Přísněji na neplatiče parkovného. Liberec po vzoru jiných měst kupuje speciální auto s kamerami
Pro některé řidiče v Liberci je příliš složité nejen za parkování platit, ale i dodržovat pravidla silničního provozu. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Město současně vybírá dodavatele nových parkovacích automatů.
V Liberci,konkrétně na velkém parkovišti v Ruprechticích (za hokejkou) běžně parkují auta i ve vjezdech do parkoviště.Stává se z tohoto zlozvyku již liberecká tradice.
Liberec je město, kde se v každé druhé ulici parkuje v rozporu s předpisy. Tedy parkující auta blokují jeden jízdní pruh. Projíždějící tak hrají kličkovanou. MP nezájem. Radnice? Nezájem. Žádné sankce, žádný systémový postup. Město totálně zamožené auty. Jsem náruživý Točvolant, ale tohle už je moc i na mě.
Parkoviště Pastýřská? Většina aut bez lístků, něktěří frajeři s pohozenou cedulkou za oknem, že jsou přece od PČR (a ti přece platit nebudou), když dělají v budově vedle parkoviště.
Bylo by zajímavé zjistit, kolik se tam vybere na parkovném a porovnat to s dalšími parkovišti.
Naprostý souhlas, v Erbenově ulici u ZŠ Ještědská zrekonstruovaný chodník slouží jako parking, děti musí chodit po ulici a to vše na očích MP Joudy, který hlídá na přechodu. Psal jsem na MP i foto jsem jim poslal, odpověděli že budou informovat okrskáře a ten dohlédne. Samozřejmě vše při starém. Mají to háku.
Ještě by to chtělo přísněji řešit ty, kteří parkují na chodnících a na trávníku. Na to ale máme nedostatek strážníků…
No nevím nevím, za mě jednoznačně negativní krok směrem k dalšímu digitálnímu dohledu : (