cargo

Pražskou magistrálu čekají další omezení, z Argentinské kvůli opravám zmizí jízdní pruhy

Argentinská ulice v Praze. Foto: Praha7.czArgentinská ulice v Praze. Foto: Praha7.cz

Nové omezení naváže na již probíhající práce u Plynární. Řidiči musí počítat s provozem v režimu 1+1.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Azkaban

A budou cyklopruhy?

David

Bez cyklopruhu by to nebyla správná pražská rekonstrukce hlavního tahu! Doufám, že se ty pruhy protáhnou až do Letňan.

Snad brzo budou ubírat pruhy na hlavních tazích i kvůli speciálním pruhům pro jezdce na zvířatech. Podle mě je v Praze jako jezdců na koních a určitě je to jen a pouze kvůli chybějícím pruhům.

Idunno

Taky doufám, aspoň budu moct využít tu ulici i na kole pořádně.

Frantík

A teď je tam zákaz vjezdu cyklistům nebo co?

původní Jakub P bez tečky

Teď je tam myslím legalizovanej ten chodník podél plotu Orca, jak bývaly autobazary.

Pavel

Ocakavam, ze v Holesovickach a Libereckej bude kolona niekde az na uroven OC Letnan. Mohli s tym aspon pockat kym sa spravi Prosecka, kedze cast ludi obchadza zatvorenu Prosecku prave cez Liberecku.

To iste dlazdenie Hlavkoveho mostu, 31.10. sa dokonci nabrezie Edvarda Benesa a namiesto toho aby chvilu pockali tak 10.10. zacnu dlazdit Hlavkov most.

Taktiez nerozumiem co tam chcu akoze 2 tyzdne robit. Podla clanku ma byt odfrezovana len vrchna cast asfaltu a polozeny novy povrch. To by kludne mohli stihnut 28.10. – 31.10. ( sviatok + vikend ) s komplet zavretim a preasfaltovanim naraz.

Frantík

Asi nějaká hřibovina.

Hojakar

To máš jednoduché- první den to zavrou-..za 5 dnů to odfrezuji…za dalších 5 dnů začnou dělat nový asfalt…atp…a to nové značení, to bude zase dilo- cyklopruhy, různá další omezení apod… Podle hesla my tu autodopravu prostě v Praze zaspuntujeme

Petr

Tak schválně jak bude vypadat ulice po rekonstrukci? Cyklostezka? 30 kmh? Příčné prahy? Zúžení pruhů?

Frantík

Ty jízdní pruhy pro cyklisty jsou fajn, pokud se adekvátně rozšíří silnice a jsou fyzicky oddělené (podobně jak tram.pás)

Někdo

„pokud se adekvátně rozšíří silnice“

Přesně tak. A to stojí moc peněz. Pro jednoho šlapku za hodinu. A hlavně to příliš neomezuje auta…což je v očích současného vedení ovlivňovaného teroristickou organizací „Auto-mat aneb dáme autům mat“ jasné negativum. Už vidím novou Argentinskou – jeden pruh v každém směru, druhý pruh vymalován červeně s piktogramem kola, 30 km/h a aspoň šest retardérů.

dejf

Né že bych chtěl bejt škodolibej, ale to je jako říct že nejlepší způsob dopravy je v limuzíně s holkama a šampaňským. Ale realita bude v jednom případě namatlaný pruhy na silnici a v druhým nacpaná tramvaj.

Mrc

„ti blbý piráti zas zasekají už tak za sekanou Prahu“ 🙂

Ondra

A nebylo by lepsi nechat tu magistralu uplne rozpadnout ? 🙂

Mrc

To neříkám,já jen reaguji na ty, co si stěžují na současný magistrát, že je praha zasekaná.

Vochomůrka

Stěžují, nestěžují. Pravdou je, že Praha a její žalostný stav byl jedním z důvodu, proč byli Piráti skoro vypráskáni z Parlamentu

jkjk

Proto taky PirSTAN získal v Praze a Středních Čechách z celé republiky nejvíce hlasů (Praha 22,6; STČ 16,46; celá republika 15,62), že.

Kubrt

Ano; proto v Praze byli zvoleni dva ze čtyř pirátských poslanců (a třetí ve středních Čechách, kde se dá zkušenost voličů s Prahou předpokládat víc než jinde). S těmi důvody pirátského výplachu to bude složitější. Závěrem; pražský radní pro dopravu nemá s pirátskou stranou nic společného, ač vizuálně by tam zapadl.

Petr

V Praze i střed. kraji měl PirStan nejvíce poslanců – 6. V ostatních krajích to bylo méně.

Kubrt

Mluvím o nových poslancích z řad pirátů, nikoliv koalice Pirstan.

Jakub P.

Ano, bohuzel pro Piraty si vetsina Prazanu mysli, ze Scheinherr je za Piraty. Coz se muze projevit pri pristich volbach, Pirati budou potrestani za dopravu v Praze a Praha Sobe jako hlavni vinik ziska procenta navic…

Holy James

Do pekel snad půjdou Piráti i Praha sobě.
Jedna verbež.

súdružka Kolesárová

Nechte pana Vochomůrku být, chtěl si jen přihřát svou protipirátskou polívčičku napsáním úplnýho nesmyslu a vy mu to takhle kazíte…

Mrc

Pokud se nepletu, tak se někde řeklo, že na současný stav stačilo, aby 20% lidi zakrouzkovalo starosty..

Hojakar

Opravovat a udržovat se musí, ale trošku koordinované…což soucasny magistrát nedělá ani náhodou….už tak je šíleně zasekaný sever Prahy, tak to ještě více zaspuntujeme…. Místo toho aby přemýšleli že když omezí jednu z hlavních komunikaci, tak musí být průjezdné objízdné trasy- ale to oni ne, oni to pro jistotu rozkopou celý… Teda omezí a klidně 14 dní na uzavřeném úseku není vidět ani noha