Přeprava zásilek vlakem končí, dráhy zruší službu ČD Kurýr

ČD Kurýr. Autor: České dráhyČD Kurýr. Autor: České dráhy

Železnice už nebude přepravovat balíky bez doprovodu cestujícího. S příchodem nového jízdního řádu 9. prosince České dráhy zruší tradiční přepravu

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
UBolt

Co se divíte, vždyť i samotné ČD si všechny služební zásilky nechává posílat přes PPLko a platit za to, místo aby to poslali svým Kurýrem zadarmo. To je panečku úspora. A jako perlička je, že když si zaměstnanec třeba objedná oblečení, balíček je doručován přes PPLku, ale nejde to poslat přímo domů, doručuje se to na nádraží a pak si proto musí každý zajít.

rm

Nic neni nikdy zadarmo, ani interni preprava. Vse musi jit do vyuctovani nakladu, nejsme v socializmu. Mimochodem, podle toho, jake zde poskytujete informace budete nejspise zamestnanec ci rodinny prislusnik, mel byste se tedy drzet kodexu o chovani na socialnich sitich, nekopat do sveho zamestnavatele pomoci internich informaci. Je to dost zbabele a neloajalni.

Jan

Vítejte v liberalizované železnici..

Josef Petrák

Toto nesouvisí s liberalizací…

Tohle je čistě manažerské rozhodnutí, kdy má firma vybudouvanou distribuční síť, kterou jí finančně kryje klient (Ministerstvo dopravy objednávkou dálkových vlaků) a ani tak neumí tuto výhodu využít. Nechápu. Co by za to všichni ti messengeři apod. dali.

Jan

Toto přesně souvisí s liberalizací. Osekávání peněz do ČR = omezování služeb pro zákazníka. Chtějí vypadat, jak se ušetří, tak jsou to lowcostové soutěže. Bez úschoven, bez pokladen..

Josef Petrák

V soutěžích bývají pokladny definované. A že těch soutěží za posledních 8 let či dokonce 15 let bylo hodně, až se z toho točí hlava. 🙂 Na počet tras vysoutěžených/přidělených napřímo stále stačí prsty ruky… jedné ruky.
Myslím, že se dokážeme shodnout na tom, že ta služba je atraktivní, výdělečná a někdo neuměl ani hotovou věc udržet v chodu a raději ji zrušil.

Jiří

No bodejť by o to byl zájem, když pro případné zákazníky dělají přepravu rok od roku složitější a složitější…

Michal

Asi tak. Na toto téma se dá v Železničáři přečíst takovou trapnou litanii, jak to nevytváří přidanou hodnotu pro objednatele a musí na to doplácet, yada yada yada, ale mezi řádky se dá dovtípit přesně to, co píšete – že partička vohnoutů se pustila do něčeho, na co mentálně nemá a ono se jim to začalo sypat.