Doprava ve městě Elektromobilita Trolejbusy

První trolejbus z obnovené spolupráce Škody a Iveca obdrží Zlín

Trolejbus Škoda 35Tr s karosérií Iveco. Autor: Škoda Electric
Trolejbus Škoda 35Tr s karosérií Iveco. Autor: Škoda Electric

Dopravní společnost Zlín-Otrokovice bude prvním provozovatelem nového trolejbusu 35Tr, který vzešel z obnovené spolupráce Škody Electric a Iveca. Osmnáctimetrový kloubový trolejbus s karosérií Urbanway od Iveca zamíří do Zlína ve druhém čtvrtletí příštího roku. Cena je podle věstníku veřejných zakázek 16,94 milionu bez DPH.

Trolejbus bude vybaven trakční baterií a poloautomatickými sběrači proudu, takže bude schopen jízdy bez připojení k trolejovému vedení. Energii si ukládá během jízdy z trolejí. „Vůz bude na bateriový pohon schopen ujet nejméně deset kilometrů, což dopravci přináší velkou flexibilitu v jeho využití na linkách MHD,“ uvedl obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Vozidlo je vybaveno i systémem takzvaného kneelingu, který v zastávce pravou stranu vozu přiklání k nástupišti.

Škoda a Iveco se vrátily ke spolupráci na výrobě trolejbusů po čtyřleté pauze, nový trolejbus představily ve vizualizacích loni v listopadu na výstavě CzechBus, na testy do plzeňských ulic vyrazil poprvé začátkem února. V minulosti obě firmy společně vyrobily na 500 trolejbusů.

Zlín bude prvním odběratelem i druhého produktu vzešlého ze spolupráce obou výrobců. V prvním čtvrtletí příštího roku by měl obdržet nový elektrobus Škoda E’City.

7 komentářů

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Newsletter

Partneři


Konference Doprava 2018

Výběr editora