Nový elektrobus od Škody s karosérií Iveco bude mít premiéru ve Zlíně

Nový elektrobus Škoda E´City, který plzeňský koncern vyvinul spolu s výrobcem karosérií Iveco, bude mít příští rok ostrou premiéru ve

Nový elektrobus Škoda E´City, který plzeňský koncern vyvinul spolu s výrobcem karosérií Iveco, bude mít příští rok ostrou premiéru ve Zlíně. Tamní dopravní podnik si objednal zatím jedno vozidlo, obdržet by jej měl v prvním čtvrtletí. Cena nebyla zveřejněna.

„Elektrobus, který příští rok do Zlína dodáme, se vedle hlavního dobíjení při nočním stání v depu bude průběžně dobíjet i prostřednictvím trolejového vedení, které dopravce využívá k provozu trolejbusů,“ uvedl obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Vůz bude mít například USB zásuvky a klimatizaci.

Elektrobus Škoda E'City. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Elektrobus Škoda E’City.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Elekrobus Škoda E’City lze díky modulární koncepci výzbroje přizpůsobit na míru požadavkům konkrétního dopravního podniku. To se týká zejména různých způsobů nabíjení. Oproti předchozímu škodováckému modelu Perun má zcela novou výzbroj. Ve variantě plug-in by měl vůz ujet na jedno nabití 250 kilometrů. První ještě nehotový kus ukázala Škoda Electric v listopadu na veletrhu CzechBus.

Jde o první elektrobus, který vzešel ze spolupráce Škody a Iveca. Oba výrobci ale už společně zkompletovali stovky trolejbusů.

Tagy elektrobus Iveco Škoda E´City Škoda Electric Zlín
8 komentářů