Přesun ze silnice na koleje: minerálku bude z Karlovarska ku Praze vozit vlak

Vlak na vlečce KMV v Kyselce. Autor: KMVVlak na vlečce KMV v Kyselce. Autor: KMV

Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) chystá po více než pěti letech další pokus o přesun části přeprav ze silnice na

Zpět na článek
26 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Smyl flek z rukavic

Lide zlati, nenechte se chlacholit kodexem o sepjeti s prirodou a setrnosti. KMV si tvrde razi svoje zajmy, do nejake zelene prepravy nevlozila ani korunu navic. Vlak jezdi za srovnatelne finance jako kamion ne-li mene, coz je dlouhodobe zcela neunosne. Nechci prorokovat ale driv nebo pozdeji se tento fakt projevi. Co se tyce vlecky FM u Tuchomeric, tak ta je svou vybavenosti a systemem obsluhy velmi kulatne receno nepovedena. Na vlecce neni umozneno setrvat s vagony a lokomotivou, ta se vzdy musi vratit do Stredokluk. Nelze manipulovat, zastavit s vozy pres pocitac naprav ve vleckove vymenove spojce, protoze dochazi k… Číst vice »

Radoslav Řezníček

Přepravy do Prostějova nejsou přerovské (u nás na Moravě si zase pletené Turnov a Trutnov).

Marek Turnovec

To si bohužel pletou lidi nejen na Moravě. S tím jak se jmenuji jsem na to obzvláště citlivý. 🙂

Václav Novotný

Tak se mi vybavilo, jak v seriálu pan Mattoni usiloval o to, aby se postavila dráha k jeho podniku.

Romanero

Palec nahoru, snad to provozně vyjde!

Martin Hanzal

Teda já nechci být zlým prorokem, ale moc by mě zajímalo, kam se bude tahle souprava ve Středoklukách schovávat. Už dnes na třech kolejích musí skladovat soupravy s kerosinem a přitom neustále potřebují dvě koleje, protože bradavický expres není vratná souprava a musí se objížďet… Tohle jim nezávidím, protože nikde není natolik kapacitní vlečka, aby šlukla celou soupravu.

Jirka

Nešlo by pro tento účel využít Noutonice?

Romanero

Buďme rádi, že na Středokluky ještě nešáhla optimalizační ruka SŽDC. To tam dneska mohly být 2 koleje a 2 výhybky a nemuseli jsme se o ničem bavit..

Jonáš

Středokluky neksou nafukovací. Možna tu soupravu budou odstavovat v Noutonicích.

Ondrej.K

Ten vlak pojede na vlečku skladového areálu v Tuchoměřicích. Středokluky jsou jen cílovou stanicí, dál posunem na vlečku do Tuchoměřic. Je to stejný areál, kam dříve jezdívaly po kolejích Tatranky – tedy i stejná technologie obsluhy. Vlečka odbočuje z trati mezi zast. Tuchoměřice a stanicí Noutonice.

Zodiak

Nojva …má pravdu, ale to lidi asi nenaučí, samozřejmě nkědo má chuťově horší vodu. Je to od nich chvályhodné vozit zboží po železnici…..ekologičtější by bylo, že by obal byl se zálohou “ dost vysokou“ aby to lidi nutilo obaly vracet a ne je vyhazovat kde je napadne. Pokud se v Evropě zrecykluje cca. 30% plastových lahví…tak když to spočítáte jen u Mattoniho, někde se válí nebo spálí cca. 28 000 000 flašek a to je jen Mattoni. Minerálek máme na trhu vícero……

Hajnej

Zálohování PET lahví vypadá jako úžasně ekologický počin, ale důsledek je kupodivu přesně opačný. PET je totiž to, co „pohání“ byznys se svozem plastů ze žlutých kontejnerů k recyklaci. Takže chceme-li zkazit to, co jakž takž funguje, vymýšlejme zálohy, cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly…

K.S.

Samozřejmě že lze i rychloobrátkové zboží vozit vlakem, jenom je problém v tom že distribuční centra na to nejsou připravená a všechno se tahá po silnici, když ani při plánování velkých průmyslových parků v těsné blízkosti železnice, dokonce nádraží, není zřízen ani základ vlečky, pak je něco špatně. Stejně to platí i v případě různých logistických center, přitom nějakou dráhu, lokálku či vlečku se skoro pokaždé v okolí daří nalézt. Pokud se to má ale tahat z a na nádraží, tam překládat… tak se opravdu na dráhu každý vykašle. Bylo by potřeba podporovat zavlečkování větších areálů atd. Pak se to… Číst vice »

železničář v důchodu

U staveb velkých logistických center je hlavním viníkem za jejich nezavlečkování MD ČR, které budování vleček nevyžaduje jako nepominutelnou podmínku pro povolování takových staveb – konkrétně v předmětné oblasti (= „severozápadní sektor“ u Prahy) budují různé firmy na nejlepší orné půdě doslova „hafo“ těch „krabic bez oken“ jako o závod a v těsném sousedství železničních tratí, ale zavlečkován není z těch nových areálů žádný! A pro autora: ten sklad není u Středokluk, ale u Tuchoměřic, a je napojen vlečkou odbočující ze širé trati v mezistaničním úseku Středokluky – Noutonice = původně sloužil (a možná ještě i zčásti i slouží) jako… Číst vice »

AAA

Jo, u dálnic obvykle bývá ta nejlepší ornice. Ideální zejména pro biozemědělství!

K.S.

O ornici bych se tak moc nestaral, na tu je u nás nezdravý fetiš, horší je degradace schopností krajiny, co začala už dávno za minulého režimu melioracemi a zcelováním. Horší sou ale ty proudy kamionů. Nevím jestli je úplně v možnostech ministerstva dopravy upravovat předpisy pro něco co asi nejsou úplně dopravní stavby, ale i tak je X dalších úrovní na kterých to lze ohlídat, přinejmenším na úrovní obcí, je to pár řádků v územním plánu. Ale mezi lidmi je asi obecné přesvědčení že dráha je k ničemu, pomalá a mrtvá. To by to chtělo změnit, nějak. Ale nevím, nezdá… Číst vice »

HonzaEM

Kudy to jezdí do těch Mostkovic?

Marek

z Čech pod dráty do Prostějova, pak přepřah na Bardotku a do Kostelce na Hané, z Kostelce po vlečce na letiště do Mostkovic

Nojva

Určitě super, nicméně nejekologičtější by bylo, kdyby se lidi vykašlali na balený minerálky a pili vodu z vodovodu 🙂

K.S.

Možná ekologické, ale někdy o zdraví.

ApolloXI.

K.S.: tak vodu z potoka nebo kaluže snad nikdo pít nebude. Jinak z udržovaného vodovodního řádu je vždy lepší než z PET-lahve, stačej si o tom něco přečíst 🙂

K.S.

ApolloXI.: Tak si zkuste pít v některých částech Brna to mléko co tam teče z vodovodů, po třech dnech mi z toho bylo zle.

Nojva

K. S. : Tak já nevím jaké mléko máte na mysli, vždycky jsem pil a pravidelně piju vodu v Chrlicích, Krpoli, v Líšni, na Vinohradech, v Bystrci nebo ve Slatine a všude mi to přijde v pohodě

K.S.

Nojva: Zkuste si pít někdy vodu co teče na kolejích VUT, nevím čím to tam mají, ale když to napustíte nateče prostě něco bílého co si pár minut sedá než se vyčistí a když to necháte vařit tak kolem hrnce jsou nasněžené bílé vločky, za dvě vaření jsem měl v hrnci pruh kamene, vím že se to třeba ve Slatině neděje, stejně jako v centru. Možná jsou to staré trubky, vodojem, nebo co, ale moc dobrá ani chuťově není, cítíte z toho jak gumu. Nevím čím to je. V jiných částech se pít dá, ale pořád je taková… Asi mírně… Číst vice »