LOT 3a leaderboard

Prodeje aut jsou nejvyšší za deset let, Škoda v srpnu poskočila na 9. místo

Rapid Liftback, foto: Škoda AutoRapid Liftback, foto: Škoda Auto

Prodeje nových vozů v Evropě dál rostou. Jen v srpnu registrace nových vozidel vzrostly v zemích EU a EFTA dohromady

Prodeje nových vozů v Evropě dál rostou. Jen v srpnu registrace nových vozidel vzrostly v zemích EU a EFTA dohromady  o 4,9, za celý rok hlásí celý trh růst o 3,6%.

Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA). Podle nich překonaly prodeje v srpnu rekordní srpen 2008, po kterém následoval velmi rychlý propad prodejů kvůli nástupu hospodářské krize.

Podle statistik růst táhnou všechny hlavní trhy, z první pětky největších odbytišť nových aut klesly jen prodeje ve Velké Británii o 6,4%. V Německu, Itálie, Španělsku a Francii naopak odbyt dál roste. Za celý rok se v zemích EU a EFTA prodalo už 9,688 milionu nových vozů.

Na růstové vlně se veze i největší tuzemský výrobce aut, společnost Škoda Auto. V srpnu s růstem o 15,1% zaznamenala ze značek v první desítce největší nárůst, tržní podíl se dostal přes 5%. S 48 tisíci prodanými auty se dostala téměř na úroveň počtu nově registrovaných vozů BMW nebo Audi.

V červenci se dokonce podle dat společnosti JATO Dynamics stala Octavia čtvrtým nejprodávanějším autem v Evropě, prázdninová čísla ale často ovlivňuje i to, jak která země a automobilka má prázdniny. Podle dnešního vydání časopisu Škodovácký odborář je automobilka prakticky u všech modelů vyprodaná na 13 týdnů dopředu.

Dál naopak klesá podíl samotné značky Volkswagen, který se už blíží deseti procentům. Pokračuje i tažení Dacie. V Evropě v srpnu prodala už více aut, než například Citröen.

 

Tagy ACEA Škoda Auto
Žádné komentáře