Výměna vozidel berlínské S-Bahn pokračuje. Nové jednotky jezdí kompletně na lince S8

Nové vlaky pro berlínský S-Bahn. Foto: Deutsche BahnNové vlaky pro berlínský S-Bahn. Foto: Deutsche Bahn

Výroba nových vlaků pro berlínský S-Bahn skončí příští rok.

Linka S8 v systému berlínské železniční veřejné dopravy S-Bahn je již čtvrtou, na které cestující čekají kompletně nové soupravy řady 483/484, které vyrábí sdružení firem Siemens/Stadler Rail.

Deutsche Bahn v pátek slavnostně zahájily provoz na lince S8 výhradně s těmito jednotkami, které nahradily starší soupravy. Denně linku S8 využije kolem 60 tisíc lidí.

Součástí proměny je prodloužení linky z Birkenwerder do Wildau přes Zeuthen během dopravní špičky. Společně s linkou S46 tak zajišťují spojení s nedalekou studentskou čtvrtí Studentenstadt. Na trase jezdí celkem devět nových jednotek. Linka S8 je 59 kilometrů dlouhá.

Šéf berlínské S-Bahn Peter Buchner uvedl, že příští rok budou v provozu již všechny objednané nové jednotky. Jde o celkem 106 jednotek. Deutsche Bahn, která je přes svoji dceřinou firmu S-Bahn Berlin provozovatelem sítě městských linek v Berlíně, si objednala pro provoz soupravy dvou verzí: 21 dvouvozových souprav (řada BR 483) a 85 čtyřvozových souprav (řada BR 484).

„Jsou to nejpohodlnější vlaky v historii berlínské S-Bahn. Na tomto okamžiku jsme pracovali pět let,“ řekl Peter Buchner. Montáž vlaků probíhá v Berlíně. Svařování probíhá v maďarském Szolnoku. Výroba poběží do roku 2023.

Tagy Berlín Deutsche Bahn S-Bahn S8 siemens Stadler Rail
18 komentářů