical_examiner

Proč zdarma?
Takový potenciál velikého výdělku…

Jirka B.

Jo jo, včera se jich vrátilo 9066, že?
Blbost vládne světem … ach jo 🙁

Lektor

Taky nechápu jak takový bláboly může pořád někdo vypouštět.

medical_examiner

Ano – lidstvo je zlé, blbé, a ničemné…

Peeetr

To bylo loni milý pane. Dnes je situace zcela odlišná, a nejvíc se COVID šíří mezi pracujícími. Takže daleko významnější by bylo, kdyby si kvůli nedostatku čipů vzala Škodovka a podstatná část automobilového průmyslu volno právě teď minimálně na 14 dní spolu s ostatními.

Jan

Mezi pracujími není větší výskyt. Pokud firmy testují své zaměstnance, což se u nás děje už od ledna, tak naopak ty pozitivní hned odchytí a zbytek má celekm jistotu, že v práci nic nechytí. Největší zdroj přenosu byl vždy v rodině, tajných setkáváních v zavřených hospodách, party v garážích a hromadných návštěvách v bytech. Protože tam, narozdíl od zaměstnání, nikdo roušku nenosí a nadšeně se baví, čímž na sebe prskají kapénky. Bohužel lidi si nejsou ochotni přisputit že díky těmto setkáváním udržují R nad 1 a vir se dále šíří. Dále pak neuvádění svých kontaktů při trasování. Kdyby si to… Číst vice »

hospodský povaleč

Když vláda zavřela lidem hospody, kde bylo možno nešíření viru relativně snadno zajistit, tak se nikdo nemůže divit pořádání různých „garážových párty“, kde už ovšem šíření viru těžko bude někdo účinně bránit: je to všechno jen dopad hloupého zákazu vydaného místo zajištění skutečně efektivních opatření – tam je třeba vidět základní a zásadní chybu!
A podobně to ostatně bylo a je třeba i se zákazem provozu lyžařských středisek …

Samo

Hospody sú otvorené napríklad aj vo Švédsku, napriek tomu že to rúška nikto nenosí a covid tu existuje 😉

Jan

Když se budou před nástupem testovat nebo předloží doklad o očkování tak na tom budou výrazně lépe než většina lidí co tím vlakem nepojedou. Spíš mě zajímá, jak vyřeší ty, kteří budou mít ten test pozitivní, zejména při návratu ze zahraničí. Doufám, že s tím všichni počítají.

opravdovýjan

Mnohem horší jsou pro nás ti, co tu tahají ty debilní mutace. Z Afrik. Jižních Amerik. A kdyby se aspoň chovali zodpovědně. Nebo je dal stát do státní karanteny. Pitomci to tady nejdřív totálně poserou. Pak řvou. Jak je to v ČR zoufálé. A jedou se vyvětrat pro mutaci na Mauricius a spol. A 99% ostatní populaci zničí život, že tady doutahnou věc, která udělá 2 kolo. A omezí účinek vakcín. A to se vyplatí.