Qatar Airways křísí značku Air Italy, do Milána pošle desítky svých letadel

Boeing 737 MAX 8 v barvách Air Italy. Foto: MeridianaBoeing 737 MAX 8 v barvách Air Italy. Foto: Meridiana

Aerolinky Qatar Airways chtějí výrazněji promluvit do leteckého byznysu v Itálii. Firma, která vlastní 49 % akcií aerolinek Meridiana, se

Aerolinky Qatar Airways chtějí výrazněji promluvit do leteckého byznysu v Itálii. Firma, která vlastní 49 % akcií aerolinek Meridiana, se rozhodla pro jejich přejmenování na Air Italy a velkou expanzi.

Plány dnes oznámil v Miláně šéf Qatar Airways Akbar Al Baker. Značka Air Italy existuje a patří právě Meridianě, která pod jejím jménem provozuje lety zejména z Milána. Teď ji ale Katarci naordinují velkou expanzi.

https://twitter.com/Meridiana/status/965564389452664834

Nová aerolinka má od Qatar Airways postupně převzít 20 boeingů 737 MAX 8 a pět Airbusů A330 během příštích tří let, katarský dopravce je aerolinkám pronajme za tržních podmínek. Do flotily zařadí také během pěti let 20 boeingů 787, dopravce by tak měl mít 50 letadel. Firma chce postupně přijmout 1500 lidí.

Qatar Airways plně podporuje plán, aby se Air Italy stal národním italským dopravcem. Ukážeme, že jsme hvězdy,“ řekl Al Baker, který je na cestě po Evropě a v úterý převezme v Toulouse první Airbus A350-1000.

Expanze přichází v době krachu společnosti Alitalia, který skončí zřejmě rozprodejem po částech různým evropským aerolinkám.

Tagy Air Italy Itálie Meridiana qatar airways
Žádné komentáře