Provoz na trati z Prahy do Lysé nad Labem stál téměř deset hodin, v Horních Počernicích vykolejil vlak

Vykolejení nákladního vlaku v Horních Počernicích. Foto: Drážní inspekceVykolejení nákladního vlaku v Horních Počernicích. Foto: Drážní inspekce

Při události nebyl nikdo zraněn.

(aktualizováno 12:10 Jedna z vytížených příměstských tratí v Praze byla dnes téměř deset hodin  mimo provoz. Ve stanici Praha-Horní Počernice vykolejil v půl jedné nákladní vlak. K obnovení provozu po jedné koleji došlo v 9:50. O hodinu později došlo opět k zastavení provozu kvůli odklízení, před polednem ale omezení zcela skončilo.

Šlo o manipulační vlak Mn 85008 společnosti ČD Cargo. Vykolejil na výhybce prvním podvozkem třetího vozu celé soupravy. Drážní inspekce vyjela na místo a šetří celou událost. Dosud nejsou jasné příčiny vykolejení, není specifikována ani odhadovaná škoda. Při události nebyl nikdo zraněn.

K vykolejení vlaku došlo na vysočanském zhlaví, vlaky od Lysé nad Labem tak mohou dojet až do stanice Praha-Horní Počernice, kde lidí musí přestoupit na autobus. Část vlaků, která jede už z Kolína, jede od Nymburka odklonem přes Poříčany.

Od 6 hodin jezdily náhradní autobusy z Horních Počernic ke stanici metra Černý Most. Cestující mohou využít i linky PID z Horních Počernic. Ve spojích pražské hromadné dopravy platí vlakové jízdenky z Horních Počernic na hlavní a Masarykovo nádraží. V metru je cestující mohou uplatnit v úsecích Náměstí Republiky – Černý Most a Hlavní nádraží – Letňany. PID ponechá náhradní dopravu do 11 hodin.

Více informací je na stránkách PID.

Vykolejení nákladního vlaku v Horních Počernicích. Foto: Drážní inspekceVykolejení nákladního vlaku v Horních Počernicích. Ilustrační foto: Drážní inspekceVykolejení nákladního vlaku v Horních Počernicích. Foto: Drážní inspekceVykolejení nákladního vlaku v Horních Počernicích. Foto: Drážní inspekce
Tagy PID Praha-Horní Počernice Pražská integrovaná doprava vykolejení vlaku Vysočany - Mstětice
45 komentářů