dpp

Přerov díky novému průtahu zavádí další autobusovou linku, zlepší přístup k nákupní zóně

MHD Přerov Zdroj: Statutární město PřerovMHD Přerov Zdroj: Statutární město Přerov

Nová expresní linka bude jezdit po 11. prosinci vždy od pondělí do pátku. Dopoledne pojede čtyřikrát, odpoledne pětkrát.

Zprovozněný úsek silnice I/55 v podobě průtahu Přerovem umožní zavedení nového přímého spoje městské hromadné dopravy z Předmostí na nádraží a zpět. Bude při tom využita nově vybudovaná obousměrná zastávka v Polní ulici. Obyvatelům města se tak hromadnou dopravou zpřístupní zcela nová oblast, ve které se nachází hobby market, obchody a služby. Expresní linka bude jezdit po 11. prosinci vždy od pondělí do pátku. Dopoledne pojede čtyřikrát, odpoledne pětkrát.

Přerovskou část Předmostí obsluhuje aktuálně pět linek. Ta nejnovější, označená jako 108, vychází z linky s koncovým číslem 101, což však neznamená, že by se 101 zrušila.

„I když nová linka bude obousměrně vedena pouze z Předmostí na autobusové nádraží a naopak, nedojde ke zrušení trasy spoje 101, protože řidič se na nádraží jednoduše přepne a ze 108 se stane 101. Takže cestující, aniž by museli vystoupit, budou plynule pokračovat po trase k nemocnici,“ vysvětlil náměstek primátora pro dopravu Tomáš Navrátil.

Spoje nové linky 108 jedoucí na Předmostí obslouží zastávky Předmostí, škola a Předmostí, dům služeb. Dále budou vedeny přes kruhový objezd u Lidlu po Polní ulici, kde v režimu „na znamení“ obslouží novou zastávku. „Dále pak bude autobus pokračovat přes ulici Tržní a Velké Novosady a projede novým průpichem až na nádraží. V opačném směru bude trasa vedena totožně, ale na Předmostí pojede autobus přes zastávky U podjezdu, Teličkova, Sportovní a Škola,“ upřesnila Margita Považanová z přerovského magistrátu.

Přerovskou MHD provozuje společnost Arriva autobusy. Cestujícím je k dispozici jedenáct linek, na kterých slouží dvacet vozidel Iveco Crossway LE City a dvě vozidla SOR EBN 11 s elektrickým pohonem. Na všech linkách platí tarif IDSOK (Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje).

Tagy Arriva autobusy I/55 MHD MHD Přerov Přerov
3 komentáře