Prodej elektronických dálničních známek v Česku letos vzrostl o 26 procent

Vizuál k elektronickým vinětám. Pramen: MDČR/CENDISVizuál k elektronickým vinětám. Pramen: MDČR/CENDIS

Téměř 90 % známek se prodá přes státní e-shop.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk

Zavedení elektronických dálničních známek bylo správným krokem. Ale zajímalo by mě, jak to bude při zdražení, které se dá očekávat v r. 2024. Obvykle se zdražuje od 1.ledna. Já však mám známku koupenou v září 2022, příští rok 2023 si ji opět pořídím v září, a od ledna 2024 bude zřejmě cena vyšší. Budu částečně vyšší cenu platit už v září 2023, přičemž by zvýšení bylo poměrně vypočteno z délky doby její platnosti v platnosti v roce 2024? Nebo bych zaplatil cenu roku 2023 a pak si musel pořídit nějaký doplatek pro dobu od 1.1. 2024 do září 2024? Nebo… Číst vice »

bakiy

Mě se líbí údaj, že se prodalo 774 000 třicetidenních známek. Opravdu to vyšlo takhle přesně? 🙂 V tom případě jsem rád, že jsem se na tom čísle podílel… 🙂

David

Těch 10 procent jinak mi přijde pořád hodně. Je to nějakým trváním na hotovosti/absenci karty? Odmítáním eshopu? Třeba proti Rakousku ten Český je docela přehledný.

Ondra

Možná velké firmy ? Jen hádám, u nás je přes 600 aut a e-shop má omezení, jinak netuším proč bych mel pro známku někam chodit.

Otakar

Omezení na 1 nákup, ale pořád to bude rychlejší rozdělit na vícekrát, než někam jet a tam to bude obsluha přepisovat do počítače.

Miky

Domnívám se, že firmy za těmi 10% nebudou, známky je možné kupovat i hromadně (až 200 ks).

https://edalnice.cz/hromadny-nakup/index.html#/multi_eshop/batch

Jan

Za většinou tohoto nárůstu budou Ukrajinci…

Ondra

A na tento nesmysl jste přišel kde ?

Jan

Víte o jiné skupině občanů, která se tu nově objevila v počtu stovek tisíc? Kdybych přijížděl z Ukrajiny, koupím si ji taky…

Artem

A cestováním po 2 COVIDovych rocích, s lockdowny a policejními kontrolami na hranicich okresu, by to nemohlo být?

Otakar

A? Jednak nemáte data, která by toto potvrdila, na druhou stranu – vadí to něčemu?