LOT 3a leaderboard

Qatar Airways začaly posílat do Prahy menší letadlo, dreamliner se vrací až v září

Airbus A320 společnosti Qatar Airways. Foto: Qatar AirwaysAirbus A320 společnosti Qatar Airways. Foto: Qatar Airways

Dopravce změnu typu letadla nevysvětlil, kapacita se sníží o 100 míst při každém letu.

Letecká společnost Qatar Airways začne nasazovat na linku mezi Prahou a Dauhá dočasně menší letadlo. Od dnešního dne až do konce září bude místo Boeingu 787-8 létat Airbus A320.

Změna vyplývá z rezervačního systému, potvrdila ji i mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. „Typ letadla se však může kdykoliv operativně změnit,“ řekla Pavlíková. Letecká společnost důvody změny typu letadla nekomentovala.

Dojde tak k výraznému snížení kapacity, která ale zjevně za současné situace u dálkových tras stačí. Boeing 787-8 Dreamliner létá u Qatar Airways v konfiguraci pro 244 cestujících, A320 ve dvou verzích: pro 132 a 144 cestujících. Jde o typ letadla, s kterým dopravce v Praze před čtyřmi lety začínal. Aktuálně dopravce létá v Praze čtyřikrát týdně: v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli.

Změna typu může souviset i s nedávným krokem katarského úřadu civilního letectví, který uzemnil dopravci několik Airbusů A350 kvůli údajným závadám na trupu letadla. Dopravce tak musí nahrazovat tato letadla v provozu jinými včetně dreamlinerů.

Tagy letiště praha PRG-DOH qatar airways seznam
Žádné komentáře