Provoz vlaků mezi Hradcem Králové a Pardubicemi omezí vysouvání silničního mostu

Modernizace trati Pardubice - Stéblová omezila provoz elektrických vlaků. Pramen: Správa železnicModernizace trati Pardubice - Stéblová omezila provoz elektrických vlaků. Pramen: Správa železnic

Vlaky od pondělí nepojedou spoje také z Lázní Bělohrad do Staré Paky.

Cestující na dvou tratích v Pardubickém a Královéhradeckém kraji musejí od tohoto víkendu a začátku příštího týdne počítat s novým omezením. Týká se spojů z Pardubic do Hradce Králové a vlaků mezi Lázněmi Bělohrad a Starou Pakou.

V případě výluky z Pardubic nejsou důvodem práce na přímo na trati, ale demolice mostu Ředitelství silnic a dálnic na silnici I/36 v části Doubravice. Výluky jsou naplánované hlavně na noční hodiny, hlavní uzavírka trati nastane o Velikonocích.

První omezení začne dnes v čase od 23:20 do 04:35, kdy vypuknou přípravné práce pro demolici přímo v kolejišti. První a druhá traťová kolej mezi Rosicemi nad Labem a Stéblovou budou uzavřené v noci na 25. března a noc následující a pak každou noc od 29. března do 7. dubna.

Samotná demolice mostu provoz přeruší na tři dny, vždy od 07:30 do 18:30. Uzavřena bude 8. dubna druhá traťová kolej v úseku Stéblová – Rosice nad Labem a první traťová kolej v úseku Rosice nad Labem – Stéblová ve dnech 9. a 10. dubna. Od února je přes trať vysunuté mostní provizorium. Přemostění funguje pro oba směry, součástí je i lávka pro pěší a cyklisty. Modernizace nadjezdu vyjde na více než 110 milionů korun, první řidiči po novém mostu pojedou v listopadu.

Od pondělí 27. března začne výluka na trati Chlumec nad Cidlinou – Trutnov v úseku Lázně Bělohrad – Stará Paka. Důvodem je oprava kolejí a údržba trati. Provoz bude zastaven do 5. dubna. Detaily o výluce jsou na stránkách ČD.

Tagy Trať 031 Pardubice - Hradec Králové trať 040 Chlumec nad Cidlinou - Trutnov
11 komentářů