Před podchodem pod D1 v Praze jsou desítky klád, aby do něj nemohli cyklisté a chodci

Zablokovaný vchod do podchodu pod D1. Foto: MČ Praha - ÚjezdZablokovaný vchod do podchodu pod D1. Foto: MČ Praha - Újezd

Omezení na páteřní cyklotrase je kvůli stavbě protihlukové zdi, která se však nestaví.

Zpět na článek
141 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Patrik

Na sociálních sítích se objevují zprávy, že MČ Praha – Újezd před podchod složila desítky klád, aby cyklistům a chodcům zabránila v jeho používání. Příspěvky jsou ale zavádějící a mylné. Jak je to tedy s těmi kládami? Městská část je tam samozřejmě neumístila, proč taky?! Umístil je tam zhotovitel stavby, a to zcela v souladu s plánovaným postupem prací.

Tomu říkám slušný alibismus. Kdopak ten postup prací asi schválil? Ne že by se mě tohle nějak dotýkalo, spíš mně to taky přijde jako z východu než z Česka.

Pospecnik

No, když jsem si precetl článek, tak duvodem asi nejsou až tak restrikce vůči chodcům a cyklistům, ale potřeba jezdit pres stezku napříč těžkou technikou…

Y.K.

Nic to nemění na tom, že bez náhrady znemožnili překonání dálnice, resp obejít se to dá nějakou 6,5km tůrou.

Jakub P

To je doplněný později už jako damage control, ze začátku to obec prezentovala jako zábrany proti pěším a cyklistům.

Pokud to opravdu potřebujou pro průjezd těžký techniky na stavbu, tak budiž, je možný, že se jiná cesta opravdu najít nedala.

Ale vzhledem k tomu, že na stejně dlouhou dobu zavřeli i sousední podjezdy kolem Botiče o kus dál, tipuju, že s s minimalizací dopadu stavby na pěší a lidi na kolech na těchto stezkách hlavy nelámali.

Alfonzmameluk

Lidé nerespektují nic, tak proč by měli respektovat jeden zákaz do podchodu. Na každou stranu policajt s pendrekem a pořádně přetáhnout přes záda.

Daniel Felgr

Tak na Opatově asi pan starosta dálnici nepřecházel, od Kateřinek není udělaný přechod ,aby člověk přešel silnici v pohodě a dále pokračoval přes most nad dálnicí. Další možnost je v Průhonicích pod mostem a ten je také zavřený. Úředníci umějí skvěle plánovat.

Pepa Mrázek

To by jste se asi divil kdyby vám ty klády ležely před vchodem do domu a vjezdu do garáže

Jiří Kocurek

Nad umístěním zákazu/dopravní značky nemá řidič co přemýšlet, co pochybovat, a když bude STOPka uprostřed ničeho, tak má zastavit. JInak pokuta. LIKVIDAČNÍ!

A taková byla rétorika dopravních expertů, kteří zákon ani nečetli, natož aby dělali zkoušky.

Honza

Tak si aspoň jednou i někdo jiný než řidič na silnici užije omezení, u kterých nevidí nejmenší důvod. 🙂

Sporak

Ale můžou si přece stěžovat u dotyčného orgánu. Stačí prý nebejt línej.

mgr.pavel

„Ať sousedovi taky chípne koza, když chcípla mně“.

Pěkně úchylné myšlení máte, Honzo..

Pivis

Dosud chcipaly kozy pouze motoristum

Pupu

Naplánovat stavbu na léto, kdy vrcholí turistická aktivita na stezce je mimořádná demence.

Tr.

Demence je, že nikdo necumi na značky a po vyheti že stezky se šíření hrnou jednosměrkou, aby ušetřili 10m na kole.

Kubin

Všude se žehrá na nedostatek stavebního materiálu (řeziva nevyjímaje) a pak člověk vidí tohle…
Když mají evidentně dřeva nazbyt, mohli to aspoň poslat na Moravu a ne na tuto zrůdnost…😑

Kubin

Nabídka brigády. Zn:motorová pila výhodou

Tom

a že ten podchod rovnou nezaminovali?

Tr.

Ja bych ho zrusil.

Luboš Obermajer

Obermajer

Marťas

Tomu říkám nebezpečné bezpečnostní opatření. To může skutečně vymyslet jen hlupák!

Jiří Kocurek

Mno a teď si představtě, že do spadlého stromu na silnici nabourá motrokář.

Všichni budou vědět, že jel nejmíň 150 jinak by se mu nic nestalo. Jak je to relativní, cyklista je rád za 40 km/h a tohle mu může ublížit.

Jarda Š.

Pořádně jste ten článek nečetl. Je tam zákaz nejen vjezdu cyklistů ale i vstupu a ty klády jsou základem pro provizorní cestu pro těžkou stavební techniku, jejíž zřízení brání užívání stezky. Problém je v tom, že ve stavebním řízení zhotoviteli povolili uzavření stezky místo toho, aby požadovali zřízení provizorního ženijního mostu a zachování provozu na stezce.

Tr.

Budete kvůli stezce delat most přes dálnici? Vy jste ale chytrák.

Jarda Š.

Ne přes dálnici, ale přes ten úvoz, kterým vede cyklostezka.

Zvoník

To se zas nějaký radní ukázal. Inteligence sama. To snad zabrání přelézt jenom invalidům a vozíčkářům…

Pavel

Bohuzel na pobliti je vyjadreni uredniku o bezohlednosti chodcu a cyklistu. Ta bezohlednost je uplne jinde, totiz prave na tom urade.

Milda

Cyklisti jsou naprosto bezohlední! U nás zákaz vjezdu všech vozidel cyklisti naprosto nerespektují, proto o kus dál zákaz vjezdu kol, opět ani jeden neselže, následuje pěší zóna a zase nic. Přejezd závory dole každý druhý to obchází! Červená na semaforu cyklista zkušebně zajede na chodník a projede po přechodu, že tam jdou děti nevadí.
Tak se nedivte!

Ctenar

Milda je vůl

Martin

To je možné já ho neznám ale má pravdu. To co píše je jako kdyby žil v Mladé Boleslavi. Co ve městě pumpičky tropi je ukázkové chování blbů.

Jiří Kocurek

V čem je vůl? V tom, že zákaz vjezdu všech vozidel neplatí pro cyklisty?

Miroslav B.

Zákaz vjezdu platí pro všechna motorová vozidla tudíž neplatí pro cyklisty ovšem zákaz vjezdu kol již platí pro kola nikoliv však pro motorová vozidla.

TomášM

Značka B01 platí samozřejmě i pro cyklisty. Pokud by tam byla B11, tak tam cyklisti mohou.

MaT

Nastudujte si prosím platnou legislativu. Zákaz vjezdu všech vozidel (B01) se opravdu týká VŠECH vozidel a cyklista na kole je také vozidlo… Bohužel stejně pomýlený názor jako Vy asi má i dost úředníků, kteří rozhodují o umístění dopravního značení a pak tu značku B01 dávají všude i v místech, kde celkem není žádný důvod, aby tam cyklisté jezdit nemohli – některé lesní a polní cesty a podobně. Když se pak dotyčných úřadů člověk ptá, proč tam cyklisté jako nesmí, tak právě odpovídají, že cyklisté tam mohou a že je to vůbec nenapadlo… V lepším případě pak dojde k výměně značky… Číst vice »

Jakub

Stačí vést kolo a zákaz už neplatí :-)))

dub

a ty seš korunovanej vůl

MaT

Prosím, neházejte všechny cyklisty do jednoho pytle. Jsou i tací, co jezdí podle předpisů. Třeba já. Žádné chodníky, nikdy na červenou, ukazuji změnu směru… A myslím, že nejsem sám. Konkrétně k těm značkám B01 (Zákaz vjezdu všech vozidel) – bohužel spousta lidí si myslí, že pro cyklisty neplatí a bohužel občas i někteří úředníci co o tom rozhodují (viz jiný můj příspěvek v tomto vlákně). Někde to jde tak daleko, že je tato značka dokonce na stejném slouku, co žlutá cedulka se značenou cyklotrasou… Takže tahle značka tím pádem úplně devalvovala… Já se snažím proti tomuhle aspoň bojovat tím, že… Číst vice »

Tomas

Prosim jak vypada znacka Zakaz vjezdu vsech vozidel?

Zbyněk

Až bude umět úřad a PČR správně používat dopravní značky B1 a B11, tak pak po někom něco chtějte. Dole v odkaze máte použití B1 na cyklotrase KČT 2004 schváleno úřadem a PČR. Takových případů jsou desítky ročně.

https://ostrov.cz/410-21-verejna-vyhlaska-opatreni-obecne-povahy-stanoveni-mistni-upravy-provozu-na-pozemni-komunikaci-v-obci-abertamy-ul-vodarenska-p-p-c-509-17-k-u-abertamy-umistenim-dz-b1-zakaz-vjezdu-vsech-vozidel-v-obou-smerech-dz-e13-s-textem-mimo-dopr/d-21483

Ross

I cyklista je povinnen řídit se dopravním značením a jeho názor je úplně k ničemu. Tady je Zákaz vjezdu všech vozidel B1 z důvodu několika smrtelných zranění při střetu cyklisty s chodcem. Odnesli to hlavně chodci. Dodnes většina cyklistů tuto značku nerespektuje. Opravdu tam není náhodou. Má to svůj důvod. Stejně jako přednost zprava, kterou taky většina cyklistů nedodrzuje, oni se přece vejdou mezi chodník a auto. A kdyby ne, mají přece všude přednost. Omyl. Cyklista není chodec a musí dodržovat pravidla silničního provozu. A to už vůbec nemluvím o těch cyklistech, co si po průjezdu zákazem vjezdu sednou na… Číst vice »

Zbyněk

„Tady je Zákaz vjezdu všech vozidel B1 z důvodu několika smrtelných zranění při střetu cyklisty s chodcem.“
Můžu vědět, o které se jedná místo?

Jinak já jsem párkrát na úřad kvůli navrhované B1 volal a vždy z nich vypadlo, „no cyklotrasa, nás vůbec nenapadlo, že tam je“ ale nakonec vždy dali B11.

Šejdr

Podobně inteligentní nápad jako když kdysi před mnoha a mnoha lety nějaký zelený mozek vymyslel, jak vyřešit problém s lidmi z vesnic, kteří si zkracovali cestu do nejbližšího města tím, že jezdili po silnici přes VVP (vojenský výcvikový prostor). A vymyslel panely naskládané na vozovce těsně za horizontem. Hned druhý den se na tom zabil motorkář. No a pak skutečně měly zelené hlavy klid, nikdo už se po té silnici neodvážil jet, protože netušil, co tam bude ležet příště. Akorát bych nečekal, že obdobnou šílenost někdo vymyslí v roce 2021.

Martin

Proč ne? To je Praha 😂😵

Jiří Kocurek

Za horizont? S touhou, aby se tam někdo zabil? Tak to je vlastně dokonaná vražda.

Ondra

To tam nešlo udělat provizorní přístřešek z lešení, aby se dalo bezpečně projít i během stavby?

Je vidět, že u nás je stále standard chodník nebo cyklostezku prostě bez náhrady uzavřít a ty, kteří o tom rozhodují, ani nenapadne se zamyslet nad nějakým řešením pro chodce a cyklisty 🙁

Sch

Naprosto přesně, pokud objížďka pro cyklista trvá dvacet minut a pro chodce hodinu, nelze uzavřít bez náhrady jrn kvůli bezpečnosti. Být to silnice pro auta tak se snaží daleko víc zachovat průjezd.

Tomáš Záruba

Kanystr a sirky vlastní…? 🙂

Frend

Nechce někdo tři kubíky dřeva za odvoz? K mání v Praze pod D1. A až se lidi naserou, bude tam hezká vatra 😀

lol

njn postavili podchod z verejnych penez a a voni jim tam chodej lidi…
úřednická hovad neznají míru, ale snad se toho nějaký schopný prudič chytne a nechá zodpovědného úřeníka nesmyslné navezení klád zaplatit ze svého a podá na něj trestné oznámení za nehospodárné nakládání s veřejným majetkem ať jde do tepláků úřednickej zmetek

Gwann

ale klid. tohle není rozhodně na tepláky. a nápad byl, řekl bych, někoho voleneho.

ale když jste tam spravedlivě rozhořčen, požádejte sio informace dle zákona osvobodném přístupu…

Sporak

Tak skočte na nejbližší služebnu a podejte ho sám, ne? Nebo Vy jste jen neschopný prudič?

Jindřich

Díky moc za vložení odkazu na mapu do textu článku! 🙂 👌

Lektor

Nějak se všude rozmáhá neuvěřitelne buranstvi a neschopnost prijimat jiné názory a neschopnost jakékoliv diskuse.

sýr

fňuk fňuk fňuk fňuky fňuky fňuk 😃 😃 😃 😃 😃

PetrN

Budu hádat, kdo tam vede radnici.. Zkusím zcela namátkou.. Piráti? 😂.. Něco tak blbeho by nevymyslel ani v SPD nebo u Volného, a to už je co říct

Y.K.

To je úplně jedno kdo radnici vede, tohle je typická ukázka panovačného úředníka, kteří tam prohnívají všechna volební období.

Český úředník nerad řeší zato miluje vydávání zákazů a příkazů.

Sporak

A Česi zase milují zákazy a příkazy, tedy dokud se týkají druhých 🙂

Jiří Kocurek

Bohužel je to tak. A když se jim stane to, co přáli ostatním, tak řvou jak pominutí.

mgr.pavel

Hádáte špatně: https://praha-ujezd.cz/samosprava/zastupitelstvo-mestske-casti-praha-ujezd/ nikdo z Pirátů.

Navíc, i vaše myšlenka „Piráti hází klacky pod nohy cyklistům a pěším“ je naprosto mimo. V realitě je to spíše naopak..

Zkuste příště trochu přemýšlet anebo googlit, než plácnete takovou kravinu 😉

Bdtax Fan

Jo, to by přesně odpovídalo. Hnutí Pro Prahu je ztělesnění ultrapapalášů, kteří před volbami nalili nepředstavitelné množství prostředků do kampaně.

Vojtěch Hrabal

O uzavření komunikace rozhoduje silničně správní úřad, je to přenesený výkon státní správy. Tedy se jedná o ÚMČ Praha 11. Kombinace starosta od Pirátů a první náměstek z ANO. Formálně do toho úřadu nemůžou kecat, fakticky na ně nějaké páky mají.

Gwann

opravdu, genitalni dedukce

dopravak

Tohle by sedělo spíše na modré straky.

Roman

Jaké politické příslušnosti je starosta MČ nevím. Ale vím, že je mj. majitelem hospody, do níž se přes zátaras nedostanou hosté…

Martin

Příspěvek byl z Facebooku městské části Praha – Újezd po vzrůstající nespokojené diskuzi nenápadně smazán.. 🙂 🙂 🙂

Martin

Me by zajimalo, kolik stalo to navozeni a slozeni klad, natoz pak jejich odvezeni…

Petr

Byla to výborná investice, cena dřeva stoupá, ještě na tom vydělají a kupec si to rád odveze 😋.

Kamui

Lepší by bylo postavit tam měšťáka v civilu, instruovaného aby to každému naúčtoval v maximální možné výši.

J.K.

Za průchod místem kde se nic nestaví? Spíš vyměnit radní…

Y.K.

Především by úřední befel měl dávat smysl. Tahá tam něco jeřáb nad cestou? Uzavřeme. Nic se tam neděje? Pak není důvod uzavírat a utrácet prachy na snahy kravinu prosadit silou.

Sporak

měšťák v civilu není úřední osoba (krom par 7 odst 2 zákona č. 553/1991 Sb. což asi nebude tento případ)

Jiří Kocurek

Někteří by jenom rádi zpátky lidové milice a pendrekárnu, aby si mohli praštit za to, že má někdo… dlouhé vlasy. Nebo televizi s dálkovým ovládáním. Nebo kalkulačku od TI.

dub

pěkná komedie ještě že se nerozhodli pro plot pod proudem

Gwann

samostrily. jak na hranicích NDR.

dub

rozkaz zněl jasně nesmí projet za žádnou cenu…

sladlu

Jeee drivi zdarma :;)

Gwann

taky řešení, vlastně nejlepsi

K.S.

A já jsem myslel že se jim tam jenom převalil valník… Proboha, kde to jsme?! V první řadě se cesty mají uzavírat jen na dobu nezbytně nutnou a ne na celou dobu stavby a pokud jim tam lidi „bezohledně“ lezou tak nevidí důvod zavření. Což je problém. Mohlo by mi to být jedno, je to pro mne v cizině, problém je že tahle arogance moci se pak rozlézá po celé zemi, učí lidi k absolutnímu nerespektování pravidel a působí obecný orální rozklad a hnusobu. Je mi jedno jestli za to může úředník, nebo politik, jestli je levicový, nebo pravicový, jestli… Číst vice »

Vít Jůza

působí obecný orální rozklad a hnusobu.

K.S.

Překlep 😀 Mělo být samozřejmě morální.

Simi

¨mne se to líbí s překlepem je to takové jiné:)

Petr

Mohl to být pojem že stomatologie, případně sexuologie 😋.

K.S.

Spíš venerologie, ne? 😀

Jiří Kocurek

Lajzli by si to, když by potřebovali nadělat odsouzené na nucené práce.
Slyšel vtip o *****, nenahlásil to. Lágr.

K.S.

No o lágrech za feudalismu jsem moc neslyšel, to tak o obecní šatlavě. (teď samozřejmě pracují s naším kontextem)

Rakev

Typické české chování.

Nikdo nic nedělá, ale zákazy to jo.

Zrzek

Tak jsem zvědavý jak dlouho to tam vydrží. Vypadá to na smrk a po dřevu je shanka. Jak dlouho bude trvat než to někdo přemístí na neznámé místo.

dub

pravda už je pomalu třeba shánět dříví na zimu a zvlášť na vesnici

lukas

Na venkově „za Prahou“ je to běžné, nejste trochu zpovykaní? 😂

mgr.pavel

Ono je někde běžné bezdůvodně zavírat komunikace na dlouh měsíce? 😮

Adamgolias

Jo , D11 exit 35 směr Vrbova Lhota. Jednosměrný provoz z důvodu rozšíření komunikace. Na stavbě pracují 3 dělníci 6 h denně , původní silnice je plně průjezdná , leč z poloviny zavřená. Řešením je místo kyvadlového provozu objížďka přes okolní obce.

Jiří Kocurek

A nozí autobijci by nad tím skákali radostí.

Roman

Všude!!

-TR-
Tomáš

Dik , poptal jsem starostu kudy vede objízdni trasa.

Michael

Musíte Opatovská a pak Chilská po tom mostu přes dálnici, který v současnosti prochází rekonstrukcí, takže jsou tam zúžení apod. :DDDD

Jelen

A podchod pod D1 u Botiče v Průhonicích je taktéž uzavřen…jak mám xakru tuhle dálnici na kole překonávat? Po té rozbité silnici z Újezda do Průhonic, po které se pro její stav na kole jezdí dost špatně?

K.S.

Doporučuji přejít na MTB, ale chápu Vás. toto chování je hnusné.

Jelen

MTB mám, ale i tak není zmíněná silnice nic příjemného, navíc vede úplně jinam, než cesta z tohoto podchodu.

Tomáš

Arogance moci, zlovůle úředníka. Být občanem dotyčné MČ musí být med.

J.K.

Dobrý Rusko… 🙂

-TR-

Vtipné je, že ruské metody nejčastěji používají ti, kteří se nejvíc zaklínají, že patříme na Západ.

Lektor

Taky jsem si v poslední době všiml, ono když byste vzal poslední dva roky tak paradoxně je v Rusku větší Svoboda. To by mě v životě nenapadlo, že to napíšu.

Jan Severa

Jakože jsme na tom hůř než v zemi, kde se prezident snaží zavraždit opozičního předáka?

mgr.pavel

Vážně? Už se v Rusku nezavírá do vězení a netráví se lidi, co si dovolí veřejně se postavit proti Putinovi?

I vy trolle jeden..

dub

tohle je horší než ruské praktiky

Jakub P

Moc pěkný, chtěl bych vidět zápis z projednání tohoto způsobu zábrany. (a teda jestli je ta fotka autentická, tak to pro značnou část chodců a nejspíš i část cyklistů nebude problém překonat, možná to někdo bude brát i jako vítané zpestření cesty.

Jan Sůra

Fotka je skutečná

Jakub P

Blbě jsem to napsal, že je skutečná věřím, spíš jestli je to finální podoba. Protože pokud ano, tak si koledujou o to, že to budou lidi přelejzat a na někoho to spadne.

dub

když nepomůže dřevo tak navezou kamení
a když nepomůže ani to tak tam přijede tank

Simi

A když nepomůže ani tank, tak co?

dub

minove pole

MaT

Říkejte si tomu extrém, ale… Skutečně masivní letáková kampaň. Trička a alegorické vozy…

Viz:

https://www.youtube.com/watch?v=bDJG-hKtk3w

Asi kolem druhé minuty… 🙂

Michael

Tak když už to tam takhle pěkně zašpuntovali, tak by rovnou mohli ten podchod rozšířit a osvětlit…

Big Fat Fabulous Woman

V Újezdu mají na radnici asi ODS, jinak si takové magorství vysvětlit nedokážu.

Kubrt

Přestaň kydat, když si ani neumíš zjistit, kdo na té radnici sedí.

sýr

A ty si dej nálev Kubrte! 😃

emha

Starosta a většina zastupitelstva jsou z politického hnutí Pro Prahu: https://praha-ujezd.cz/samosprava/zastupitelstvo-mestske-casti-praha-ujezd/

Ondra L.

Jestli by nam nakonec nebylo lip, kdyby se uz na ty stavby vykaslali…

Lektor

Nebojte kapsa už je vysypaná

-TR-

Dřevo se naštěstí dá spálit. Takže tento problém lze vyřešit poměrně jednoduše.

bohyn

Ty si asi u taboraku nikdy nesedel. To bys vedel, jak dlouho trva, nez takova klada chytne a jak dlouho hori. Tohle nezapalis kanystrem benzinu 😀

Neonym

Tohle my prostě umíme. Udělat nějaké úplně zbytečné omezení a naučit lid ho kvůli jeho zbytečnosti nedodržovat. Ale aby se na to ještě někdo takto pedantsky upnul a měl škodolibou radost z toho, jak to všem nandal, to jsem snad neviděl. BTW na tom obrázku to vypadá jako někde daleko na východě, čemuž odpovídá i to řešení s kulatinou.

Gwann

jo, jo, to je jak z blbeho filmu o gangsterech odněkud z balkánu…vysypat náklaďák štěrku nebo tak něco…

doufám, že ty klady si i MC někde koupila.

bylo by fajn se jich zkusit optat kolik tahle sranda stala…

Kebab

Naprosto přesně. Vytvoříme bezdůvodné omezení, které mimo jiné snižuje váhu všech ostatních omezení, viz např. plné čáry, naučíme lidi ho nedodržovat a pak ho jednou za čas vymáháme – zcela bezpracně, ovšem průkazně. Výsledky žádné, ale to už pochopitelně nikoho nezajímá.

Jan

Koukám, že městská část má svoje obyvatele velmi ráda. Na 5 měsíců znemožní průchod, zcela bez náhrady, ačkoli se evidentně celých 5 měsíců v daném místě nepracuje. Místo aby se snažili domluvit a tu uzavírku udělat na pouze nezbytně dlouhou dobu, nebo zavést náhradní dopravu, tak tam radši složí dřevo. Tohle by člověk očekával někde na dálném východě, ale ne u nás!

MartinS.

Náhradní dopravu pro pěší a cyklisty? Pokud je to staveniště tak tam nepovolané osoby nemají co dělat. Rozumím MČ, že nechce nést odpovědnost za to, že přístupu nepovolaných nezamezila. A jak víte, že se nesnažili domluvit?

dopravak

No když vidím ten stavební ruch nad podchodem, tak to celkem „chápu“. No nevím, jestli by nešlo vymyslet nějaké inteligentnější řešení, třeba nechat stavební firmu zabezpečit podchod tak, aby se tam dalo po většinu stavby chodit (třeba ochranné lešení, aby na nikoho nic nespadlo) a podchod uzavřít jenom na nezbytně nutnou dobu. nebo snad chcete říct, že tam bude 5 měsícu v kuse viset něco z jeřábu?

Sporak

tak to asi není oprava fasády, kde padá maximálně omítka, možná dělníkům kladivo

dopravak

Jasně, na tím podchodem bude 5 měsícu v kuse viset kus protihlukové zdi na laně. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Leinad

Na chodnících k podjezdu Průběžná – Švehlova je cedule typu“zavřeno, běžte na bus 177″.
Kvůli uzávěrám lávek v Praze už několikrát byl přívoz vedený jako výluková linka PID.

Jakub

„Vyřešili“ problém a odjeli na dovolenou …

Jan Kostka

Po A23 jsem jel v tomto úseku v pondělí, náhradní trasa pro cyklisty je krásně značená z obou stran a je v pohodě. Pro pěší to je trochu komplikace, na části objízdné trasy chybí chodník. https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=14.5476323&y=50.0071589&z=16&rc=9h8KyxX1lE5V0dNO&rs=stre&rs=stre&ri=123808&ri=118562&mrp=%7B%22c%22%3A121%7D&xc=%5B%5D&rwp=1%3B9h8FjxX1Ht60fEjNKfeMULfdjgOofdugNeGfgSqPLWHfW2gUnCggUcCV

Pavel Bláha

Ta uzávěra bude ale zřejmě jinde, ale objízdná trasa existuje… https://mapy.cz/s/facagugumo

Jan

Pro chodce to je jenom půl hodiny, resp. 2 kilometry navíc, super alternativa.

Vojtěch Hrabal

Na Chilské je nyní omezení dopravy a od poloviny srpna do konce září bude i tato krkolomná objížďka/obcházka zrušena: zábor pravého jízdního pruhu na mostě přes dálnici D1 (i přilehlého chodníku) – ve směru od křižovatky Chilská x Opatovská na okružní křižovatku Na Jelenách x K Hrnčířům x Chilská.

https://www.praha11.cz/cs/media/aktuality/deje-se-na-jiznim-meste-a-okoli/tsk-zahaji-od-utery-4-kvetna-stavebni-prace-na-mostnim-objektu-prevadejici-chilskou-ulici-pres-d1.html

Ano, nějaká objízdná trasa samozřejmě vždy existuje i kdyby se kládami přehradila Magistrála pod vocasem.

babilon

Ul. K Hrnčířům, tak to je opravdu lahůdka. Chodník nechodník nebo úzká frekventovaná silnice, fakt nevím, co si vybrat. A dále dvoje schody. S elektrokolem jedna radost.

Jakub P

Nicméně obě jsou zřejmě kvůli stejný akci a obě až do konce října.

David

Je to ještě lepší než na fotkách, ten most se opravuje a nejsou tam teď části pro pěší. I kvůli provozu ten míst není ideální. Do Šeberova se teď prostě pěšky či na kole bezpečně nedá.

P73

Díky za upřesnění!