dpp

RegioJet může začít s budováním nového zázemí v Malešicích, má stavební povolení

Zázemí RegioJetu na Smíchově. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czZázemí RegioJetu na Smíchově. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Místo kolejiště na Smíchově vyrostou byty a kanceláře.

Železniční uzel Praha čeká letos jedno velké stěhování. Po více než deseti letech opustí areál na Smíchově soukromý dopravce RegioJet. Od podzimu bude mít svoji hlavní základnu v Praze v Malešicích na vlečce České pošty.

RegioJet udělal ke svému přesunu ze Smíchova velký krok: má již stavební povolení na úpravy celého areálu. „Jednání s Českou poštou pokročila, nyní disponujeme platným stavebním povolením k úpravám v areálu Malešice a neuvažujeme o jiných alternativách. S přesunem ze Smíchova počítáme během léta,“ uvedla mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová.

Celková investice na vybudování malešického areálu se podle ní bude pohybovat v řádech desítek milionů korun. Malešice budou základnou pro stávající komerční linky RegioJetu z Prahy. „Pojmou veškerou stávající obratovou technologii spojů RegioJet,“ uvedla mluvčí. Kde bude zázemí linky R9, pokud dojde k uzavření smlouvy s ministerstvem dopravy, ještě není jasné. „Bude ještě vzhledem ke konstrukci jízdního řádu a technologií v rámci celého uzlu Praha předmětem jednání,“ dodala Janoušek Kostřicová.

RegioJet je na Smíchově v nájmu v areálu, který brzo přestane sloužit jako kolejiště. Na jeho místě vyrostou byty a kanceláře. Stěhování ze Smíchova přichází možná včas: na Smíchov jezdí obracet vlaky přes most pod Vyšehradem, jehož stav se neustále zhoršuje.

Smíchovské nádraží projde zásadní proměnou, Správa železnic má pro tuto akci již stavební povolení.

Tagy Malešice RegioJet
78 komentářů