Ptejte se šéfa dopravní policie Jiřího Zlého. Bude hostem podcastu Cesty Zdopravy.cz

Měření rychlosti, ilustrační foto. Pramen: Policie ČRMěření rychlosti, ilustrační foto. Pramen: Policie ČR

Jací jsou Češi řidiči? Měly by se zvýšit pokuty? Před prázdninami odpoví zkušený policista, který slouží od roku 1992.

Do čela dopravních policistů v Česku se postavil Jiří Zlý oficiálně 1. prosince 2019. Ve skutečnosti řídil dopravní policii už před tím, ale až na konci roku 2019 svou pozici potvrdil ve výběrovém řízení. Je zkušeným policistou, slouží už od roku 1992, od roku 2007 vedl dopravní policii v Moravskoslezském kraji.

Jiří Zlý. Pramen: Policie ČR

Jiří Zlý. Pramen: Policie ČR

Plk. Mgr. Bc. Jiří Zlý, MBA bude tento týden na samotný začátek letních prázdnin hostem dalšího dílu podcastu Cesty Zdopravy.cz

V čem hřešíme jako řidiči nejčastěji? Jsme za volantem agresivnější, než jsou řidiči v jiných zemích? Jak vypadá typický silniční pirát v Česku? Kašleme na pravidla silničního provozu, nebo jsme spíše svědomití? Jsou profesionální řidiči ti, od kterých by se měli ostatní učit, nebo se v některých případech chovají nebezpečněji než rodina na výletě? Měly by se v Česku zvýšit pokuty a zpřísnit bodový systém? Jak snížit počty nehod na železničních přejezdech? Jak se promítl do počtu nehod a jejich následků lockdown kvůli pandemii? A proč jsou někdy tak vyhrocené vztahy mezi cyklisty a řidiči?

Tyto a další otázky položíme Jiřímu Zlému už tento týden při natáčení dalšího dílu podcastu Cesty Zdopravy.cz.

Ptejte se šéfa dopravních policistů také vy. Pište mu otázky do komentářů v diskusi pod tímto článkem až do úterního večera 29. června 2021. Celý podcast si pak budete mít možnost poslechnout už tento pátek.

Tagy dopravní policie Jiří Zlý podcast Cesty Zdopravy.cz Policie ČR seznam
115 komentářů