Rafaj odvolal šéfa sekce veřejných zakázek na antimonopolním úřadu

Bývalý místopředseda sekce veřejných zakázek ÚOHS Josef Chýle. Foto: ÚOHSBývalý místopředseda sekce veřejných zakázek ÚOHS Josef Chýle. Foto: ÚOHS

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj přistoupil k zásadní personální výměně ve vedení organizace, která řeší ročně i

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj přistoupil k zásadní personální výměně ve vedení organizace, která řeší ročně i stovky zakázek zejména v dopravním stavitelství.

Včera nečekaně odvolal dosavadního místopředsedu Josefa Chýleho, pod kterého spadala Sekce veřejných zakázek. Právě ta je objemem agendy na ÚOHS nejsilnější.  „Důvodem odvolání byly výhrady k vedení agendy veřejných zakázek,“ uvedl mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Předseda ÚOHS Petr Rafaj nechtěl dál důvody komentovat, odkázal na tiskovou zprávu.

Do čela sekce byla ke dnešnímu dni jmenována Eva Kubišová. „Nová místopředsedkyně má s právem veřejných zakázek rozsáhlé zkušenosti, na téže pozici působila již v minulosti a řadu let vedla také odbor druhoinstančního rozhodování o veřejných zakázkách na ÚOHS,“ dodal Švanda.

Chýle nastoupil do čela sekce v červenci 2015, kdy vystřídal právě Kubišovou. Za jeho působení se podařilo výrazně zkrátit dobu, kterou ÚOHS řešil řízení u zakázek. V dopravě leží u ÚOHS řada velkých staveb, například miliardové stavby na koridoru z Prahy do Českých Budějovic.

Tagy Eva Kubišová Josef Chýle ÚOHS zakázky
4 komentáře