Aktuality Infrastruktura Lidé Stavebnictví

Rafaj odvolal šéfa sekce veřejných zakázek na antimonopolním úřadu

Bývalý místopředseda sekce veřejných zakázek ÚOHS Josef Chýle. Foto: ÚOHS
Bývalý místopředseda sekce veřejných zakázek ÚOHS Josef Chýle. Foto: ÚOHS

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj přistoupil k zásadní personální výměně ve vedení organizace, která řeší ročně i stovky zakázek zejména v dopravním stavitelství.

Včera nečekaně odvolal dosavadního místopředsedu Josefa Chýleho, pod kterého spadala Sekce veřejných zakázek. Právě ta je objemem agendy na ÚOHS nejsilnější.  „Důvodem odvolání byly výhrady k vedení agendy veřejných zakázek,“ uvedl mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Předseda ÚOHS Petr Rafaj nechtěl dál důvody komentovat, odkázal na tiskovou zprávu.

Do čela sekce byla ke dnešnímu dni jmenována Eva Kubišová. „Nová místopředsedkyně má s právem veřejných zakázek rozsáhlé zkušenosti, na téže pozici působila již v minulosti a řadu let vedla také odbor druhoinstančního rozhodování o veřejných zakázkách na ÚOHS,“ dodal Švanda.

Chýle nastoupil do čela sekce v červenci 2015, kdy vystřídal právě Kubišovou. Za jeho působení se podařilo výrazně zkrátit dobu, kterou ÚOHS řešil řízení u zakázek. V dopravě leží u ÚOHS řada velkých staveb, například miliardové stavby na koridoru z Prahy do Českých Budějovic.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Skeptik

Souvislost s personální rošádou na ÚOHS je čistě náhodná, že? Na to pomůže už jen léčivý smích Karla Nešpora. Takže zase za rok, tentokrát už se správným vítězem, o miliardu dráž a bez námitek. Možná, když by se stavělo současně na více místech, nebudou mít ty neúspěšné firmy potřebu se pořád odvolávat – zahojily by se jinde.

Skeptik

pardon, ten komentář patří pod článek o Sudoměřice – Votice

petr pavlik

Zajímavé na tom všem je, že erudovaný odborník, který se zasloužil o výrazné zkrácení délky správního řízení a vždy ÚOHS zastupoval nejen odborně, ale i lidsky na úrovni, je odvoláván. A to bez zdůvodnění s paušálním odkazem na údajné výhrady k vedení sekce veřejných zakázek. Ať žije transparentnost.

Chachar Budvar

… Stejně tak něco jiného zase tento odborník zametl, vyhověl, podržel. Jihočechům pomohl. Tedy několika (možná celé pětici) Jihočechů.