Drážní úřad schválil názvy čtyř železničních zastávek

Rekonstrukce stanice Pardubice. Foto: Správa železnicRekonstrukce stanice Pardubice. Foto: Správa železnic

Tři z nových zastávek jsou v Pardubickém kraji, z toho jedna v centru krajského města.

Drážní úřad schválil další sérii názvů železničních zastávek. Ze čtyř položek ze seznamu se tři týkají Pardubického kraje, kde jde o dvě nové zastávky a jednu změnu názvu. Nová zastávka vznikne v rámci modernizace železničního uzlu přímo v Pardubicích. Město tak na svém území bude mít už osm železničních stanic či zastávek na několika různých tratích. Na území Pardubického kraje bude dále vybudována nová zastávka Choltice, stanice Svitavy-Lačnov bude přesunuta a přejmenována na Opatovec.

Poslední novou zastávkou, o jejímž názvu Drážní úřad aktuálně rozhodl, je Vlkov-Osová. Tato zastávka vznikne v Kraji Vysočina. Názvy zastávek budou platné od data jejich otevření.

Pardubický kraj

Nové zastávky

Název Pardubice centrum ponese železniční zastávka nově budovaná v rámci stavby „Modernizace železničního uzlu Pardubice“ na trati č. 001 Praha – Česká Třebová – Přerov – Bohumín. Zastávka se bude nacházet v obvodu ŽST Pardubice hlavní nádraží v km 304,549 – 304,689 (výhledově 304,539 – 304,709)

V rámci stavby „Rekonstrukce TZZ Přelouč – Prachovice“ na trati č. 015 Přelouč – Heřmanův Městec vznikne zastávka Choltice zastávka, ležící v obvodu ŽST Choltice v km 8,416 – 8,476 v katastrálním území obce Svinčany.

Změna názvu zastávky

Drážní úřad rozhodl o změně názvu zastávky Svitavy-Lačnov na Opatovec. Přesunutá zastávka leží na trati č. 260 Česká Třebová – Vyškov na Moravě v úseku mezi stanicí Opatov a stanicí Svitavy, nově v km 233,198 – 233,328. V rámci stavby „D35 Janovec – Opatovec – I. etapa“ dochází k přemístění zastávky z katastru Svitavy do katastru Opatovec.

Kraj Vysočina

Na trati č. 250 Havlíčkův Brod – Tišnov vznikne v rámci stavby „Rekonstrukce ŽST Vlkov u Tišnova“ železniční zastávka Vlkov-Osová. Zastávka leží v úseku mezi stanicí Řikonín a stanicí Křižanov v obvodu ŽST Vlkov u Tišnova v km 49,824 – 49,964 v katastrálním území Osová.

Tagy Drážní úřad nové zastávky
118 komentářů