Praha zruší stanoviště pro koňské povozy, vyšla vstříc ochráncům zvířat

Koňský povoz na Staroměstském náměstí. Pramen: CzechTourism/Kudyznudy.czKoňský povoz na Staroměstském náměstí. Pramen: CzechTourism/Kudyznudy.cz

Praha se podle radních nejnovějším rozhodnutím přidala například k Paříži, Londýnu nebo Oxfordu.

Pražští radní na dnešním zasedání zrušili stanoviště pro koňské povozy na Staroměstském náměstí a ve Stromovce. Účinnost nařízení je od 1. ledna 2023, oznámil na twitteru radní Adam Zábranský.

„Reagovali jsme tak na kampaň Kůň není stroj. Za mě koňské povozy do dnešních měst nepatří, nevím, proč by je Praha měla podporovat,“ uvedl Zábranský. Podle organizátorů kampaně koňské povozy nepatří do 21. století, mluví o zbytečném a nepřirozeném zatěžování zvířat.

„Koně nejen na Staroměstském náměstí vozí zájemce z řad turistů na několika různých trasách, které vedou výhradně po rovině. Kočár vážící přibližně 300 kg je tažen dvěma koňmi a může se v něm vézt maximálně pět lidí. Koně tahají téměř výhradně v kroku, pouze křižovatky projíždí klusem, aby nebrzdili provoz. Kováni jsou plastovými podkovami či podkovami s pásem gumy pod patkami, které tlumí nárazy,“ píše se na stránkách Kudyznudy.cz, které provozuje státní propagační agentura CzechTourism.

Praha se podle Zábranského nejnovějším rozhodnutím přidala například k Paříži, Londýnu, Oxfordu, Barceloně, Montrealu, Římu, Chicagu, Salt Lake City nebo Las Vegas.

Tagy koňské povozy praha seznam
154 komentářů