dpp

RegioJet nakoupil další vozy v Itálii, přestaví je v Rumunsku

Interiér vozu Astra pro Regiojet. Foto: RegioJetInteriér vozu Astra pro Regiojet. Foto: RegioJet

Soukromý dopravce RegioJet odkoupil po zkrachovalém italském dopravci Arena Ways šest osobních vozů, které projdou přestavbou interiéru a zařadí je

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tommylassi

Ja nechapen taliani okrem Ferrari nespravili „takmer nic“ kvalitne , preco tie vagony neobjednali u nas v -ŽOS Vrútky Slovakia ??? robime hadam kvalitne vagóny ci nie ???

Jan

Mě by zajímalo, zda jsou to z Astry opravdu nové vozy nebo upgrade starých skříní.

Jan

Ja myslím, že sú rovnako nové ako Regionovy

Vlastimil

Tak pro cestující dobrá zpráva, ale vedoucí oprav si asi bude za čas rvát vlasy. V tomhle se RJ od ČD nepoučil. Těch řad vozů už fakt nemá málo.

Martin Kosek

ČD to naopak zcela logicky sjednocují 🙂

K.S.

Z pohledu cestujících to opravu není málo, ale rozhodující myslím je vnitřní vybavení, řekněme že máme 10 řad z pohledu cestujících, ale v každém je použit stejný typ měnič pro palubní síť, nebo alespoň stejného výkonu a rozměrů a konektorů (Jestli tam je elektronika s BJT, nebo IGBT už nehraje roli, stejně tak vnitřní pracovní kmitočet), stejné brzdy, stejná elektronika dveří, pohony, ventilační jednotka, eventuálně sedačky… Takže kolik pak opravdu odlišných řad má? Navíc to všechno dělá, jak se zdá, jedna a ta samá firma a všechno sou to vozy dle typů UIC. Jestli má indikátor modrou nebo zelenou podsvěcocací… Číst vice »

Vlastimil Chroustovský

Tak to, že je to stejný výrobce vůbec neznamená že je to stejné, naopak při variantě pro Itálii bych se právě nedivil rozdílnému CZE a další a další věci. Přece jen rumuni taky budou co rok dávat něco jiného, stejně jako Pars. Ale tak třeba se mýlím.