cargo

PŘEHLEDNĚ: Kde skončil v neděli prodej jízdenek na vlak a kam se vrátili pokladní ČD

Jízdenky na nádraží v Brandýse nad Labem začali prodávat zaměstnanci ČD. Foto: Jan Polák / Wikimedia CommonsJízdenky na nádraží v Brandýse nad Labem začali prodávat zaměstnanci ČD. Foto: Jan Polák / Wikimedia Commons

Neděle přinesla kromě změny jízdního řádu i jinou novinku na 29 železničních stanicích. Od neděle na nich nekoupíte jízdenku u

Neděle přinesla kromě změny jízdního řádu i jinou novinku na 29 železničních stanicích. Od neděle na nich nekoupíte jízdenku u výpravčího Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), ale buď od pokladních Českých drah nebo jedině ve vlaku.

Nově podepsaný dodatek smlouvy mezi ČD a SŽDC zúžil počet stanic, kde se jízdenky prodávají. SŽDC nechtěla na některých stanicích zachovat prodej kvůli tomu, že na nich zaučuje výpravčí.

Z celkem 18 stanic zmizí prodej jízdenek úplně. „Cestující si budou moci koupit jízdenku bez přirážky ve vlaku,“ potvrdil mluvčí Českých drah. Osm stanic pak České dráhy vyhodnotily jako natolik zajímavé, že do nich poslaly své pokladní. Přinášíme přehled, kde nakonec prodej jízdenek zcela zmizí a kde zůstane v režii ČD.

(Upozornění: text byl aktualizován 12. 6. v 16:49 na základě aktualizace seznamu poskytnutým v obou případech Českými drahami, původně byly nesprávně uvedeny stanice Brandýs nad Labem, Praha – Čakovice, Zbečno a Starý Plzenec, že u nich prodej jízdenek zcela končí.)

Zrušený prodej úplně, jízdenka pouze ve vlaku

Blížejov

Dětřichov nad Bystřicí

Golčův Jeníkov

Hostašovice

Kaplice

Kostelec u Jihlavy

Pohled

Praha-Ruzyně

Rantířov

Rozsochatec

Rybník

Řevničov

Sázava u Žďáru

Sklenné nad Oslavou

Stod

Unhošť

Valšov

Vejprnice

Zrušený prodej SŽDC, zůstane prodej ČD

Brandýs nad Labem

Blovice

Holýšov

Jihlava město

Letovice

Mikulov na Moravě

Okříšky

Praha-Čakovice

Staňkov

Starý Plzenec

Zbečno

Tagy České dráhy pokladny prodej jízdenek SŽDC
30 komentářů