Přívozy na lipenské přehradě zažily rekordní léto

Velký zájem zřejmě způsobil fakt, že řada lidí trávila dovolenou v tuzemsku.

Přívozy na lipenské přehradě v létě přepravily rekordní počty turistů. Velký zájem zřejmě způsobil fakt, že řada lidí trávila dovolenou v tuzemsku. V celkových číslech byla sezona srovnatelná s minulými, což zapříčinilo slabé jaro a podzim. Novináře o tom informoval Pavel Pechoušek z Turistického spolku Lipenska.

„Letošní provoz převozu v Horní Plané byl shodný s předešlými lety. Letošní jaro bylo díky vládním omezením ztrátové. Pak přišlo rekordní léto, kdy s námi jezdili především cyklisté,“ uvedl Petr Tahotný, zástupce provozovatele, kterým je město Horní Planá. Dodal, že přívoz přepravil do Bližší Lhoty více než 110.000 lidí, 12.000 osobních aut a 1.500 nákladních vozidel. Zatím stále pokračuje s pravidelnými linkami a přizpůsobí se podle počasí.

V pondělí ukončil sezonu přívoz ve Frymburku, který jezdí na Frýdavu. „Narostl počet pěších, cyklistů i automobilů. S přehledem to byla naše nejlepší sezona. Na počátku jsme byli oproti minulým létům v propadu. Prázdniny a září nám vše vynahradily,“ řekl převozník Antonín Labaj. Od 1. dubna využilo dopravu přes vodu mezi Frymburkem a Frýdavou 70.000 cestujících.

Do konce října plánuje provoz i lodní doprava mezi Dolní Vltavicí a Kyselovem. Letní měsíce byly podle provozovatelů rekordní, stávalo se, že přívoz za den přepravil i více než 500 cyklistů. „Byly to nejlepší tři měsíce za posledních 15 let. Ale kvůli aktuálnímu stavu je závěr sezony tragický. Přes vodu do Kyselova v těchto dnech jedeme třeba jen dvakrát za den,“ uvedl kapitán přívozu z Dolní Vltavice Karel Vlášek.

ČTK

Tagy Lipno přívozy seznam
1 komentář