Přerov chystá sdílená kola, od července jich nabídne 140

Kola parkují vlaku nejblíže. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czKola parkují vlaku nejblíže. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Provozovatel dodá městu kola a aplikaci podporující provoz systému sdílení, město vyjde služba maximálně na pět milionů.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel

Otázka je, kdo platí poškození a krádeže kol. Jestli firma, je to výhodné pro město. Každopádně, další práce navíc pro Městskou Policii.

dan Žatecký

Na to prachy jsou. Ale aby se opravily zastávky MHD, nebo pořídily kapacitní kloubové autobusy, to se nikomu nechce!!!

Jan Sova

Tak zrovna z nádraží se dostat na kole je o část tlemícího zařízení, je totiž odříznuto od zbytku města slavným průpichem, který není cyklo-friendly a nemá nadjezd/podjezd pro pěší a kolisty. Jinak po Přerově se dá na kole do 15 minut dostat prakticky kamkoliv, takže pro ty co nechtějí používat své kolo asi dobré. Kdyby se k tomu dobudoucna naklonila infratstruktura, tak asi ano.

JanO

Neumíte přejíždět silnici na vyhrazeném místě řízeném semafory?

mgr.pavel

A neumíte vy jako řidič auta pokaždé, když uvidíte cyklistu, jej pustit? (jo, je to podobně agresivní nesmysl jak jste psal vy) Ano, člověk může co chvíli zastavit, sesednout z kola, počkat pár minut na zelenou (případně s nutností si o zelenou žebrat tlačítkem), pomalu se proplést s kolem mezi chodci, předrncat sjezd a nájezd na silnici (málokdy je fakt bezbariérový), počkat až chodci se nebudou plést do dráhy, nasednout na kolo a pokračovat v jízdě. Ale člověku to jaksi přijde hodně otravné a zpomalující.. Plus praktický problém: když se doba zápujčky (zdarma) počítá v řádu minut, i jedno takovéto… Číst vice »

JanO

Pokud by se tam někde vybudoval nadchod nebo podchod, tak cyklisti budou první, kdo pojede rovně přes křižovatku. Zdržení na průpichu snad neubere tolik a směrem do města už je to snad pro cyklisty vyhovující.

Jan Sova

Záleží kam. Komenského je vybavena průběžnou cyklostezkou, podobně jako Velká Dlážka a dále na Předmostí. Pokud chcete ovšem na jižní část města anebo Čechovou ulicí, musíte se plést mezi auty. Chodci v Čechové ul. taky nemají na růžích ustláno (úzké chodníky se značkami zapíchlými v nich), a to jich tam pochoduje nejvíc z nádraží.

Kernteriér

Takže kvůli tomu, aby cyklista ušetřil, jej mám pustit, když jede na červenou? Aby ve výsledku na druhé straně silnice zaplatil pětikilo pokuty?

Sova

Zrovna v Přerově je to léty prověřený koncept, kolem nádraží jsou schopní usdílet i Ukrajinu 😀

Štěpán

Dobrý počin. Co už nechválím je to, na jak nevýhodný tarif od firmy město kývlo.
25 korun za jakoukoliv jízdu do 15 minut je strašná palba.
V Praze je to tak, že Rekola dostávají 9,91 koruny za jednu jízdu, Nextbike 12,16 Kč.

Gajda

Jenže v Praze se to rozpustí ve velkým množství. V Přerově se 41000 obyvateli a bez turistů to jde přeci jen hůř a náklady poskytovatele jsou jinde.

Pavloš

A co to bude za provozovatele?
Rekola? Nextbike? Co ještě někdo jiný?

Tomas

Dávám těm kolům maximálně týden….: 🤣🤣