Pražská tramvaj T3 Coupé získala v Německu cenu za design

Za uplynulé dva roky unikátní tramvaj absolvovala více než 400 jízd a přepravila přes 6 000 lidí

Tramvaj T3 Coupé, kterou pro Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) navrhlo studio Anna Marešová designers, získala ocenění v mezinárodní soutěži German Design Award. Porota ji v aktuálním ročníku 2021 přiřkla v kategorii Letectví, vodní doprava a železnice nejvyšší příčku Gold. Slavnostní předání ceny proběhne v únoru 2021, oznámil dnes DPP.

„Zdá se, že z T3 Coupé se pomalu stává celebrita a ikona pražské MHD. Krásný design a řada ocenění mají v konečném důsledku pozitivní dopad na její využívání,“ uvedl člen představenstva DPP Jan Šurovský. T3 Coupé získala už loni i Red Dot Design Award.

Podle poroty German Design Award se designérům povedla nová, inteligentní interpretace historického vozidla, čímž vytvořili most mezi tradicí a inovativním designem.

Tramvaj T3 Coupé vznikla před dvěma lety, do pražských ulic poprvé vyjela 24. října 2018. Tramvaj si lze u DPP pronajmout. I proto má vozidlo místo někdejšího stanoviště průvodčího bar. Podlaha je dřevěná a připomíná lodní palubu, čímž souzní s námořnickou modří karosérie.

Nejtěžší na celé přestavbě staré tramvaje T3 (jejíž vnější vzhled navrhl na přelomu 50. a 60. let František Kardaus) údajně bylo sehnat skla na okrajové části střechy. V tuzemsku se nakonec našla jediná firma, která otvory naskenovala, samotná výroba skel pak probíhala v Turecku.

Za uplynulé dva roky tramvaj absolvovala více než 400 jízd a přepravila přes 6 000 lidí.

Tramvaj T3 Coupe.
Autor: DPPTramvaj T3 Coupe.
Autor: DPPTramvaj T3 Coupe.
Autor: DPPTramvaj T3 Coupe.
Autor: DPPTramvaj T3 Coupe.
Autor: DPPTramvaj T3 Coupé.
Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářTramvaj T3 Coupé.
Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářTramvaj T3 Coupé.
Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářTramvaj T3 Coupé.
Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářTramvaj T3 Coupé v dílnách v Hostivaři.
Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářTramvaj T3 Coupé. Pramen: DPPTramvaj T3 Coupé. Pramen: DPPTramvaj T3 Coupé. Pramen: DPP
Tagy dpp German Design Award T3 Coupé
43 komentářů