Praha získá další přímé spojení do Perského zálivu. Jazeera Airways začne létat do Kuvajtu

A320neo společnosti Jazeera Airways. Foto: Anna Zvereva / Flickr.comA320neo společnosti Jazeera Airways. Foto: Anna Zvereva / Flickr.com

Kuvajtský dopravce nabídne dva lety týdně s A320neo.

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
OtaZ

nezní to špatně, ale neplatilo dřív, že do Kuwaitu šlo vstoupit jen na pozvání někoho z místních? Přiznám se, že jsem aktuálně nezjišťoval.
Přemýšlím, že krom přestupu na linky dál tam asi fakt na koukání moc není. Na koupačku jako Dubaj to předpokládám taky nebude, z důvodů silného muslimského vlivu

Zdeněk

Pro občany ČR zřejmě nebude Kuvajt cílovou destinací. Pokud Jazeera Airways nabídnou výhodné přestupy do jiných měst, může být pro nás tento doprace zajímavý, jinak asi ne. Linka z Kuvajtu do Prahy bude sloužit spíše kuvajtským turistům, především zájemcům o léčení v našich lázních.

Air Traveller

Dobre!

Y.K.

Akorát je to spíše pro Kuvajtce do ČR. Marně přemýšlím, co bych tam chtěl vidět. 🙂

FrenkyUL

Klidně na čumendu, ale za kolik?

Y.K.

Čumendu čeho? 🙂 Nemyslím to nějak zle, spíše čekám námět, je spousta zemí kde mám nějaké představy, co vidět a zažít, ale u Kuvajtu mě nic (co by převážilo nad jinými destinacemi) nenapadá, města s věžáky mě až tak neberou, to je leckde, pouště taky ne.

Apex

Tak je pravda, že v Kuwaitu toho moc na vidění není… Mimo Kuwait City prakticky vůbec nic, ve městě pár zajímavostí, třeba Velká mešita, která nabízí komentované návštěvy, ale jinak jako turistický cíl není moc co vidět. A ani moře žádná hitparada, i když třeba ostrov Kubbar není špatný. Osobně bych doporučil souk Al Mubarakia, v centru, tam se da sehnat cokoliv, kdo má rád takové povyražení… A super je rybí restaurace, ktera sousedí s rybím trhem, vše čerstvé a za pár korun. Kdo má rád ryby, tak si to užije. Jediná slabina… 😀..k rybě by to chtělo vino, což… Číst vice »

Y.K.

Díky za snahu! Ten Souq Al Mubarakia vypadá zajímavě, připomíná mi to trochu japonské koridory Šódenkai, ale nevím jestli by mě to namotivovalo se vydat právě tam a ještě ta vedra jak píšete. Inspirační špendlík každopádně zapíchnut. 🙂

Vítek

šótengai.. 🤦‍♂️

Y.K.

Se mi někdy při psaní dějou přemyčky, tady změkčovací prohoz. Uf uf. 大変まちがいた。バカだな。

Air Traveller

na cumendu se da kamkoli 🙂 byl jsem na cumendu v Irbílu nebo Teheránu … a taky se dalo 😉

Jenda

Tak srovnávat Teherán a Kuvajt, to se na mě nezlobte… 😀 Teherán je 10milionová metropole přímo pod majestátním pohořím Alborz, kde najdete opravdu na co si vzpomenete, od perských památek po moderní architekturu, historická tržiště, božskou kuchyni, krásné parky. Kousek na severovýchod „švýcarská panoramata“ s horskými jezery, kousek na jih poušť… S tím se opravdu bezduché mrakodrapové džungle uprostřed pouště nedají srovnávat.

Y.K.

Tak Teherán to je jiná, tam jsem sice ještě nebyl, ale pár věcí k vidění mě tam napadá a kdybych měl přebytek dovolené, tak se tam rád podívám. No a citadela v Irbílu, to je taky zajímavé. Jen ten Kuvait furt nic, žádná inspirace. 🙂

Air Traveller

Jojo, je to pro kuvajce… ale to nevadi .. kazda korunka utracena v čechách dobrá 🙂 speciálně v dnešní době .)

Y.K.

určitě

Jenda

Ono by to mohlo být zajímavé pro transit. Mají v síti neobvyklé destinace ve Střední Asii nebo třeba Nepál. A z Kuvajtu je to za dost pěkné ceny. Záleží ale, jak to bude navazovat, zatím mi to pro vyhledávání z Prahy hází po 5 minutách načítání error.

Y.K.

Jo, tohle je zajímavé.

Vojta

Už asi před 15 lety jsem je měl v merku pro lety právě Pákistán, Indie, Nepál. Tehdy do „Evropy“ lítali myslím jen na SAW v Istanbulu. Nakonec jsme tehdy vždy skončili u AirArabia rovněž za SAW, ale přes Sharjah. Líp to navazovalo…ale ceny tehdy bývali srovnatelné.