LOT 3a leaderboard

První elektrická škodovka vyjede v roce 2020. Vyrábět se bude v Mladé Boleslavi

Škoda Vision E. Foto: Škoda AutoŠkoda Vision E. Foto: Škoda Auto

Škoda Auto poprvé uvedla termín spuštění výroby elektromobilů. Po zahájení výroby modelu Superb v roce 2019 ve verzi plug-in hybrid

Škoda Auto poprvé uvedla termín spuštění výroby elektromobilů. Po zahájení výroby modelu Superb v roce 2019 ve verzi plug-in hybrid (kombinace spalovacího motoru s elektromotorem a možným dobíjením ze zásuvky) automobilka přišla s informací, že o rok později spustí i výrobu čistého elektromobilu.

Zpráva o výrobě elektromobilu přichází v citlivé době: brzy začne kolektivní vyjednávání o mzdách na další rok či dva a odboráři se netají obavami, že by české závody o značnou část produkce mohly přijít, protože by se některé důležité části nevyráběly v Česku. Teď je ale vedení firmy uklidnilo.

„Těší nás, že první vůz značky Škoda s čistě elektrickým pohonem bude vyráběn v České republice. Toto rozhodnutí potvrzuje velkou důvěru koncernu v zaměstnance společnosti Škoda Auto. Je to důležitý krok pro budoucnost značky Škoda i České republiky jako jednoho z center automobilového průmyslu,“ řekl předseda představenstva Bernhard Maier.

Podle něj je budoucnost automobilky elektrická. „Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkům nabídneme pět vozů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech,“ dodal Maier.

Vedle výroby elektromobilů se budou v mladoboleslavském závodě od roku 2019 vyrábět také elektrické komponenty pro plug-in-hybridní vozy několika značek koncernu Volkswagen. Jakých, to firma neuvedla. Server iDnes.cz uvedl, že má jít o montáž a testování baterií a řídicích jednotek pro baterie.

Firma v tiskové zprávě uvedla, že výroba prvního elektromobilu bude probíhat v Mladé Boleslavi. Na letošním autosalonu Auto Shanghai automobilka představila elektrickou studii Škoda Vision E.

Elektrizace aut se stala zásadním tématem automobilového průmyslu. Prodeje elektromobilů dál rychle rostou, stále ale tvoří zanedbatelné množství na celém trhu s novými auty. Automobilky ale investují stovky miliard korun do jejich vývoje.
Podle posledních statistik Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) dosáhly dobíjecí vozy i přes růst prodejů o více než 50% velmi malého podílu na trhu: 1,6%.

Tagy ACEA Škoda Auto
Žádné komentáře