Přehledně: Stevardky začnou mizet z autobusů RegioJetu koncem července

Stevardka RegioJetu. Pramen: Student AgencyStevardka RegioJetu. Pramen: Student Agency

Velká proměna služeb na palubách žlutých autobusů RegioJet nastane už v poslední dekádě července. Z vnitrostátních linek začnou postupně mizet

Velká proměna služeb na palubách žlutých autobusů RegioJet nastane už v poslední dekádě července. Z vnitrostátních linek začnou postupně mizet stevardi a stevardky a dopravce najede na samoobslužný servis. Cestující nově při nástupu odbaví řidič, který bude načítat z jízdenek QR kód. Přesný harmonogram mizení stevardek z jednotlivých linek rozeslal mateřský holding Student Agency svým obchodním partnerům.

Na nový způsob servisu začne přecházet 24. července na linkách mezi Prahou a Chomutovem, respektive Mostem. Palubní personál zde naposledy cestující obslouží den předtím. Na opačném konci seznamu jsou linky, které obsluhují Zlín, Ostravu a Olomouc, kde naposledy vyjedou stevardi/ky 13. srpna. Podrobný harmonogram je níže.

Novinky platí pouze pro autobusové spoje v rámci České republiky. Výjimky jsou pouze tři: Praha – Písek – České Budějovice – Český Krumlov, Praha – Karlovy Vary a vnitrostátní úsek Praha – Brno u mezinárodních linek. Tam budou palubní servis dál zajišťovat stevardky nebo stevardi. Nic se nemění u mezinárodních spojů a u vlakových spojů RegioJetu.

Přechod na nový způsob servisu:

Most/Chomutov – poslední vyjetí s obsluhou na palubě 23.7.
Brno/Praha + Znojmo – 31.7.
Liberec + Plzeň – 6.8.
Zlín/Ostrava/Olomouc – 13.8.

Proměna služeb:

Cestující při nástupu do autobusu odbaví řidič, který bude nově načítat jízdenky elektronickým zařízením přes QR kód. V Praze a v Brně bude u nástupu přítomen staniční koordinátor. Po výjezdu přivítá cestující na palubě uvítací vícejazyčné video.

Během jízdy po dálnici a mimo město bude pro cestující k dispozici samoobslužný kávovar, kde si cestující budou moci zdarma napustit do kelímku kávu nebo jiný nápoj. Nákup občerstvení na palubě již však nebude možný. Cestující si budou moci ze stojanů vzít denní tisk.

Tagy RegioJet stevardky student agency Top
67 komentářů