dpp

První „kátéčko“ v nových barvách PID vyjelo, do pravidelného provozu se dostane v červnu

Tramvaj KT8N v novém laku PID. Foto: Jan Beránek / Twitter.comTramvaj KT8N v novém laku PID. Foto: Jan Beránek / Twitter.com

Během letošního roku získají nový lak další tramvaje.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončil přelakování první tramvaje KT8N do nového barevného schématu Pražské integrované dopravy (PID).

Jde o vůz číslo 9079, který procházel periodickou opravou. Během letošního roku by se měly v ulicích Prahy objevit ve stejném schématu ještě tři další tramvaje KT8N.

Nové barevné schéma je aktuálně na dvou tramvajích 14T. V případě prvního vozu ale nejde o konečnou podobu, ta se ještě částečně změnila. V obou případech jde jen o polep. V nových barvách PID jezdí v rámci DPP (pokud jsou v provozu) nové elektrobusy od Škody a také nové midibusy od Solarisu. Polep je také na jednom z autobusů SOR NB 12. Řada autobusů jiných dopravců se objevuje v novém schématu v regionální dopravě, v dubnu byla představena také první elektrická jednotka 471.

První tramvaj KT8N se má v běžném provoz u s cestujícími objevit na začátku června. Podoba, ve které se objevuje nyní v ulicích bez cestujících, není ještě konečná. „Po dokončení testovacích jízd bude opatřena všemi piktogramy, nápisy a samolepkami, jak vnějšími, tak i vnitřními. Její uvedení do běžného provozu předpokládáme na začátku letošního června,“ řekl vedoucí oddělení komunikaci DPP Daniel Šabík.

Tagy Dopravní podnik hl. města Prahy dpp nové barvy PID PID Pražská integrovaná doprava
90 komentářů