Přehledně: Aerolinky škrtají v Evropě až čtvrtinu letů. Které lety ruší z Česka?

Letadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště PrahaLetadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha

Letecké společnosti v Evropě začaly s velkým rušením letů, zejména do Itálie. Důvodem je velký propad poptávky kvůli epidemii koronaviru.

Zpět na článek
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tobi96

Jsem asi dnes jediný ingorant kdo koukal jestli Ryanair nemá nějaké slevy na plánovanou květnovou dovolenoou ? 😀

jirka

„Doma bude, už se narajzoval dost“

Tom

To co Ryanair provádí je výsměch. Že zruší lety až od 15. resp. 17. 3.? To jako že ještě skoro 14 dní budou létat a podporovat šíření? Lety tak de facto ruší jen proto, protože nechce nikdo létat, ne proto, že by chtěl omezit šíření jako ostatní zodpovědné aerolinky.

Tom

A co to má s tím společného? Toto nařízení snad neumožňuje leteckým společnostem zrušit lety okamžitě? Proč to někteří dělají a jiní ne?

Jen tak

Lety do itálie zatím zakáízané nejsou. Čeká se na posvěcení EU, které tuším ještě nedorazilo.

Takže se Ryanair zatím kryje tím, že neprodává letenky na dobu za 14 dnů (aby mu lidi nekupovali letenky, které by pak musel eventuálně kompenzovat – i když pokud dojde k zákazu letů, tak kompenzace vypláceny nebudou)

nyní zatím zákaz není, tak nemá důvod něco rušit, a platit kompenzace (protože pokud nejsou lety zakázány a on by je zrušil, tak by kompenzace platit musel)

Anonymus

jen tak: a vy, naivko, si myslite,ze cestujici by nejakou kompenzaci nakonec dostal? tezko. nedostane nic.

Tom

Jste nepochopil můj komentář. Neřeším oficiální zákaz či kompenzace, ale skutečnost, že Ryanair se chová tak jak chová. Zajímavé, že jiné „klasické“ aerolinky nemají s okamžitým přerušením svých linek problém. Nic víc, nic míň.

Tom

Pane Sůra, to nemyslíte vážně. Ryanair oficiálně neví, že tady máme koronavirus a že ohniskem je sever Itálie? Váš článek se hlavně věnuje Ryanairu, proto jsem jej zmínil. Samozřejmě platí to stejné i pro easyjet. Očividně jste fandou Ryanairu, že se jej tak zastáváte.

viktor

Super je na tom že ten dopad u českých aerolinií není skoro žádný, oni přesměrují lidi(v skyteam) na jiný let s přestupem někde jinde…. takže podle mě problém nebyl vyřešen

Bob

Ale Prchal nám to doporučil, že by to prý mohlo posílit popularitu Babiše a odvést pozornost od jeho aktuálních kauz jako je korupce v brněnské buňce ANO, spory s EU o kontrolu dotací nebo odhalení emailů dokazujících, že Babiš nutil ministerské náměstky pracovat ve prospěch Agrofertu.

Tom

To mě minulý týden taky napadlo, když jsem ho viděl v TV, jak vypadá spokojeně.