Qantas se vrací k nátěru letadel podle kreseb Austrálců, speciální lak dostal nový Dreamliner

Nový nátěr společnosti Qantas pro Boeing 787-9Nový nátěr společnosti Qantas pro Boeing 787-9

Australský národní dopravce Qantas se po dvou letech opět vrací k letadlu s nátěrem připomínající výtvarné umění původních obyvatel nejmenšího

Australský národní dopravce Qantas se po dvou letech opět vrací k letadlu s nátěrem připomínající výtvarné umění původních obyvatel nejmenšího kontinentu. Nový Boieng 787-9 Dreamliner nastříkali přímo v továrně Boeingu do nátěru, který je inspirován dílem aboriginské malířky Emily Kame Kngwarreye.

Jde o páté letadlo, kterým ve své historii Qantas připomíná původní obyvatele kontinentu před jeho osídlením Evropany. Poslední z nich, Boeing 747, prošel změnou laku v roce 2016.

Nový nátěr společnosti Qantas pro Boeing 787-9Nový nátěr společnosti Qantas pro Boeing 787-9Nový nátěr společnosti Qantas pro Boeing 787-9Nový nátěr společnosti Qantas pro Boeing 787-9

Nový lak vychází z jejího díla Yam Dreaming, pro letadlo ho upravilo Austrálci vlastněné designové studio Balarinji. „Jako národní dopravce jsme potěšeni možností ukázat další kus kultury původních obyvatel na našich letadel a znovu zopakovat náš závazek k usmíření s nimi,“ uvedl šéf Qantas Alan Joyce.

Teprve podruhé Qantas změnil kvůli novému nátěru design klokana, kterého má na směrovce letadla. Dreamliner poletí přímo z továrny v Seattlu do Alice Springs, kde si ho prohlédnou členové rodiny austrálské malířky.

Dreamliner s registrací VH-ZND ponese jméno malířky. Po letu do Alice Springs bude krátce létat na vnitrostátních linkách, od konce března se má objevit na mezinárodních linkách. Qantas v březnu se stejným typem letadla i na první nonstop lince z Austrálie do Evropy z Perthu do Londýna.

Tagy Boeing 787-9 Emily Kame Kngwarreye Qantas
1 komentář