Qatar Airways oznámily největší zisk ve své historii

Airbus A350-1000 Qatar Airways v Praze. Foto: flyrosta.comAirbus A350-1000 Qatar Airways v Praze. Foto: flyrosta.com

Dopravce tvrdí, že jde i o rekordní výsledek mezi všemi aerolinkami na světě.

Skupina Qatar Airways Group dosáhla ve finančním roce 2021/2022 i přes silný vliv pandemie koronaviru nejvyššího zisku v historii. Dopravce to oznámil v tiskové zprávě a zveřejněné výroční zprávě.

Zisk celé skupiny dosáhl 1,54 miliardy dolarů při tržbách 14.4 miliard dolarů. Zisk je dvakrát vyšší než byl dosavadní rekord. Podle dopravce jde o rekord i mezi všemi dopravci po celém světě. Jde o data za finanční rok, který skončil letos 31. března.

Qatar Airways své dobré výsledky vysvětlují i tím, že jako jeden z mála dopravců i během pandemie příliš nepřerušil provoz a udržel základní síť v provozu. „Chopili jsme se každé byznysové příležitosti, abychom dosáhli našich cílů,“ řekl šéf skupiny Akbar Al-Baker.

Z velké části těžil dopravce z boomu letecké nákladní dopravy: kapacita meziročně stoupla o čtvrtinu. Zatímco v minulém finančním roce dopravce měl dopravce vyšší tržby z nákladní dopravy, nyní už tržby z osobní mírně přesáhly letecké cargo.

Dopravce čeká zřejmě další úspěšné období díky fotbalovému šampionátu, jehož pořádání si země podle zprávy americké FBI uplatila u některých prodejných představitelů FIFA.

Tagy qatar airways
16 komentářů