LOT 3a leaderboard

Přehledně: Rekord leteckých dovolených, hitem Turecko. Kam Češi nejčastěji mířili

Boeing 737-800 společnost Travel Service během letu. Foto: Travel ServiceBoeing 737-800 společnost Travel Service během letu. Foto: Travel Service

Tuzemské cestovní kanceláře zaznamenaly letos rekord v prodeji leteckých dovolených k moři. Jen z Prahy od června do září během

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Chybí tam z Kanárských ostrovů ten největší – Gran Canaria, resp. letiště v Las Palmas….mimo jiné, i ty řecké ostrovy jsou neúplné, chybí Samos, Lefkada, Karpathos a další…..dále chybí Kapverdy například. Působí to na mě značně odfláknutě.

Dan

Jaku má tahle tabulka asi vypovídací hodnotu? Že tam nejsou lety k moři s přestupem bych ještě pochopil (i když ta data letiště samozřejmě má), ale že tam nezahrnuli Barcelonu, mi hlava nebere.

Joža

Ani zde, ani jinde jsem nenašel údaje o Mallorce. Důvod?

Radek Janata

Je to zvláštní, protože se tam létalo denně, a takové Lanzarote, kam se létalo jenom jednou za týden, v tabulce je.

J.Petrus

Asi by bylo zajímavé zjistit počty cestujících na dovolenou z ČR využívající okolní příhraniční letiště. Např. KTW: v Ostravě otevřeny dvě pobočky polských CK (ceny více než zajímavé), cesta cca 1 hodina jízdy autem, 90% sleva na parkovném pro vozidla s českou a slovenskou SPZ (7 zlotých na týden).

DP

Kdyby se Letiště, resp. ten člověk co to zpracovával více snažil, tak by se dali zahrnout i další destinace, když letím z Prahy, třeba do Indonésie, tak dostanu palubní vstupenku až tam, tzn. letiště o tom ví, stačí si vyžádat data z DB a ty zpracovat. Letiště má ale i lokálně problém zobrazit číslo share linky , když letím do Indonésie se Singapore Air. tak nikde na letišti nemám info o lince SQ 1829 – línka Praha – Dusseldorf . Když jsem vznesl dotaz na ně, tak mě ani neodpověděli . Bohužel je to hlavně o lidech, ti evropští, myslím… Číst vice »

Marcela

Pokud letiště nezobrazuje na monitorech číslo code-share linky, tak je to chyba operujícího dopravce, který letišti nedodal seznam code-share partnerů (a čísla linek) pro danou linku. V tomto případě Eurowings.

Jen tak

Predstava, ze letenka spolecnost nekomu zpristupni jedna z nejkritictejsich obchodnich dat, aby z toho udelal statistiku, je dost naivní. lety Praha – XXX si muze zjistit letiste sama z vlastnich zdroju. proto je na ne omezene. Nicmene dal uz se nedosane, a spolecnosti mu je samozrejme nesdeli – to, kolik leti kam lidi s prestupem pres co, patri mezi kriticka obchodni data . To uz by mohli rovnou vyzvonit konkurenci vse. a navic, u tech prestupnich letu se strasne blbe urcuje, co je vlastne ta destinace – Pokud budu mit letenku Praha -Amsterdam – Londyn – Pariz – Praha …… Číst vice »