Průlom v nákupu jízdenek. Plzeňská karta se spojila s In Kartou

Plzeňská kartaPlzeňská karta

První kraj se dohodl s Českými drahami na vzájemném propojení svých karet. Pro cestující to znamená výrazné zjednodušení nákupu jízdních

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš

A kde se to dá aktivovat nebo propojit?

železničář v důchodu

Základní informace nabízí tisková zpráva ČD z 8. listopadu t.r. pod titulkem „ČD a Plzeňské městské dopravní podniky představily unikátní propojení funkcí In Karty a Plzeňské karty“ = viz: http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-29733/ – na www stránkách POVEDu o tom zatím žádné informace nejsou.

Michal

Půjde s Plzeňskou kartou zaplatit i ve vlacích GW Train Regio?

Vašek

Momentálně ne, technicky by to asi neměl být probém, GWTR používá v podstatě stejnou pokladnu jako ČD a navíc již nyní lze na GWTR platit peněženkou na In Kartě.

Josef Petrák

Záleží na dohodě s ČD. Vzhledem k tomu, že GWTR loni dráhy vypověděly smlouvu o vzájemném prodeji jízdenek…

železničář v důchodu

Josef Petrák – 9. 11. 2017 (21:21):
Myslete chvíli hlavou – jakou souvislost s ČD má mít podle Vás použitelnost PLZEŇSKÉ KARTY ve vlacích GWTR? Je-li použití Plzeňské karty u GWTR možené TECHNICKY, je přece všechno ostatní výhradně záležitostí dohody POVEDu a GWTR, a ČD do toho nemají žádnou regulérní možnost zasahovat!

Jan

konečně nějaká vlaštovka.

Jiří

Máte špatnou ilustrační fotku. Tento typ plzeňské karty zrovna jako InKarta použít nejde. Je to starý typ, nové s MAP strukturou jako InKarty 2. generace mají novější design a orientaci na výšku.

Plzeň není první

První kraj? Co IREDO? Co ODIS?

Vašek

Na rozdíl od IREDo nebo ODIS karty je v tomto případě křížově uznávána i peněženka. Tedy peněženkou na Plzeňské kartě zaplatíte na kterékoliv pokladně nebo v kterémkoliv vlaku na sítu ČD, tedy i Pardubickém kraji. To u IREDO a ODISKy není technicky možné. U ODISKy lze na na ODISCe vytvořit Kartu ČD ale bez peněženky, ale není to možné naopak, byť je to u ČD připravené ale neumí to ostatní dopravci.

Jirka

To je něco jako když třetím rokem jezdím na odisku (moravskoslezský kraj) do prahy? Když si koupím jízdenku přes eshop čd stačí mi předložit jen odisku a to kdekoliv ve vlacích čd.

Vašek

Pane Sůra je to možné u IREDO karty, na které lze vytvořit Kartu ČD a na In Kartě lze vytvořit Iredo kartu , ale bez peněženky. Peněženka je tam jen ta vydavatele karty. . Byl by nesmyl mít na jedné kartě dvě peněženky. V Plzni je sice také peněženka vydavatele, ale lze ji použít kdekoliv na ČD nebo u kteréhokoliv dopravce, který přistoupí.

Vašek

Ještě to doplním, v IDS IREDO je možná i na In Kartě ČD aktivovat na kontaktním místě IREDO kartu a nahrávat do ní jízdenky kupóny dle tarifu IREDO na odbavovacích zařízeních všech dopravců. Ale není možné u dopravců platit peněženkou na In Kartě. Podmínkou ovšem kromě SW podpory v odbavovacích zařízení všech dopravců je uložení přístupových klíčů do formou samostatného SAMu. To je zásadní rozdíl proti řešení MAP, kde je zapotření jen jeden SAM s práva klíčů se dělá dálkové s využitím tohoto jediného SAMu.