Problémy se zavazadly byly záležitostí Prahy, okolní letiště na komplikace nenarazila

Zavazadla a kufry na letišti. Foto: w_lemay, CC0, via Wikimedia CommonsZavazadla a kufry na letišti. Foto: w_lemay, CC0, via Wikimedia Commons

Odlišná je situace se zpožděnými lety, dovolenkové spoje nabíraly zpoždění i jinde.

Odebírat
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rizoto

Pražské letiště je dlouhodobě jedno z nejhorších mezinárodních letišť, na kterém jsem kdy byl. A to počítám i některá z afrických letišť, kde se člověk cítí jak před sto lety. Že má problém s firmou, která nedokáže zajistit pořádně odbavení zavazadel, je jen špička ledovce neschopnosti celého vedení. Zákazníka rozhodně nemusí zajímat, kdo že tu práci za ně odvádí. A už vůbec ne, že jim firma dává za takovou dřinu pár kaček. V konečném důsledku jde jen o to, aby pražské letiště vydřelo že zákazníků i ten poslední denár. Proto na terminálech fungují nekalé směnárny s dost bídným kurzem, proto… Číst vice »

Rizoto

A to jsem ještě zapomněl dodat, že jejich ultra nové závory, nařízené tak, aby auto mohou projet jen jednou za posledních 24 hodin, věčně nefungují — a tak celkem snadno uplyne 10 minut (už ne 15) které jsou zdarma.

Martas

Kolegovi zůstal kufr předloni ve Frankfurtu a ani se ho nesnažili doručit, poslali ho rovnou zpátky domu.

Podělané záchody jsem v Praze ještě nezažil, zato v Madridu a Bělehradě ano.
Co se týče služeb, na Arlandě snad jen 2 kavárny/občerstvení na celý terminál, takže čekačka 40 minut na kafe.

V Amsterdamu na letišti jediná jakože pošta, nutno koupit balík známek po 5 i když využijete jen 2. Papírnictví vedle, kde Vám prodají jen balík obálek po 100ks, ne jen 1ks.

MaT

Jak nesnažili doručit? Shodou okolností zrovna vloni jsem se vracel přes Frankfurt do Prahy, první let měl trochu zpoždění, já přestoupit stihl, můj kufr ne, tak přiletěl do Prahy dalším letadlem druhý den a během dne mi ho dovezli, nepříjemné akorát bylo, že jsem ten den nebyl ani doma, ani v práci, ale měl jsem přednášku na jedné konferenci a vezli mi ho tam a říkal jsem si, že mi určitě budou volat zrovna když to nebudu moci vzít, ale nějak těsně to naštěstí vyšlo… Jinak poštovní známka je něco, co už jsem několik let nekupoval, takže mě absence takového… Číst vice »

Martas

Netuším, možná snažili, ale nedorazil do dovolenkové destinace, ale až domu. Bylo léto moře, tak koupil triko navíc a spokojenost 🙂.

Tak kolega výše si stěžoval na směnárny na pražském letišti, tak jsem uvedl příklady hajzlíků jinde a nikdo s nimi nic nedělá. Paradoxně to ani pošta v Amsterdamu na letišti není, protože proč takové služby jako poslání dopisů a balíků lidem zajistit na letišti že 😀?

Tom

Kdo proboha posílá balíky letiště.? Pošta je za zenitem skoro v každé zemi. Těch pár zoufalců co potřebuje známku nech si koupí aršík a má

Tom

Ty známky a obálky nemají s letištěm nic společného. To si určuje prodejce. Jinak souhlasím s příspěvkem na který reagujete. PRG je zoufalství ve službách. O parkování a jejich zlodejine se nebavím radši. Prostě jsou to vyčůránci.

Air Traveller

Tolik vymyslu v jednom textu… to se casto nevidi 😀

Uz jen z toho podivu nad tim, ze kratkodoby (á la K+R) je zpoplatněn, se dá bohužel usizovat, zmenjste zas na tolika letistich nebyl.

Vít

Jen by mě zajímalo, jak se podle vás vaše subjektivní označení „jedno z nejhorších mezinárodních letišť“ shoduje s lehce objektivnějším osm měsíců starým hodnocením „Páté nejlepší v Evropě. Pražské letiště zabodovalo u cestujících“ (viz https://forbes.cz/pate-nejlepsi-v-evrope-prazske-letiste-zabodovalo-u-cestujicich či https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/letiste-hodnoceni-evropa-zebricek.A230910_091950_ekonomika_prch)? Neříkám, že je v Praze vše ideální, budu i ignorovat některé lži a nepravdy poněkud evokované ve vašem komentáři (letiště odbavuje zavazadla, Uber Airport platí vjezd na letiště stejně jako jiní atp.), ale objektivně jako někdo, kdo s pražským letištěm není vázaný žádným pracovním poměrem a letos odlétal mimo Prahy i z jiných letišť musím říct, že pražské letiště monemtálně v Evropě patří… Číst vice »

Vlad

Ani Letiště Ostrava nestíhá…
Moje teta cestovala z Floridy do Vídně. Letadlo z New Yorku mělo v sobotu zpoždění, do Vídně letěla z Frankfurtu náhradním spojem, ale kufry zůstaly ve Frankfurtu.
Zavazadla putovala z Frankfurtu na letiště do Ostravy, které mělo zajistit jejich dopravu tetě na Vsetín. Zavazadla byla v Ostravě už v neděli v noci, ale letiště je expedovalo až ve čtvrtek odpoledne. Prý toho měli hodně a kurýři nejezdí každý den.
Opravdu skvělá vizitka služeb.

Dálkový cestující

S českým státem to jde rychle z kopce, balíky neumí pošta posílat, už ani kufry neumí nakládat, či vykládat. Já bych se do náročnějších akcí nepouštěl. V Polsku na to už přišli dávno a dálnice jsou tam z větší část soukromé a za pár let propojili celou zemi. Kdežto tady se trapně stříhá páska pár kilometrů, co po letech vypotili. Jiný model už ani funkční nebude do budoucna. A to jenom příklad z dopravy. Jinak se budou zažívat tyhle trapárny s pár kuframa teď, či příště, zase někde jebne v hlavní sezoně vlaková trolej, protože neumí zajistit údržbu, ani opravy.… Číst vice »

Jaminator

To jste špatně pochopil. To je reklamní spolupráce s Handlingu a České pošty. „Dnes zavazadlo podáte, zítra Vám ho „možná“ dodáme“.

Movia

Vím, že to nesouvisí s diskuzí, ale prosím pěkně která větší polovina polských dálnic je soukromá? Pokud se nemýlím, tak většina soukromých se plánuje zestátnit aby se vyhlo placení mýta. Jinak na českých poštách se narozdíl od polských neprodávají padělané tašky…

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/poczta-polska-i-podrobki-gucci-ysl-i-w-placowkach-stanowisko-spolki-komentarze-st7502774

panpan21

Bing ho! Když se vovce nechají okrádat v přimém přenosu i v opakovačce 🤷‍♂️

MaT

Za nakládání kufrů do letadel je odpovědná Česká pošta? Zajímavá zkratka… 🙂