Přehledně změny v PID: Konec lokálek, rychlíky na Zahradním Městě a další integrace

Motorový vůz 810 v Kralovicích. Foto: Phil Richards / Flickr.comMotorový vůz 810 v Kralovicích. Foto: Phil Richards / Flickr.com

Do systému Pražské integrované dopravy se zapojí autobusová doprava celé oblasti Mladoboleslavska.

S platností nového jízdního řádu v neděli 12. prosince přijde do Pražské integrované dopravy několik změn. Na deseti středočeských lokálkách skončí (nebo bude výrazně omezen) provoz, v nové pražské stanici Zahradní Město začnou zastavovat rychlíky a rozšíří se integrovaná oblast. Přehled změn přinesl organizátor ROPID.

Změny na železnici

– obnovují se průjezdné vlaky linky S7 skrz Hlavní nádraží v trase Beroun – Český Brod.
– ve stanici Praha-Zahradní Město nově zastaví i rychlíky R17 od Českých Budějovic a Benešova.
– rozšiřuje se integrace PID do některých oblastí mimo Středočeský kraj (Staré Splavy, Turnov, Světlá nad Sázavou, Blatno u Jesenice)
– naopak se ruší nebo omezuje provoz na 10 středočeských lokálních tratích (do Mochova, Trhového Štěpánova, Dobříše, Rožmitálu pod Třemšínem, Kralovic u Rakovníka, Lužce nad Vltavou a o úseky Zlonice – Straškov, Mšeno – Mladá Boleslav, Křinec – Městec Králové a Bakov nad Jizerou – Dolní Bousov).
– budou zrušeny všechny vlaky s odjezdem z Prahy cca ve 2:30

Integrace autobusů na Mladoboleslavsku + přesahy do Libereckého a Královéhradeckého kraje

– celá oblast Mladoboleslavska se zapojí do systému Pražské integrované dopravy. Při integraci bude zrušeno celkem 77 nezaintegrovaných linek, zavedeno 37 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), na 12 linkách PID bude provoz upraven.

– bude posíleno spojení mezi Prahou a Mladou Boleslaví, část nových linek PID bude pokračovat do Libereckého a Královéhradeckého kraje, například do Liberce, Semil, Jičína, Harrachova, Vysokého nad Jizerou nebo Horních Míseček. Na území mimo Středočeský kraj bude na těchto linkách platit tarif IDOL (345, 427, 700, 717, 720, 721, 722, 730) nebo IREDO (412, 723, 724, 725). U části linek bude v některých úsecích souběžná platnost různých tarifů.

Přehledně na stránkách ROPIDu.

Rozšíření integrace na Rakovnicku + nová linka do Žatce

– dojde k rozšíření linek PID do Ústeckého kraje
– ze Zličína vyjede nová autobusová linka PID 405 až do Žatce
– vznikne nové přímé spojení Praha – Kralovice u Rakovníka i jako náhrada za zrušenou vlakovou linku S53.
– zrychlení a posílení spojů (v ranní špičce a o víkendu) se dočká hlavní trasa Praha – Rakovník expresní linkou 404 v rychlejší trase.

Více na stránkách ROPIDu.

Nové linky PID na Českolipsko

– PID zahrne mezikrajské linky 400 a 410 vedoucí do Libereckého kraje. Linky budou vyjíždět od stanice metra Střížkov, už nebudou jezdit na Nádraží Holešovice
– páteřní linka 400 pojede přes Mělník, Dubou a Českou Lípu do Nového Boru, vybrané spoje budou pokračovat dál do Rumburka nebo Cvikova
– doplňková linka 410 pojede přes Mělník a Dubou do Doks, Mimoně a Jablonného v Podještědí. V úseku na území Prahy a Středočeského kraje bude platit tarif PID, v úsecích na území Libereckého kraje bude platit tarif IDOL. Při cestách přes hranice krajů bude platit tzv. lomený tarif.

Více na stránkách ROPIDu.

Další trvalé změny

– rozšíří se zaintegrovaný úsek na lince 420 z Dobříše s návazností z Prahy, kde bude možné využívat jízdenky PID až do Milevska
– reorganizace linkového vedení linek 540-543 na Nymbursku
– posilování autobusů v oblastech, kde dochází k útlumu provozu vlaků

Podrobnosti k jednotlivým změnám na stránkách ROPIDu.

Tagy PID ropid
101 komentářů