RegioJet poprvé ve Vídni. Přišli jen slíznout smetanu, říká šéf ÖBB

Souprava RegioJetu poprvé na vídeňském hlavním nádraží. Foto: RegioJetSouprava RegioJetu poprvé na vídeňském hlavním nádraží. Foto: RegioJet

Soukromý dopravce dnes ve Vídni představil poprvé své žluté vlaky, které příští neděli začnou provoz na trase mezi Prahou a

Soukromý dopravce dnes ve Vídni představil poprvé své žluté vlaky, které příští neděli začnou provoz na trase mezi Prahou a Vídní. Zatímco dopra vce si pochvaluje rekordní zájem cestujících v předprodeji, tamější státní dopravce ÖBB jeho příchod vítá se značnou nevolí.

Šéf ÖBB Andreas Matthä v rozhovoru pro rakouský Kurier uvedl, že český dopravce přišel jen „slíznout smetanu“ na tuto trasu, protože jezdí jen ve špičce. Podobný výraz s oblibou používali i odpůrci konkurence na tuzemské železnici, ti nejčastěji mluví o vyzobávání rozinek.

RegioJet kritiku odmítá, podle mluvčího firmy Aleše Ondrůje jezdí ve tříhodinovém taktu a nejen ve špičce. Podle něj jde navíc jen o začátku dalšího rozvoje na této trase.

Kritika ÖBB má své důvody: dá se očekávát, že RegioJet výrazně zahýbá cenami mezinárodních jízdenek mezi Prahou a Vídní a společně s ČD o část cestujících mohou přijít.

Vyjádření ÖBB je pikantní i v historických souvislostech. Právě ÖBB vznik RegioJetu a jeho vyjetí na koleje výrazně ÖBB usnadnily, když mu prodaly své vagóny, které dodnes tvoří základ flotily.

RegioJet dnes v tiskové zprávě oznámil, že za první dva týdny předprodeje prodal už více než pět tisíc jízdenek a některé spoje jsou podle nej už vyprodány. „Takhle rychlý start jsme nezažili ani v případě startu linky Praha – Ostrava,“ řekl Ondrůj.

Tagy ÖBB RegioJet
93 komentářů