dpp

Pokladny na malých nádraží zůstanou, spor o prodej jízdenek skončil

Pokladna Českých drah v Černošicích - Mokropsech. Foto: Jan SůraPokladna Českých drah v Černošicích - Mokropsech. Foto: Jan Sůra

České dráhy a Správa železniční dopravní cesty zažehnaly spor o prodej jízdenek na menších nádražích. Nově podepsaná smlouva počítá s

České dráhy a Správa železniční dopravní cesty zažehnaly spor o prodej jízdenek na menších nádražích. Nově podepsaná smlouva počítá s tím, že výpravčí SŽDC budou dál jízdenky prodávat na 166 stanicích, kde by se Českým drahám nevyplatilo míst vlastní pokladní.

Smlouvu podepsaly už České dráhy, během tohoto týdne ji má podepsat i generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda. Oproti původnímu kontraktu, který SŽDC vypověděla letos v únoru, budou jízdenky prodávat výpravčí ve 166 namísto 197 stanicích. Hlavní změnou je to, že zaměstnanci SŽDC už nebudou muset prodávat všechny jízdní doklady ČD jako dosud.

Nepůjde u nich například koupit kilometrickou banku nebo řešit reklamace. „Pro tyto specifické služby bude nadále možné využívat rozsáhlou síť našich zákaznických center a pokladen a nebo je bude možné využívat v rámci nově záváděných elektronických systémech,“ dodal mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Z 31 stanic, odkud má pokladna zajištěná SŽDC zmizet, zůstane část bez prodeje jízdenek, do některých ale ČD nastěhují své zaměstnance. „Tam, kde to je provozně nebo ekonomicky odůvodnitelné, bude zajištěn provoz pokladny v naší režii,“ dodal Petr Šťáhlavský. Jinde bude zajištěno odbavení cestujících ve vlaku bez přirážky.

Tagy České dráhy pokladny rušení pokladen
15 komentářů