LOT 3a leaderboard

Qatar Airways expandují v Praze, na jeden spoj denně nasadí dreamliner

Boeing 787-8 Dreamliner. Foto: Qatar AirwaysBoeing 787-8 Dreamliner. Foto: Qatar Airways

Letecká společnost Qatar Airways dál přiostří souboj dopravců mezi Prahou a Perským zálivem. S nástupem nového zimního letového řádu 28.

Letecká společnost Qatar Airways dál přiostří souboj dopravců mezi Prahou a Perským zálivem. S nástupem nového zimního letového řádu 28. října nasadí na linku Praha – Dauhá jednou denně Boieng 787 Dreamliner. Bude tak prvním dopravcem, který tento letoun nasazuje v Praze na pravidelnou linku.

Lety s dreamlinerem se již objevily v rezervačním systému, oficiálně je potvrdilo Letiště Praha. 

Dreamliner má létat každý den z Prahy v 16:10 s příletem ve 23:40 do Dauhá. Oproti spoji s A320 je let s dreamlinerem o 20 minut kratší z Prahy, na cestě z Kataru je doba letu stejná. Z Dauhá letí dreamliner v 8 hodin a přilétá do Prahy ve 12:25, letadlo tak čeká na Ruzyni poměrně velká přestávka. Druhá linka z Prahy do Kataru zůstane i nadále provozovaná s Airbusy A320. 

Kromě nasazení širokotrupého letadla dojde současně výměnou typu k dalšímu nárůstu kapacity. Dosud katarský dopravce do Prahy létá s Airbusem A320 pro 132 cestujících, dreamliner jich pojme 254. Qatar mají ve flotile 30 boeingů 787-8, větší verzi 787-9 mají objednanou.

Díky navýšené kapacitě Letiště Praha očekává, že obě stávající denní linky využije v obou směrech přibližně ročně o 75 tisíc cestujících více než doposud.

Potenciál pro využití většího typu letadla na lince Qatar Airways do Dauhá jsme sledovali dlouhodobě. Jsme proto rádi, že se vedení letecké společnosti k tomuto kroku rozhodlo a na jednu ze svých denních frekvencí nasadilo jedno z nejmodernějších letadel světa Boeing 787 Dreamliner. S větším letadlem dojde také k navýšení kapacit na trase o téměř polovinu,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Konkurence na trase z Prahy do Perského zálivu letos výrazně houstne. Už v červenci navýšily kapacitu na trase Praha – Dubaj Emirates nasazením druhé rotace denně, od října současně začnou létat do Dubaje SmartWings. V prosinci navíc vstoupí na novou trasu Praha – Šardžá Air Arabia

Dreamlinery se zatím Praze spíše vyhýbají: mimořádně je v rámci propagačních letů nasadil do Prahy polský LOT na lince do Varšavy, objevil se tu také v barvách Vietnam Airlines s delegací tamějších politiků. 

Tagy Boeing 787 dreamliner letiště praha qatar airways
6 komentářů