egoe-plus
Autobusy Automobily Doprava ve městě Infrastruktura Stavebnictví Železnice

Přestupní autobusový terminál v Plzni postaví Eurovia za 118 milionů

Hlavní nádraží v Plzni. Pramen: Správa železnic
Hlavní nádraží v Plzni. Pramen: Správa železnic

Město Plzeň se přiblížilo ke stavbě dopravního terminálu v Šumavské ulici, který má zajistit hladký přestup cestujících z vlaků na hlavním nádraží na meziměstské autobusy a městské trolejbusy. A naopak. S koncem října uzavřelo smlouvu na stavbu terminálu se společností Eurovia za 118 milionů bez DPH. Smlouva se objevila ve veřejném registru.

Plzenští politici se přitom netají snahou zahájit první práce ještě letos, hotovo má být za 14 měsíců. Smlouva nicméně hovoří o odstartování stavby až v okamžiku, kdy bude mít město jistou evropskou dotaci.

V rámci projektu vznikne autobusový terminál Hlavní nádraží s deseti odjezdovými a devíti odstavnými stanovišti a obratištěm pro trolejbusové linky MHD. Novým podchodem bude autobusový terminál propojen s nástupišti nádraží. Součástí terminálu bude i parkoviště pro cestující a sociální zařízení pro řidiče i veřejnost.

Akce navazuje na probíhající přestavbu plzeňského železničního uzlu, která je v režii Správy železniční doprvní cesty a nachází se zhruba v polovině.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyněk

Zde je kompletní dokumentace:
https://www.tenderarena.cz/profil/zakazka/seznamDokumentu.jsf?id=91198 jen je nutné se registrovat.

Jiří

Nemohl by u podobných článků být odkaz na vizualizaci případně přímo obrázek?