První razítko pro rychlejší silnici Mělník – Mladá Boleslav. Obchvat Bezna má územní rozhodnutí

Silnice I/16 v Bezně. Foto: Pavel Hrdlička / Wikimedia CommonsSilnice I/16 v Bezně. Foto: Pavel Hrdlička / Wikimedia Commons

ŘSD počítá se stavbou obchvatu Bezna v roce 2026.

Zpět na článek
21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiřik

Já normálně zírám… ŘSD taky umí postavit obchvat bez aspoň jednoho kruhového objezdu? 🤔 😁

Luboš

Podle mě se nejedná o jihozápadní vedení obchvatu Bezna, ale o jihovýchodní!
Nechápu, jak tohle může projít korekturou…

V.P.

Nerozumím tomu, proč se v textu píše o obchvatu Mělnického Vtelna, když komunikace obchází tuto obec:
https://mapy.cz/zakladni?x=14.6976573&y=50.3498026&z=15
To bude obchvat obchvatu?????
Nemá to být Vysoká Libeň a Radouň????

Daniel Bečvář
Jarda

Spíš si myslím Jizerní Vtelno

Martin Peterka

Ten třípruh je super, doufám, že je to nastávající trend při výstavbě silničních obchvatů. Pořád mi ovšem není jasné, proč Znojmo – Lechovice zůstane jako dvojpruh, když jsou tam oproti Beznu dvojnásobné dopravní intenzity. Že by starý projekt?

David

Na rovině nemá 3 pruh smysl, protože všichni jedou maximální rychlostí, nemáte tak koho předjíždět. (Tedy alespoň ne, pokud z toho uděláte něco jako silnici pro motorová vozidla, tedy bez traktorů a cyklistů). Největší smysl má 3 pruh ve stoupání, kde především nákladní vozy té maximální rychlosti nedosahují. U Lehovic se 3 pruh ve stoupání právě teď staví.

Tomáš

Prý by se třípruh ekonomicky neobhájil. https://znojemsky.denik.cz/zpravy_region/po-letech-slibu-zacina-stavba-obchvatu-lechovic-ve-dvoupruhove-variante-20170318.html
Celkově je ta modernizace I/53 do Znojma dost zpackaný projekt 🙁

Dachs

Tady by byl zajímavý údaj, jaký podíl na zatížení I/16 mezi Mělníkem a Zámostím mají kamiony. Byli bychom velice překvapeni, co ty obce zakouší. (To je tak, když Praze chybí okruh, a zároveň skutečný aglomerační okruh Středočeským krajem – II/101 je spíše parodie pro něco takového.)
A kolikrát nejen v Bezně máte ve zpětném zrcátku kamion, nejčastěji PL, jehož nastavenému tempomatu (a tudíž jeho řidiči) se úplně nezamlouvá, že přes ty obce jedete 60 tacho. Největší mistři světa i vyblikávají.

Daniel Drnec

Dle sčítání ŘSD 2016 tvoří těžká vozidla mezi 20 a 30 % v závislosti na úseku. Po celé trase to znamená zhruba 1 200 vozidel (+-100 dle úseku), celkové intenzity jsou od 3 800 do 5 700.

Tady si to můžete proklikat: http://scitani2016.rsd.cz/pages/map/default.aspx

V roce 2020 pak celkové intenzity vzorstly o nějakých 10 až 15 %, lze dohledat zde: https://www.rsd.cz/web/guest/silnice-a-dalnice/scitani-dopravy#zalozka-celostatni-scitani-dopravy-2020

rozinka

Nějak nám to Voda z Tetčic, Děti země a další paka poslední dobou flákaj.

Petr

Ti jsou hlavně na Moravě a protestují hlavně proti dálnicím.

kebab

Bez kruháků a 2+1, je to vůbec u nás?

David

Jo, ale se dvěma stykovými křižovatkami.

Martin Peterka

Intenzity jsou tam 6 tisíc. Co byste tam chtěl, MÚK?

David

Kdyby to bylo na mě, obě křižovatky zruším a vytvořím jednu mimoúrovňovou tam, kde silnice II. třídy překonává po mostě tento obchvat.

Petr

Jenže pak by byla cesta do obce Bezno od MÚK příliš úzká. Navrhované řešní je vyhovující , pokud tam budou pruhy pro odbočení do leva, což budou.

Kamil

Jen ze to by 1) dávalo smysl 2) bylo levnější 3 bylo bezpečnější ! Ani jeden ze tři bodu není v zájmu nás všech řidičů 😉 když už tam ten nájezd je , tak proč ho nevyužít . Intenzita dopravy do obce bude mizivá , tedy argument o šířce je takový .. no proč to neudělat lépe , když to jde levněji :))

Diesel

Na to Jizerní Vtelno jsem hodně zvědavý. Ale jinak supr že šestnáctka bude mít statut kulturní silnice i mezi Mělníkem a Boleslavi. Že Slanyho hodně slabá hodďka do Bolky to už je rozumný.

František Hučava

Ano, postupné úpravy na I/16 rovněž kvituju. Ona totiž do určité míry supluje neexistující severní část pražského okruhu, a když se na ní přesune část dopravy, která by se jinak motala Blankou, tak za mě jednoznačně palec nahoru.

David

Jen teda škoda, že v Mělníku se s žádným obchvatem nepočítá. Momentálně se staví jen lehce vylepšený průtah.