Přehledně: Jak se spory Kladna a Středočeského kraje dotknou cestování autobusy

Autobusy ČSAD MHD Kladno. Foto: ArrivaAutobusy ČSAD MHD Kladno. Foto: Arriva

Město nechápe principy integrace, tvrdí kraj.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
58 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Cestujici 2

Nadruhou stranu chování soudruhů z idsk je sprominutim na facku. Děla to ouradu od stolu . Dialog s obcemi nulový … neco se dohodne a soudruh to na posledi chvily , den předem změní.. z vlastní zkušenosti… při integraci louňovicka , mladovožicka … přepravní průzkzm neni , ruši se spoj a čekačka slíbená , dopravce sni problem nemá , se neudělá proto źe idsk nepracuje , výluky známe měsice dopředu se daji den předem… koordinace s jirkordem na bodu mrazu.. jen si honí ouřadové od stolu ego…

PetrN

Smutné, condokáže jeden Borecký s jinak fungujícím systémem :/. Člen hnutí, které skrz tunelování DPP okradlo systém PID o miliony teď chce po městech, aby do systému posílaly víc peněz, aby kraj ušetřil a on pak vypadal jako skvělý hospodář…
Pokud STAN chtějí tranaparentnost, mělo by alespoň na chvíli odstavit všechny své lidi od systému veřejné dopravy. Je totiž směšné, když na netu vyjde článek se zlodějem Witovskym, tedy opavé ruce tunelářů ze STAN o tom, jak by si „Praha zasloužila dražsí MHD“, a další týden vyjde najevo tunelování. Jistě, plaťte víc blbci, ať pak máme co tunelovat 🙂

blue

Nevšiml jsem si, že by se na zadní stavěl Borecký… Ale chápu, nemáte STAN rád, tak jim hodíte na krk všechno, třeba i požáry u Hřenska, co?

Poudy

Tohle nebude ten případ nenávisti, tento pán to myslí dobře, to je obyčejná tupost

PetrN

Aby bylo jasno, STAN mam rad, respektive jsem jejich byvaly volic. Povszoval jsem je za transparentni, slusnou stranu nezatizenou skandaly s pomerne dobrym, nepopulistickym programem. Ovsem tunelovani dopravniho podniku jistym clovekem a 0okud ten stejny clovek mluvi o zdrszovani jizdneho, je to pro me jako lriznivce verejne dopravy opravdu jako hadr na byka 🙂

PetrN

Kauza vysla najevo teprve ored oar tydny, tak logicky takovy rozsudek jeste neni :). O Babisovi taky rikame, ze je zlodej, byt realne odsouzen nikdy nebyl(zatim) , a tak bychom to spravne rikat nemeli, ale kazdy vime svoje 🙂
Jinak clanek o tom, kde pronesl tuto kouzelnou vetu o jizdnem je k dohledani na googlu 🙂

PetrN

Nechapu, co mate za problem. To uz tu clovek nemuze napsat ani jiny nazor? Kdybych napsak, ze Babis je zlodej, tak vam to nevadi, ale u Boreckeho to problem je? Jste pokrytec, Honzo, neskutecny pokrytec :-). Za ban dekuji, ale vzhledem k vlastnictvi VPN me fakt neumlcite. Je smutne, ze jste se doted nevyrovnat s vyhazovem z Mlade fronty, a to jsem myslel, ze vam tento web docela vynasi.. Inu, asi ne 🙂 A dobre vam tak teda, pokud nesnesete jine nazory 😛

MartinS.

A povšiml jste si, že GŘ DPP v té kauze nefiguruje ani mezi obviněnými, ani mezi zadrženými… a nevěřím, že by policie nekonala, kdyby měla nějaké indicie nebo důkauy… nemluvě o tom, že s problematikou Kladna to má pramálo společného.

Stepan

Pokud nevěděl, co se mu v podniku děje, tak by to ovšem znamenalo, že byl něčím jako naivním bílým koněm. Neměl i on nést odpovědnost za detekci a analýzu rizik? Nemělo i jemu být podezřelé, jak jsou nastaveny vztahy mezi městem a DPP? Nebo i on dostal od policie pokyn, že nemá pachatele předčasně vyplašit?

MartinS.

No, víte, ani generální ředitel nemůže znát všechno, co se mu v podniku s 20 miliardami obratu a 11 tisíci zaměstnanců děje. A to, co se dělo, unikalo s největší pravděpodobností i auditorům. Když si chcete něco z podniku odklonit a oni to vlastně neodkláněli z podniku, ale od dodavatelů, a sedíte na dost vysokém postu, tak to prostě uděláte tak, aby se o tom šéf dozvěděl co nejpozději.

Stepan

Realita se neskládá jen z právní fikce vytvořené pravomocnými rozhodnutími. V trestním řízení jako dočasná procesní fikce platí presumpce neviny, v menežmentu ale platí předevsím presumpce odpovědnosti, tj. že ředitel odpovídá za to, co jeho organizace dělá a co se v ní děje. Pokud netušil, je to snad ještě horší, než kdyby se na tom aktivně podílel. A mimochodem, pokud by presumpce neviny platila opravdu důsledně, tak by vlastně nikdy nebylo možné nikoho podezírat ani vyšetřovat ani podávat trestní oznámení. Protože i na zjevného vraha nebo zloděje by všichni museli hledět jako na nevinného.

Bobek

Vysoká škola života, fakulta právnická. Institut presumpce neviny obvinění ani obžalobě samozřejmě nijak nebrání.

Gwann

Rozhodně nejsem fanoušek Boreckeho, ale poněkud to prehanite. A nazvat Witowskeho zlodějem a pravou rukou tunelaru, to už je na žalobu.

Že je to krom jiného projevem vašeho nevsedniho intelektu, to je další věc. Viz propojení na odsudek za řeceni pravdy – že jsou kupony v MHD v praze nesmyslné levne

Augusto Pinochet

…nově budované vlakové spojení do Kladna ukončit na Ruzyni…

kakov

Co je to za blbost?

Mikuláš Pelíšek

Aneb když neumíme potrestat viníky, potrestáme oběti. Ale tomu asi těžko porozumím, když mám, jak jsem se dozvěděl ze zdejší diskuse, coby Kladeňák jiné uvažování než zbytek planety.

Pavel Kula

Jezdím MHD často a mohu říci, že pod PID se doprava na Kladně jednoznačně zhoršila. Spousta linek jezdí se zpožděním, často nepřijede vůbec. Navíc každé dva měsíce se linky mění a předělávají, takže se nedivím, že se na tom Kladno nechce podílet.

Myšpul

Pokud to jsou linky 601 – 616 tak ty si právě Kladno řeší samo s Arivou (ČSAD MHD Kladno) a od PID si do toho moc kecat nenechá. Manželka dřív jezdila nejvíc 324 a tam problémy nezaznamenávala.

Pavel Kula

Díky za info 🙂

Lkprak

Akorát že linkové vedení a jízdní řády v rámci kladenské MHD si město Kladno určuje samo (jen v prvotní fázi si od toho nechalo „kecat“ od Ropidu, ale velmi rychle od toho opustilo).

Taktéž provoz těch linek zajišťuje „spřátelená firma“ ČSAD Kladno (již pod vlastnictvím Arrivy.

Pavel Kula

Díky za info, to jsem nevěděl, takže beru zpět.🙂

Jan Hojsák

Rád bych se zeptal, kdo vládne ve městě. Už kvůli tomu, že se blíží volby, by mě to zajímalo. Tento spor nahrává opozici.

Poudy

Máte internet a neumíte ho používat?

Jan Hojsák

Jen jsem se zeptal. Copak není diskuzní vlákno k tomu určené? Navíc, mistní budou o radnici určitě vědět více, než co se uvádí na městském webu.

Poudy

Není, diskuzní vlákno je určené k diskutování a přikládání faktů, ne k hloupým dotazům… Můj názor, promiňte. Všechno ostatní najdete zde http://www.googleforidiots.com

Stepan

To bývá uváděno jako takový typický rozdíl mezi muži a ženami: že muž považuje za jednodušší se podívat do mapy, zatímco žena považuje za jednodušší se někoho zeptat.

T B

Volf, který se tam dostal tak trošku nespravedlivě, volby nevyhrál

Petr

Tady bych si dovolil tvrdit, že to není úplně pravda. Jeho strana „Volba pro Kladno“ získala 13 zastupitelů z 33. Následně vznikla velká koalice proti ODS+ANO+SPD+KDU+STAN+TOP09 kteří měli dohromady 18 zastupitelů. Tato koalice vládla cca 2 roky a následně se podařilo VPK v roce 2020 přetáhnou některé zastupitele a od té doby sedí na magistrátu.

blue

Takže podvodně.

ČD4ever

Místní referendum by radním mělo poradit, jestli lidé z Kladna chtěji integraci do PID. To se v ČR ale bohužel moc neprovozuje.
Zbývá vyjádřit názor ve volbách, petice, dopisy zastupitelům, emaily, sociální sítě, občanská sdružení, letáky, …

Světlý ležák

A jsme u toho: Integrace, tarify PID jsou dost složitá záležitost, které zdaleka nerozumí všichni dopraváci. Má se k takhle komplexnímu tématu vyjadřovat občan, kterého to nezajímá (což je jeho plné právo) a ví o tom jen to, co mu selektivně řeknou příznivci nebo odpůrci kroku?

Jelen

Ok, takže tedy tarif PID bude nadále i na linkách 601 – 613 platit? Někdo tvrdí že ano, někdo zase že ne, tak jak to tedy bude?

Sova

Uznávat lístky PID jednostranně určitě můžou, to má město pravdu. Otázka je, kdo to zaplatí, protože pokud PID ty linky vyřadí, nebudou už za ně nejspíš posílat žádné peníze z prodeje těch jízdenek…

Leinad

To nejde z PIDu brát prachy jednostranně, jako z SJT?
(Chápu že při cenách PIDu by to bylo nesmyslně nízko, ale pro objednanou linku by to šlo)

idk123

Ono stejně lístek PID v buse MHD Kladno už nějaký pátek nekoupíte.

Frantík

Asi ne

babilon

Já bych počkal do září, do té doby se ještě může leccos změnit.

babilon

Jsem zmaten. V článku se píše, že po přestupu z vlaku na MHD Kladno si budu muset koupit novou jízdenku. Stránky města tvrdí „Kladno bude i nadále uznávat jízdní doklady PID.“

Lkprak

Jde o jednostranný krok města Kladna. Proto se o něm v přehledu, jež připravil Středočeský kraj a z něhož tato zpráva vychází, pochopitelně nepíše.

Jinak jsem moc zvědav na vývoj sporu. A ač bytem Kladeňák, fandím v něm Středočeskému kraji.

M19

Co je ochotno uznávat město je jedna věc, ale kraj to nemůže logicky prezentovat. Město také může že dne na den změnit názor, tak proč by kraj potvrzoval něco, co nemůže ovlivnit.

babilon

Tak proč tedy kraj prezentuje, že jízdenku PID město uznávat nebude?

blue

Protože město to může kdykoli změnit, pokud se změní linka nebo cokoli jiného. Kdyby kraj tvrdil, že uznávat bude, a Kladno do toho hodilo vidle, hloupí by vinili kraj, že jim lhal. Takhle od počátku říká, že to nejde, a nemůže ho nikdo nijak napadnout.

babilon

Pokud říká, že to nejde, tak lže. Má říkat, že to neví, protože to není v jeho kompetenci.

blue

Právně a smluvně to nejde. To, že Kladno dělá něco navíc, nic neznamená.

Stepan

Jakto že to právně a smluvně nejde? Pokud slíbím, že každému, kdo se prokáže vstupenkou do kina (které není moje), věnuji zadarmo zmrzlinu, tak mě ten slib zavazuje a právně a smluvně je to naprosto v pořádku. A je moje věc, proč to dělám a jestli se mi to vyplatí.

blue

Nejde to ze strany Kraje. Kladno je mi, upřímně, zcela u prdele, co si dělá. Kraj nesmí ručit za to, co dělá jedno vzpurné město, pokud to je v rozporu s platnými smlouvami. Ze strany Kraje tedy uznávání dokladů PID není možné, a tak se k tomu musí i chovat.

Vlčí svědomí

No, to sice můžete, ale to kino, jehož vstupenky „uznáváte“ nemá žádnou povinnost, vaši aktivitu jakkoliv prezentovat, nebo komentovat. Je to jen váš jednostranný postoj. Kino o něm ani vůbec nemusí vědět. A ten kec o tom, že je to vaše věc, je také trochu mimo. Pokud Kino usoudí, že jej svým chováním nějak poškozujete v očích jiných, tak už to nebude jen vaše věc a velmi rychle vám může být taková činnost zakázána soudem (a to minimálně). A pokud se udělá nedejbože, někomu z té vaší „zmrzliny“ blbě, tak se vám ta „vaše věc“ hodně NEvyplatí. Takže tyhle rádoby… Číst vice »

blue

Kladno si dělá další berličku, aby mohlo označovat SČK za ty špatné.

kubisek

Jak to bude Kladno dělat, když bude „odříznuto“ od MOS (odbavovacího systému)?

Jan Pecka

Cožpak dopravce ČSAD MHD Kladno nejezdí jiné linky v systému PID a tím pádem nemá přístup k MOSu?

Vlčí svědomí

teoreticky může nechat PID vyřadit autobusy pro MHD ze systému a „nepouštět“ do MOS kasy z těchto busů. Určitě se musí přihlásit do systému pod nějakou identifikací.

Tom

To asi ne. Busy přijíždějí mezi linkami. A PID to nemůže (a určitě ani nechce) ovlivnit.

Tom

Přejíždějí