Autobusy Doprava ve městě Elektromobilita

Nový elektrobus od Škody s karosérií Iveco bude mít premiéru ve Zlíně

Elektrobus Škoda E'City. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Nový elektrobus Škoda E´City, který plzeňský koncern vyvinul spolu s výrobcem karosérií Iveco, bude mít příští rok ostrou premiéru ve Zlíně. Tamní dopravní podnik si objednal zatím jedno vozidlo, obdržet by jej měl v prvním čtvrtletí. Cena nebyla zveřejněna.

„Elektrobus, který příští rok do Zlína dodáme, se vedle hlavního dobíjení při nočním stání v depu bude průběžně dobíjet i prostřednictvím trolejového vedení, které dopravce využívá k provozu trolejbusů,“ uvedl obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Vůz bude mít například USB zásuvky a klimatizaci.

Elektrobus Škoda E'City. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Elektrobus Škoda E’City.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Elekrobus Škoda E’City lze díky modulární koncepci výzbroje přizpůsobit na míru požadavkům konkrétního dopravního podniku. To se týká zejména různých způsobů nabíjení. Oproti předchozímu škodováckému modelu Perun má zcela novou výzbroj. Ve variantě plug-in by měl vůz ujet na jedno nabití 250 kilometrů. První ještě nehotový kus ukázala Škoda Electric v listopadu na veletrhu CzechBus.

Jde o první elektrobus, který vzešel ze spolupráce Škody a Iveca. Oba výrobci ale už společně zkompletovali stovky trolejbusů.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PetrB

PetrR: to je snad jedno co je to za koncern. To je jako tvrdit, ze Renault je to same jako Nissan, protoze to je to jeden koncern.

Petr.R

U autobusů to je jiné jak u osobáků. Autobus může mět stejnou kastlu, ale podvozek včetně motoru může být od jiného výrobce. Vy píšete, že to není iveco a je to Heuliez Bus a já píši, že nemáte pravdu nebot ten název se používá jen ve francii a u nás prostě irisbus

Ondřej

Petr.R: název Irisbus se už nepoužívá. Nebo ano?
Ten název používali po zakoupení Karosy. A později přejmenovali na Iveco Bus.

Petr.R

Máte pravdu, ale někde ty štítky irisbus na autobusech najdete, vlastně už aji toho delfína nenajdem. 6iji v chudým kraji a tady se zastavil čas. Jak vyjede ve zlíně, tak ihned se projedu.

PetrB

Ten autobus na fotce není IVECO! Je to autobus od francouzske firmy Heuliez Bus. Nejspis se jedna o model GX 137, ktery jezdil a jeste jezdi v Budejcich na midibusove lince 24, nez budou dodany elektrobusy Solaris Skoda BB 29. Staci mrknout na sem a clovek hned pozna, ze to neni IVECO: https://budejckadrbna.cz/zpravy/doprava/test-nove-linky-ukaze-dalsi-moznosti-pro-zavedeni-mhd-na-namesti.html

Petr.R

IVECO patří do určitýho koncernu a vámi popisovaný bus patří do toho koncernu CNH Industrial kde je aji IVECO a kdyby jste četl článek, tak byste zjistil, že nikde se nepíše, že ve zlíně bude jezdit IVECO.

Asdf

Ten design dělalo dítě v 3. třídě? To neměli na dobrého designéra?

Partneři


Czechtoll

pst
podcast