RegioJet přechází na denní provoz vlaků do Chorvatska, prodal už přes 62 tisíc jízdenek

Vlak RegioJetu před Splitem. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czVlak RegioJetu před Splitem. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Řada červencových termínů je již zcela vyprodána.

Měsíc po zahájení provozu třikrát týdně přechází RegioJet na každodenní provoz vlakové linky z Česka do Chorvatska.

RegioJet dnes zveřejnil další data o počtu prodaných jízdenek. Za první měsíc provozu vlakem cestovalo 11 tisíc lidí, celkem je prodáno přes 62 tisíc jízdenek. Zájem je zatím rovnoměrně rozložen mezi Split a Rijeku.

Podle manažerky mezinárodních projektů RegioJetu Terezy Ptáčkové je aktuálně počet prodaných jízdenek podobný jako loni ve stejném období. „Loni dlouho plno lidí váhalo a hlavní část se prodala až těsně před sezonou, letos lidé váhali méně a od spuštění prodeje stabilně rosteme,“ dodala Ptáčková. Velkému zájmu o spoje do Chorvatska napomáhá podle ní i to, že cestující nemusejí řešit žádná covidová opatření.

Červnový provoz nočních vlaků do Chorvatska hodnotím jako úspěšný, odezva cestujících je pozitivní. Mnoho červencových termínů je již vyprodáno, proto nyní klientům doporučuji vybírat v rámci srpna či září. Ideální destinací je Rijeka a Kvarnerský záliv, což je vlastně nejbližší chorvatské moře,” říká Radim Jančura, majitel RegioJetu.

Každodenní provoz bude do konce srpna, v září se dopravce vrátí ke třem spojům týdně. Od příštího roku by měla být zavedena také linka z Polska do Chorvatska přes Ostravu.

Tagy RegioJet vlaky do Chorvatska
66 komentářů