Při srážce vlaků ve středním Chorvatsku zahynuli tři lidé, 11 bylo zraněno

Srážka vlaků v Chorvatsku. Foto: HGSS - Hrvatska Gorska Služba SpašavanjaSrážka vlaků v Chorvatsku. Foto: HGSS - Hrvatska Gorska Služba Spašavanja

Osobní vlak narazil do stojícího nákladního vlaku.

Při páteční srážce osobního a nákladního vlaku ve středním Chorvatsku zahynuli tři lidé a dalších 11 jich bylo zraněno, potvrdil dnes chorvatský premiér Andrej Plenković. Mezi zraněnými jsou podle něj také cizinci a není vyloučeno, že budou ráno nalezeny další oběti.

Ke srážce došlo v pátek kolem 21:30 mezi stanicemi Okulčani a Novska, nedaleko hranice s Bosnou a Hercegovinou, oznámila policie v prohlášení.

Byl to obrovský náraz,“ řekl premiér Plenković, který na místo neštěstí dorazil s dalšími vládními představiteli. Potvrdil, že byla nalezena tři těla, ale nevyloučil, že záchranáři ráno objeví další oběti. „Je noc, je tma, v tuto chvíli nevíme, zda není obětí víc,“ poznamenal. Zranění byli hospitalizováni. Někteří z nich jsou podle premiéra ve vážném stavu, ale nejsou v ohrožení života.

Příčina nehody se vyšetřuje. Podle úřadů oba vlaky po srážce vykolejily. Chorvatská média dříve informovala, že osobní vlak narazil do zastaveného nákladního vlaku. V osobním vlaku místní linky podle premiéra cestovalo 13 lidí, v nákladním vlaku byl pouze strojvedoucí.

ČTK

Tagy Chorvatsko srážka vlaků
20 komentářů